Zabít tiše

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Vynikající, výstižný film. Jen je škoda, že ho Dominikovi, podobně jako v případě Jesseho Jamese, doprasil Brad Pitt svou x-tou nehereckou variací na Brada Pitta.(1.3.2017)

// Distribútor: Weinstein Company // Počet premietajúcich kín v USA: 2,424 // Otvárací Víkend USA: $6,812,900 //(1.1.2013)

• verbal

Velice účinný recept! Máte li doma v šuplíku scénář k užvaněné, nudné a neorginální kravině, o který by zdravý, heterosexuální producent neopřel ani velocipéd, ukecejte nebo jinak orálně přesvědčtě Bradatou Pittku, aby vám v tom spanile zapózoval. A pokud bude Brad náležitě uspokojen, dobrovolně se znemožní i v takové kokotině a vy máte postaráno o to, že se pár chudáků nechá nachytat a cvaknou vám alespoň náklady. Že jsem se, já blbec, nepodíval, co za zvíře to spáchalo! Vřele tedy doporučuji všem, které zbabělec Robert Ford neodkrágloval smrtící dávkou tlučhubovské nudy dřív než chudáka Jesseho! Já osobně pošel už po půl hodině.(16.1.2013)

Stylovost se tomu upřít rozhodně nedá, jenže i zívání a sledování hodinek je těžké se ubránit. Gangsterka Killing Them Softly vyžaduje hodně trpělivého diváka, přitom toho sama příliš nedává. Chybí jí tempo a lepší práce s diváckým očekáváním. Je sice možná fajn, že tu sledujeme kulky procházející různými částmi těl, ale jedna vlaštovka taky jaro nedělá. V dalším plánu se pak dozvídáme o tom, v jakém stavu je americká společnost, ekonomika, víra – jenže právě v tomhle kousku jsem reflexi o současném stavu Ameriky nepotřeboval slyšet. Nekompromisní, krvavé, chladné – to vše od režiséra a scénáristy, který se sice divákům zalíbit nechce, ale to je zrovna v tomhle případě docela škoda.(5.4.2013)

Taková lapálie s vybranou černou hernou a co to udělá parády! :-) Potřebujete k tomu jen dva kouzelné břídily, z nichž jeden zatouchá i přes obrazovku, nešťastníka provozního výše zmíněného brlohu, prudu zabijáka, co nesmí opustit město kvůli nehlášené brokovnici k lovu hus, Brada Pitta, který si potrpí na stylové a něžné popravy, kapku coenovského stylu a zábava je na světě! Události se odehrávají na pozadí rozhraní vlády dvou prezidentů a začátku finanční krize, která aktéry formou antivlastenecké agitky provází na každém kroku a v nevábných lokalitách, kde bych proti své vůli určitě bydlela, kdybych ve Státech toužila zapustit kořeny. O navýšení slušného průměru rozhodly raušové zatmívačky (které jsem si musela vrátit dvakrát), několikanásobně pojištěný a hutně zpomalený Trattmanův konec a věty typu "nejsme jediní chytří na světě", což korunoval Brad konečným výrokem, hned po tom, co ošklivě pomluvil Thomase Jeffersona: "V Americe jsi na všechno sám, Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať!"(24.1.2013)