Zabít tiše

Killing Them Softly

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Rebelantské až za roh. Neskutečně vytuněné, režijné zdatné a scénaristicky vyzrálé. Příběh je triviální, ale politický podtext je tvrdý a nekompromisní, stejně jako rvačky a wide-open násilí. Po dlouhé době gangsterka s koulema, která ví co chce říct a doslova to řve do světa.(6.7.2013)

Dvě zívnutí na jednu vraždu. Jinak zcela obyčejné.(1.1.2013)

• viperblade

Zklamání. Na Killing Them Softly jsem se docela těšil, Brad Pitt v drsné kriminálce, proč ne, že? Bohužel, tenhle film není drsný, ani zábavný, ani dobrý. V některých momentech mi přišlo, jako by režisér viděl film Drive a řekl si: "Hm, udělat akční snímek v pomalém tempu, to zvládnu taky!" a šel natáčet tento film. Ale kde v Drive kraluje soundtrack a hutná atmosféra, tady nedostanete nic. Atmosféra minimální a příběh totálně utopený v nudě. Nejhorší na tom je, že film má nějakou pointu a pokud jste v půlce filmu neusnuli, neumřeli nudou či nevypnuli televizi, tak víte, že scénář opravdu není špatný a film jako takový má co říct. Konec konců, finální dialog Brada Pitta se určitě stane legendárním. Ale krom toho úplného konce mám jinak problém najít na tomto filmu cokoliv zajímavého. Za to, že jsem neusnul a dodíval se, za Brada, který se snažil a za ten scénář nakonec těch 30 % dám a věřím, že další projekce z mé strany nehrozí.(15.4.2013)

• lesumir

Dominik je nuda pán!(11.1.2013)

"- Preboha to čo je? - Chcel si predsa upilovanú brokovnicu!. - Ale toto? Veď s tým keď vystrelím tak všetci v miestnosti zomrú!. - Tak to povedz pri prepadnutí." a geniálne nasnímaná scéna rozhovoru sfetovanca.(14.1.2013)