Zabít tiše

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Dvě zívnutí na jednu vraždu. Jinak zcela obyčejné.(1.1.2013)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $15,026,056Tržby Celosvetovo $37,930,465Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,143,431 //počet predaných kusov 59,960Tržby za predaj DVD v USA $1,656,082 //počet predaných kusov 115,729║ až na jednu výbornú scénu, kde ide o dosť dobre spracovanú likvidáciu, je to len plné zbytočných kecov a až zbytočne na silu prepchané nadávkami, dej jednoduchý a ku koncu to už takmer uspí /40%/(20.1.2013)

Miestami podpriemerné, miestami nadpriemerné, výsledne priemerné. Niektoré scénky stoja za to, pri druhých som si z chuti špáral v nose, ale posledné Pittové slova na konci filmu stáli naozaj za to. "Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať!"(12.1.2013)

Jsem Brad Pitt, řeším problémy. Moderní gangster je vyjednavač, diplomat, byrokrat a (pro Jakuba) píárista. A je to pecka.(1.2.2013)

• Segrestor

Pokus o stylovost se tomu počinu nedá upřít, o tom žádná, ale budovat drama na blábolech dvou vysloveně nezajímavých lůzrech, to chce notnou dávku blbosti. A to Dominik jistě má. Chtěl patrně filmu dodat na jisté artovosti, možná až troufale řečeno "tarantinovosti" tím, že nechal každou postavu aspoň deset minut v kuse blábolit. Řeknu vám jedno, to se prostě nedalo. Ono by to šlo, kdyby ty monology dávaly smysl a šly až na dřeň divákovy duše nebo třeba rozesmály, ale to jen tak plitce klouže po povrchu, že to tak strašně nudí, že už ani otrávený divák neví, o čem se blábolilo před dvěma minutami. Jak jsem se už zmínil, osud a jednání dvou sjetých idiotů sympatie zkrátka nezíská a sledovat ostatní figury už tuplem. Brada Pitt nám vyžvaní díru do hlavy v tak brutálním slow motion, že nás zabije poměrně hardly.(31.1.2013)

• - Postavu Richarda Jenkinse ve filmu nikdy neuvidíte stát. (HellFire)

• - Brad Pitt nebyl jen jedním z protagonistů. Se svou společností Plan B stanul také mezi producenty. (Haretix)

• - Spoiler: Jackie Cogan (Brad Pitt) použije k vraždě Markieho Trattmana (Ray Liotta) zbraň Browning Hi-Power Mark III - 9x19mm, k vraždě Squirrela Mossberg 500 Cruiser - 12 Gauge a Frankieho (Scoot McNairy) zastřelí zbraní Smith & Wesson Model 36 - .38. (HectorHagman)