poster

Lovec trolů

 • Norsko

  Trolljegeren

 • slovenský

  Lovec trolov

  (festivalový název)
 • anglický

  Troll Hunter, The

Komedie / Drama / Fantasy / Horor

Norsko, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Velmi strašidelný začátek ve stylu Blair Witch se nakonec přetranformoval v témeř fantasy dobrodružství. Bohužel ale s každou další přibývající minutou ztrácí na zajímavosti, začíná se trochu opakovat a ke konci přes krátkou stopáž i lehce nudit. Dokumentární styl a roztřesená ruční kamera byly výbornou volbou a všudypřítomná nadsázka a sebeironie (tohle prostě nikdo nemyslel vážně, stačí si přečíst prolog a epilog) taktéž. Navíc v sobě ukrývá jednu dobrou radu do života cestovatele - pokud jste křesťan, vyhněte se radši Norsku velkým obloukem... 70%(31.7.2011)

 • Phobia
  ****

  Pokud norský Horyna zatouží oživit svou zahradní skalku novými šutry, netahá se s vozíkem do kamenolomu, nýbrž popadne UV lampu, přibalí křesťanskou návnadu a vyrazí do přírody posvítit si na troly. Ty potvory vám vlezou všude! Klidně se protáhnou elektrickým ohradníkem, zamaskovaným jako sloupy elektrického vedení, a zůstává po nich samá spoušť - tamhle polámou stromy, jinde po jejich válkách zůstávají pláně plné bordelu z roztroušených balvanů. Norská vláda jejich existenci přísně tají; naštěstí mladí filmaři zachytili Horynu v akci, proto můžeme být varováni tímto dokumentem. Když šokovaný divák slyší všechna ta vážná, zasvěcená prohlášení, vidí přesvědčivé důkazy i čurákovité nosy trolů, nemůže zůstat na pochybách, že jde o skutečnost, nikoliv o norskou mystifikační parodii á la Cimrman! 75% P.S.: Kua, admini, doplňte laskavě PŘED "Akční/Dobrodružný/Drama/Horor" to nejpodstatnější: KOMEDIE!(23.3.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Spojení handycam formy, která se snaží přesvědčit diváka, že "tohle se jako fakt stalo", s ryze fantasy tématem (skandinávští trollové) je už samo o sobě natolik střeleným nápadem, že si ho buď vůbec nepustíte, nebo ho budete milovat (či nenávidět, pokud jste si nedali říct - dobře vám tak). Provedení by možná mohlo být o něco energičtější, nicméně vážně pronášené "what the fuck" repliky vám i tak zajistí dostatek zábavy. Groteskně se pitvořící obří trollové jdou snadno do rozporu s analytickým a technickým lidským týmem, který vážný ksicht prakticky neodloží a střílí od boku pamětihodné průpovídky ("Lovit trolly je mizerná práce, navíc mizerně placená" / "Je někdo z vás křesťan? Trollové cítí křesťany"). Trolljegeren je de facto parodie na všechny handycam filmy, jimž se nenápadně a škodolibě vysmívá, po trikové stránce se přesto může směle měřit i s americkým Cloverfieldem. 8/10(11.3.2011)

 • ricci.s
  ****

  Rád by som dal plný počet, ale nedá sa. Všetko sa mi páčilo: cez námet, prostredie, kameru až po samotných trolov. Je tu však jeden problém a to je ten, že to nebolo ani trochu napínavé. Horor? Nežartujte. Skôr som mal pocit, že sledujem fantazijnú rozprávku. Trolovia boli zlatí, akoby vystrihnutí z rozprávkovej knižky. Bolo to milé, zaujímavé a zručne natočené, ale tu to žiaľ končí. Taktiež sa mi to miestami zdalo naťahované. Ale potešilo ma to, taký film tu ešte nebol a len za samotnú originalitu by si zaslúžil aspoň 80%.(8.2.2011)

 • Renton
  ***

  Scénář: André Øvredal .. Dobrá kombinace filmařských trendů (dokumentární styl, roztřesená kamera, zachycení na nalezené nahrávce) a využití lokálních neobyčejů (norští Trollové). Snímek dále těží z prostředí, protože severská krajina prostě výborně vypadá a také z příjemného rozpočtu či šikovných trikařů, protože Trollové a jejich interakce s okolním světem je na přesvědčivé úrovni. Příběhově však žádné extra nápady nepřichází. Tím je celek kapku „únavnější“ na sledování.(26.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace