Zabít tiše

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

• viperblade

Zklamání. Na Killing Them Softly jsem se docela těšil, Brad Pitt v drsné kriminálce, proč ne, že? Bohužel, tenhle film není drsný, ani zábavný, ani dobrý. V některých momentech mi přišlo, jako by režisér viděl film Drive a řekl si: "Hm, udělat akční snímek v pomalém tempu, to zvládnu taky!" a šel natáčet tento film. Ale kde v Drive kraluje soundtrack a hutná atmosféra, tady nedostanete nic. Atmosféra minimální a příběh totálně utopený v nudě. Nejhorší na tom je, že film má nějakou pointu a pokud jste v půlce filmu neusnuli, neumřeli nudou či nevypnuli televizi, tak víte, že scénář opravdu není špatný a film jako takový má co říct. Konec konců, finální dialog Brada Pitta se určitě stane legendárním. Ale krom toho úplného konce mám jinak problém najít na tomto filmu cokoliv zajímavého. Za to, že jsem neusnul a dodíval se, za Brada, který se snažil a za ten scénář nakonec těch 30 % dám a věřím, že další projekce z mé strany nehrozí.(15.4.2013)

Po dlhej dobe konečne drsný gangsterský film a to s veľmi realistickými a surovými vraždami, ktoré má na starosti Prat Pitt ! Veľa kecov, ako z nejakého Gay Ritchieho, muzika jak z Pulp Fiction a zápletka, akoby ju zosnovali sami Coenovci. Totálny balzám na dušu milovníkom gangsterských filmov! [ Apollo Cinema, Redditch, UK, @14:00 ](23.9.2012)

// Distribútor: Weinstein Company // Počet premietajúcich kín v USA: 2,424 // Otvárací Víkend USA: $6,812,900 //(1.1.2013)

Špička, špička, špička! Ani nevím, kdy naposledy se mi stalo, že jsem se podíval na film, byl jím stoprocentně nadšený a téměř okamžitě si ho pustil znovu. Stylově jednoduchý scénář, hodně (ale ne příliš) mluvení, drsnodrsná atmosféra, řada naprosto úchvatně vypadajících scén (fakt, že většinou jde o dost krvavé vraždy, na tom tentokrát nic nemění), Brad Pitt nahánějící strach, nevypočitatelné postavy, hudba (Zabít tiše nemá klasický soundtrack, slyšíme vlastně jen písně z rádií) a především celý ten nápad ukázat skrze kriminálníky současnou ekonomickou situaci USA. Nálada filmu mi spíš než filmy bratří Coenů připomínala něco od Jima Jarmusche. Andrew Dominik mi zkrátka dál dělá radost. Čeho jsem onehdy od dokonale děsného počinu Drive nedočkal, to mi Zabít tiše dalo vrchovatou měrou.(7.10.2013)

Politická zpověď maskovaná za gangsterku, vykreslující kriminálníky jako lidi s existenční krizí. Já to klidně beru, jen by mě to muselo víc chytnout...(27.1.2013)