Zabít tiše

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

[imdb: 6.8/10] | me: Je to dosť nevýrazná gangsterka plná rozhovorov, ktoré mali mať evidentne viac charizmy a hĺbky než v konečnom dôsledku majú. Ani výborná, ani zlá záležitosť, ktorá nijako nenadchne, ale ani neurazí. Slušné herecké obsadenie a výkony stávajú tento film do lepšieho svetla a tak si človek pozrie (do počtu) ďalšiu gangsterku, na ktorú si už o týždeň ani nespomenie. OK They cry, they plead, they beg, they piss themselves, they cry for their mothers. It gets embarrassing. I like to kill 'em softly. From a distance (4.1.2013)

Špička, špička, špička! Ani nevím, kdy naposledy se mi stalo, že jsem se podíval na film, byl jím stoprocentně nadšený a téměř okamžitě si ho pustil znovu. Stylově jednoduchý scénář, hodně (ale ne příliš) mluvení, drsnodrsná atmosféra, řada naprosto úchvatně vypadajících scén (fakt, že většinou jde o dost krvavé vraždy, na tom tentokrát nic nemění), Brad Pitt nahánějící strach, nevypočitatelné postavy, hudba (Zabít tiše nemá klasický soundtrack, slyšíme vlastně jen písně z rádií) a především celý ten nápad ukázat skrze kriminálníky současnou ekonomickou situaci USA. Nálada filmu mi spíš než filmy bratří Coenů připomínala něco od Jima Jarmusche. Andrew Dominik mi zkrátka dál dělá radost. Čeho jsem onehdy od dokonale děsného počinu Drive nedočkal, to mi Zabít tiše dalo vrchovatou měrou.(7.10.2013)

Miestami podpriemerné, miestami nadpriemerné, výsledne priemerné. Niektoré scénky stoja za to, pri druhých som si z chuti špáral v nose, ale posledné Pittové slova na konci filmu stáli naozaj za to. "Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať!"(12.1.2013)

Každý za sebe. A zábava to není, spíš deprese. Scéna u piva mezi Scootem McNairym a Bradem Pittem.(29.12.2012)

Staré dobré úsloví říká: „opakovaný vtip není vtipem“. Věřte, že tady se nikdo smát opravdu nebude. Nejméně potom R. Liotta. Killing them softly je mj., snímek o tom, že s mafií se rozhodně nevyplatí vyjebávat. To za žádné situace a v žádné době. A třeba taky o tom, že finanční krize se dotkla skutečně všech, ano i nájemných zabijáků. Pryč jsou doby hojnosti, kdy jste si na účet firmy užili (pracovní) dovolenou, prošli památky, (strip)bary... a za jednu (přesnou) ránu vyinkasovali 80 tisíc $. Nynější (nemilosrdná) realita? 15 resp.10 tisíc $ (inkognito) na otočku tam a zpět. Žádný div, že z toho jeden začne chlastat a hroutí se mu pod rukama i soukromý život.... Téma mě blízké resp. zaslíbené, více než slušné herecké obsazení, oblíbení uživ. (FlyBoy, Gilmour93) s více než navnazujícími pozvánkami, sympatický retro look, příjemný (mému uchu) hudební doprovod....přesto (si) musím přiznat určité zklamání hraničící (v pár momentech) s rozčarováním. Na můj vkus je (na to, že hlavní motto snímku je „zabít rychle a tiše“ ) B. Pitt přespříliš ukecaný. Osobně dávám přednost tomu typu málomluvných deratizérů, na které je stoprocentní spoleh popř. tomu typu, co splňuje výše zmiňované podmínky a navíc rádi sklenici mléka po ránu a až s chorobnou pečlivostí opečovávají svojí kytku. P.S. přesto chlapi, žádné výčitky, žádná zahořklost, silné momenty jsem (si) našel i já a ostatně vše je věcí vkusu. Nenechám se odradit a (někdy) příště se opět (a rád) nechám pozvat (inspirovat) a třeba....kdoví :-)(20.5.2013)