poster

Zabít tiše

 • USA

  Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  "Amerika nie je krajina. Je to iba biznis. A teraz mi kurva zaplať!..." Celá táto trochu ukecaná gangsterka sa točí okolo finančnej krízy, ktorú síce režisér nepchá divákovi priamo do deja a dialógov, ale reči o nej tvoria takú kulisu a atmosféru, ktorá sa šíri z každého rádia a televízora. Ak niekto prekvapil, tak určite R. Liotta, ktorému úloha sadla, rovnako tak B.Pitt, ale na to sme si už zvykli. Gandolfini bol fajn, ale nakoniec ostal nevyužitý, čo ma trochu zamrzelo. Na gangsterku je to trochu viac ukecané akoby sa patrilo, ale celkovo som sa nenudil. Na pozretie fajn, ale dieru do sveta s týmto režisér neurobil. 60%.(9.9.2013)

 • Hild
  ***

  Celou dobu jsem se snažila přijít na to, o čem to vlastně je a na nic jsem nepřišla. Killing Them Softly však nenudí a to i přesto, že obsahuje strašně dlouhé dialogy, které kolikrát vůbec nesouvisí s hlavní příběhovou linií, na tom má velkou zásluhu Andrew Domunik, protože ten film je hodně dobře natočený. Obsahuje pár skvělých režijních momentů a nápadů, herecké obsazení je super. Škoda, že Andrew nedržel v ruce lepší scénář, mohla to být úplná pecka. Sice se závěr filmu snaží docílit k jisté pointě, ale na tu jsem já neskočila.(2.1.2013)

 • viperblade
  **

  Zklamání. Na Killing Them Softly jsem se docela těšil, Brad Pitt v drsné kriminálce, proč ne, že? Bohužel, tenhle film není drsný, ani zábavný, ani dobrý. V některých momentech mi přišlo, jako by režisér viděl film Drive a řekl si: "Hm, udělat akční snímek v pomalém tempu, to zvládnu taky!" a šel natáčet tento film. Ale kde v Drive kraluje soundtrack a hutná atmosféra, tady nedostanete nic. Atmosféra minimální a příběh totálně utopený v nudě. Nejhorší na tom je, že film má nějakou pointu a pokud jste v půlce filmu neusnuli, neumřeli nudou či nevypnuli televizi, tak víte, že scénář opravdu není špatný a film jako takový má co říct. Konec konců, finální dialog Brada Pitta se určitě stane legendárním. Ale krom toho úplného konce mám jinak problém najít na tomto filmu cokoliv zajímavého. Za to, že jsem neusnul a dodíval se, za Brada, který se snažil a za ten scénář nakonec těch 30 % dám a věřím, že další projekce z mé strany nehrozí.(15.4.2013)

 • J*A*S*M
  ***

  Solidní gangsterka. Nudné to není, ale že by se jednalo o čímkoli výjimečné dílo říct nemůžu. O žádné z postav jsem se nedozvěděl tolik, aby mě skutečně zajímala (přičemž někdy to vypadá tak, že postava se ukáže na začátku, aby se představila, a pak znovu až na konci, aby ji někdo zabil). Vzhledem k tomu, že v závěru je k filmu přišroubováno pár minut s určitým jakože přesahem a poselstvím, šlo by moji výtku smazat tím, že to je jasný záměr... Ale co už. Pro mne žádný zázrak, ať se na to dívám jakkoli. Plusové body za zpomalenou střelbu v dešti a zhuleneckou dialogovou scénu. Jinak je na filmu nejzajímavější sada stylových plakátů.(30.12.2012)

 • cukorek
  ****

  Tuto kriminálnu historku veľmi pekne vystihuje úryvok piesne Daniela Landu "strieľanie je dneska v móde hlavne pre tých z cudziny, tak ostaňte radšej doma a nerobte kraviny". Takýchto konfliktných príbehov medzi amatérmi a profesionálmi, už bolo sfilmovaných ozaj dosť a tento patril k tým lepším. Podanie filmu pôsobí komornejšie, treba si všímať každý dialóg a každý moment podáva dôležitú informáciu a k tomu ostro servírované príznačné črty povahy jednotlivých postáv. Po Zabitie Jesseho Jamesa znovu Andrew Dominik zvolil alternatívu nespútanej streľby a schémy prežije ten najlepší. Opakovaná spolupráca s Bradom Pittom vyznela slušne a potešilo ma ho znovu vidieť s kvérom v ruke. V jednú chvíľu som mal z toho fakt skvelí pocit, aký som mal naposledy pri pozeraní Road to Perdition, ale tento potenciál si film bohužiaľ neudržal. Dosť nevkusne, alebo umelo vyznela opakovaná pozornosť ekonomickej situácie v USA, ktorá sa šírila prostredníctvom televíznej siete. Aj keď poprava Trattmana na križovatke bola výborným momentom, film v konečnom čísle u mňa obstál na 70%.(14.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace