Lovec trolů

(festivalový název)

Troll Hunter, The

Komedie / Drama / Fantasy / Horor

Norsko, 2010, 103 min

Jeden z nejzábavnějších filmů alá našli jsme materiál a všechno je to pravda. Rozjíždí se to hodně pomalu, ale o to víc se vám to odmění, pokud u toho vydržíte. Není to totiž horor, ale spíš taková smrtelně se tvářící lehká komedie. Lovec trolů Hans je boží a když si začne u snídaně stěžovat, jaká je to blbá práce a vyjmenuje všechny ty druhy s miliónem detailů, tak mě to dostalo. Je za tím vidět ta spousta práce co si s tím tvůrci dali a že mysleli i na věci, jako je formulář, co se musí vyplnit po skolení trola atd. atd. Finále s obrem je megaboží, akorát škoda nejasného konce.(15.4.2012)

Nerada se dívám, jak se zabíjejí bezbranná malá zvířátka :o)(8.10.2011)

• Zeck

Skvělé efekty.... další klady už nebudou. Tento film by mě mohl dostat pouze za předpokladu, že by byl vytvořen před pěti lety. Chyb má jako much a ta základní je, koho si vybral za "monstrum". Trol není nijak strašidelná postava, je spíše směšná a člověka pobaví od pohledu, proto se s ní nedá pracovat v rovině hororu a právě ruční kamera a napětí jde k sobě jako pták do kundy. Trapnost tvůrců ohledně "zaručeně reálného materiálu" už se snad ani nemusí komentovat, snad si skutečně nemysleli, že to bude někdo brát vážně, a o to horší je fakt, že si to skutečně mysleli. Pokud severské lesy, zima a tma, pak Big Foot, ale ne Trol z pohádek, který má obličej jak Pinokio a "ani nekouše". Dnešní divák je zmlsaný a po šíleně akčních jizdách jako REC, The Cloverfield a podobných nervy cukajících filmech, nemůže pár poražených stromů a prdících karikatur člověka postrašit, natož dostat do křečí. Čistě za efekty dávám 45%.(13.2.2011)

Rozpočet NOK19,9milióna($3,2milióna)Tržby USA $253,444Tržby Celosvetovo $5,334,000▐ povrchný herci automaticky nevytvoria poriadnu atmosféru, trikovo v pohode, v porovnaní s Cloverfield si to ani neškrkne /25%/(7.1.2014)

Jednoducho úžasné! Found footage filmy naozaj zbožňujem, vždy si pri nich vravím, že ako dôveryhodne to vyzerá a viem sa viacej vžiť do postáv ale FF spojený s fantasy trollmi to bol proste nápad génia. Ja som tým filmom úplne nadšená, samozrejme priznávam, že určite to nie je dokonalé ale čo na tom, keď mne sa to i cez tých pár chybičiek krásy naozaj páčilo. Trollov som si síce predstavovala trošku inak, asi menej nosatých a bez chvostov, ale aj tak boli úžasní. Herci presvedčiví, úžasné prostredie a lovec trollov Hans bol úplne peckový. Najprv mi bolo originálne znenie, čiže vlastne ich jazyk, dosť nesympatický ale neskôr sa mi aj celkom zapáčil a navyše Otto Jespersen mal strašne dobre počúvateľný hlas, takže vlastne od chvíle ako tam bol on a narozprával toho viac som už bola spokojná. No a ešte chcem pochváliť to ich rozdelenie na horských a lesných a tých, ktorých názvy si teda fakt vôbec nepamätám (budem si musieť pozrieť znova a zapísať niekde), odôvodnenie, prečo na slnku skamenejú atď. To sa mi strašne páčilo, všetko to bolo také uveriteľné..Takže ja tomu capnem rovných 5* a film si zaraďujem do TOPky maximálna spokojnosť. Už teraz vidím, že v mojom prípade sa pripravovaný remake môže schovať.... ale ktovie možno prekvapí a možno (čo je viac pravdepodobné) to bude sračka a možno tak tí trollovia budú o niečo lepšie vyzerať. EDIT: Pozerám to momentálne druhý krát a keby sa dá dám tomu ešte viac! (Zhliadnuté 2x)(22.3.2013)

• - Spoiler: Záverečnými titulkami film nekončí. Nasleduje ešte jedna scénka vybuchujúcej jaskyne s trollmi zachytená na ručnú kameru. (Momo_desu)

• - Nedlouho po uvedení filmu v USA zakoupily společnosti CJ Entertainment & Media a 1492 práva pro vytvoření remaku. Na scénáři začal rok po uvedení originální verze pracovat Marc Haimes a prvním stanoveným termínem premiéry byl rok 2014. (Martrix)

• - Dle režiséra André Øvredala se tým okolo natáčení snažil celý projekt držet v tajnosti. Název filmu a herecké obsazení tajili do premiéry a místo klasické propagace využili tzv. virálního marketingu. (Dzegr)