Zabít tiše

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Uhrančivá stylovka, na jejíž styl je třeba přivyknout, ale zato se umí odvědčit hromadou geniálních režijních momentek, hereckým koncertem a poselstvím, které by měl mít každý amík napsané v občance. Dominik je frajer.(6.1.2013)

Andrew Dominik, který se zatím nejvíce předvedl poetickým vyprávěním ve stylu Terrence Malicka ve filmu "Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem", opět spojil své síly s Bradem Pittem a tentokrát se vydává do vod drsných, krvavých gangsterek. Rozehrává jednoduchý příběh o amatérské loupeži, která odstartuje krvavý kolotoč, když se po stopách ukradeného balíku peněz, vydává profesionální vymahač v Pittově podání, který přes klidný, neměnný výraz, nejde pro kulku daleko.. Film nepůsobí tak svižně, jako výborně sestavený trailer ale i přes vlažnější tempo (Dominik už není poetický ale svižný také ne) nenudí a díky zdařilým a v mnoha případech atypickým hereckým výkonům, dokáže zaujmout, i když si na konci divák uvědomí, že se ve své podstatě ve filmu moc nestalo a o gradaci děje nemůže být řeč, jelikož počáteční tempo ani ani na chvíli nezrychlí a film si ho udrží až do závěrečných titulků. Těšil jsem se moc, překvapen nejsem, zklamaný jen mírně.(13.1.2013)

// Distribútor: Weinstein Company // Počet premietajúcich kín v USA: 2,424 // Otvárací Víkend USA: $6,812,900 //(1.1.2013)

Zcela obyčejný průměrný Film,ve kterém září Bradd Pitt. Zpomalené záběry v dešti+ střelba byla vynikající scéna, ale jedna scéna ve filmu mi bohužél nestačí, zbytek je taková oddechová konverzačka na prozívnutí, při filmu jsem naštěstí netrpěl, uteklo to rychle, mít to stopáž 2 Hodiny nejspíš bych to nezvládl . 50%(11.1.2013)

Celou dobu jsem se snažila přijít na to, o čem to vlastně je a na nic jsem nepřišla. Killing Them Softly však nenudí a to i přesto, že obsahuje strašně dlouhé dialogy, které kolikrát vůbec nesouvisí s hlavní příběhovou linií, na tom má velkou zásluhu Andrew Domunik, protože ten film je hodně dobře natočený. Obsahuje pár skvělých režijních momentů a nápadů, herecké obsazení je super. Škoda, že Andrew nedržel v ruce lepší scénář, mohla to být úplná pecka. Sice se závěr filmu snaží docílit k jisté pointě, ale na tu jsem já neskočila.(2.1.2013)