Osamělost prvočísel

Osamelosť prvočísiel

Solitude of Prime Numbers, The

Itálie / Německo / Francie, 2010, 118 min

• Folpa

Prý bych lépe pochopil, kdybych si přečetl knížku... No proč ne, možná někdy, časem. Takhle mi to přišla celkem jako nuda.(11.7.2011)

Jeden z nejsnesitelnějších a nejzajímavějších artových festivalových filmů, který to právem dotáhnul až do české ofiko distribuce. A s hudbou si rejža dovede pohrát stejně mrazivě jako v legendárním Mechanickem pomeranči = Goblin (jinak je stylem OP ale uplně jinde ...!). 70%(5.9.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - HORIZONS - Horizonty (La solitudine dei numeri primi / THE SOLITUDE OF PRIME NUMBERS / Osamělost prvočísel)(16.7.2011)

Proklínám svou lenost, že jsem se podíval na film dříve, než na knihu. Film mě nutil neustále přemýšlet a místy jsem se ztrácel. Naštěsti na (protahovaném) konci se mi myšlenky složí do celku. Minulost hlavních postav je sice spojuje, ale osud je zvláštním způsobem dá dohromady. Postavy jsou dobře ztvárněné a hudební složka je krásně součástí příběhu.(13.10.2011)

Nečekaně zajímavý a zároveň depresivní film o dvou dospívajících lidech na okraji společnosti, kteří hledají způsob, jak se vypořádat s tíživou minulostí. Skvělá práce s hudbou, dobří herci a silné téma na zamyšlení. 65%(30.11.2011)