poster

Zabít tiše

 • USA

  Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,TENHLE PODNIK JE O VZTAZÍCH“..... /// … I mafie musí šetřit! Rozhovory, na jejichž pozadí běží zprávy, informace a projevy o navrácení důvěry Američanů v ekonomiku … ,,ZABIL JSI NĚKDY NĚKOHO? JE TO EMOCIÁLNĚ VYHROCENÝ“ – taky vám ten gangsterskej dialog něco připomíná? A vono se tady všeobecně dost kecá. Pět minut rozhovorů mezi těma, pak zas mezi těma…. to vždycky záleží, jestli maj co říct i těm vostatním. Překvapivě to nenudí, i když pravda, ti unavenější můžou dostat od spánku dvojitýho Nelsona. Bez nějakejch skrupulí - je to vlastně vo hovně. Pitt jako machr, co jde po lidech, kteří udělali chybu (v rámci organizace. Ty u toho soustruhu buď v klidu…) a jeho pomalá role přesvědčovatele mi taky někoho připomíná (Vincenta? Vegu? To byl jinej týpek…) a celkem mu i sekne, ale je to malej film, ze kterýho ani von se svým cynickým humorem nevybočuje (ale měl by, když to produkoval…). Takový … zvláštní. Nejednoznačný 3*. Nejednoznačný 4*. Jebu na to, ať rozhodne totálně korporativní mentalita! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Cogan's Trade“, kterou napsal v roce 1974 George V. Higgins číst nebudu. 2.) Nevěřím, že jde na současnost našroubovat příběh ze 70tejch let. 3.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(9.1.2013)

 • Eddard
  **

  Je velice dobře možné, že jsem nepochopil, co se mi tvůrci snažili říct. Tuším, že to bylo něco o povaze či metaforické duši současných Spojených Států - pokud však u filmu máte neovladatelnou snahu dívat se na hodinky cca od páté minuty snímku až do závěrečných titulků, je dost pravděpodobné, že chyba nebude jen na vaši straně. Nějak jsem postřehl, že se tvůrcům moc líbí The Sopranos (hej, mě taky!) a Tarantino, soudě podle stylu a témat dialogů a ústředního tématu. Co mi nedochází je jednoduše to, proč by se na tenhle film měl kdy někdo podívat - na vině je pro mě především ani-ne-tuctový scénář, který by z močůvky zívání Pitt s Gandolfinim nevytáhli, kdyby vystřihli nejlepší výkony svých kariér - nejde o to, že by tady byli špatní, jsou prostě repliky a scény, které neprodá nikdo. Navzdory vší té nudě je tady k nalezení hrstka slušných vtipů a dobrých herců, takže se to se zatnutými zuby do konce dodívat dá. A pořád je tu ta možnost, že to šlo jen hodně mimo mě osobně, takže jestli máte chuť- dejte si... 30%(6.3.2013)

 • LiVentura
  **

  Poměrně dost suché.. Pitt nevýrazný.!(2.10.2013)

 • Rob Roy
  ****

  Každý za sebe. A zábava to není, spíš deprese. Scéna u piva mezi Scootem McNairym a Bradem Pittem.(29.12.2012)

 • Davies182
  ***

  Politická zpověď maskovaná za gangsterku, vykreslující kriminálníky jako lidi s existenční krizí. Já to klidně beru, jen by mě to muselo víc chytnout...(27.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace