Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

Soweek

Děj a celý ppříběh můžete shrnout do dvou vět a to nebudu vynechávat žádné detaily. O ději to ale není. Dominik se pokusil vytvořit mix klasických Tarantinovských / Richeyovských gangsterek a založit tak svůj film na dialozích, všeobecných konverzacích a vyhraněných situacích doprovázených zcelajistě jedněmi z nejvíce "vividních" scén, které jsem zatím ve filmu viděl. To, že je v tomto směru ještě amatér je známo z celého filmu, ale snaha se cení a vlastně se na to koukalo celkem dobře. ()

Lukoboss

Vypadalo to hodně nadějně - poker, mafie, přepadení, vyřizování účtů, fešák Brad... no ale nějak se to nepodařilo ukočírovat. Je to hodně utahaný, chvílema máte pocit, jakoby film stál (dlouhý rozhovory o ničem), je tam málo akce nebo nějakých zajímavých zápletek. Rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Nejlepší momenty - Brad Pitt v dokonalým, oldschoolovým, americkým bouráku a na pozadí hrající Johnny Cash (Bradova první scéna ve filmu); zpomalenej atentát v dešti na křižovatce. P.S.: To slovo "pocker" tady v obsahu je doufám jen překlep... ()

ZkuKol

Andrew Dominik mi sedí, jasně mohl by vyprávět s větším tempem a děj trochu zahustit, na druhou stranu umí natočit silné scény, pohrát si s dialogy a dobří herci s ním rádi a dobře pracují. Doufám, že příště dostane hutnější scénář a rozjede vyprávění na "4" a všichni budeme vrnět blahem... 80% ()

Markussis

Čistej průměr, objektivně vzato. V jistých ohledech otravné, zdlouhavé i zbytečné. Pitt je tu fajn a díky němu jsem to vydržel do konce. V závěru nás, diváky, čeká velmi zjednodušený výklad amerického snu a podstaty demokracie. Vztahu byznysu, kapitalismu k demokracii a lidským právům. Nic proti ničemu. Američané takovéto počiny, kde obyčejní pouliční pobudové glosují a trousí moudra a mezitím se desetkrát navzájem drsně vyfuckují, točí od nepaměti. Nikdy jsem nebyl příznivcem tohoto směru filmařiny. ()

LuciusWlk

Celý tento film táhne, bohužel, pouze Brad Pitt. Moc užvaněné, což není vždy špatně, ale tady to poňekud vázne. Měl jsem dojem, že každá postava je totálně vygumovaná a to celkovému konceptu moc nepřidá. Škoda. ()

Firebug

Film ukecaný do takové míry, že místo hudby hustí do diváků předvolební projevy jakéhosi Obamy :-) Že je to celé taková, do retro gangsterského kabátku oděná, vizualizace ekonomické krize a jejích následků i s nějakým tím kritickým komentářem, musí být hned jasné každému Frantovi z Horní Dolní. Sáhodlouhé dialogy jsou bohužel strašlivě ubíjející, nezábavné a často vlastně i nedůležité. Pro běžného diváka zkrátka nezáživné, ale úplně chápu, že to pro určitý úzký okruh lidí může být strašlivá pecka. Za mě 2+* ()

sedm.1

Po zhlédnutí Zabít tiše naprosto pochopí jak komentáře, který tento film právem rozcupují na hadry, tak komentáře opěvující každý moment této podívané. Zabít tiše je totiž natolik rozporuplnou podívanou, že komu sedne, tak si u něj bude chrochtat od začátku až do konce blahem, a naopak, kdo na jeho hru nepřistoupí hned v úvodu, postupem času se u něj bude už jen trápit víc a víc, až ho nakonec označí za totální sračku. No a já mám to štěstí, že mě Zabít tiše zastihlo zřejmě zrovna v rozpoložení, kdy jsem nějaký takový snímek potřeboval a uvítal jsem ho s otevřenou náručí a vážně jsem se u něho bavil. Sice jsem příliš nepochopil neustále vstupy s dobovými proslovy jistého opáleného pána ve smokingu, znějící ať už z rádia či televize, čím tedy zřejmě chtěli tvůrci nejspíš dosáhnout nějakého osobního politického názoru a jistého přesahu, nicméně to tedy nebylo zas až tak rušivé, ale jak pro děj, tak pro diváckou obec určitě zbytečné. Jinak samotná zápletka byla opravdu hodně jednoduchá a přímočará, takže kdyby byl film složen jen z čistě dějového posunu, trval by tak maximálně půl hodinky. Takže tvůrci tu zbylou hodinu museli nějak vyplnit a docílili toho dlouhosáhlými mezidialogy o hovně, kdy se tedy pokaždé dvě různé postavy bavili zcela mimo děj, o chlastu, o děvkách, fetování, píchání a podobných zajímavých tématech, ovšem ani zde jsem většinou nepochopil jejich důvod, smysluplnost a význam pro film samotný, nicméně mi většina z nich docela sedla a bavili mě, ale opakuji, jejich existenci nechápu. Když se ale vrátím k již zmiňované půlhodince, kdy se tedy Zabít tiše dějově posunuje, tak v tu chvíli je to vážně velká paráda. V tu chvíli totiž film disponuje skvělou atmosféru, vysokým napětím, je nehorázně zábavný a působivý, prostě síla. Navíc ve většině těchto úseků si tvůrci pohráli i s efekty a vizuálem, takže se zde divák dočká několika vážně povedených tvůrčích vychytávek, které jsem si užíval na maximum. Obrovskou a především důležitou roli zde hraje hodně výrazný styl, který mi neskutečně sedl, je to takový mix syrovosti, drsnosti a špinavosti zpracované v „áčkovém“ provedení, a to mě fakt nadchlo. Velkým lákadlem Zabít tiše je pak samozřejmě i obsazení, v čele s Bradem Pittem, který mě tu po docela dlouhé době hodně oslovil a skutečně zde svým výkonem dominuje, ale i ostatní herci jsou poměrně zábavní, takže i po této stránce pohoda. Zabít tiše je zkrátka vskutku zajímavá a myslím, že i trochu netradiční podívaná, a já jdu do nadprůměrného hodnocení, protože mě jak jeho nepřehlédnutelná stylovost, tak výrazné postavy a spousta vychytávek chytli, a vlastně i ta hromada zbytečných dialogů mě ve výsledku nakonec pobavila. ()

Spike23

Takhle podle mě vypadá Film s velkým F, beru v potaz to, že to je sice další zfilmovaná kniha, ale opravdu nejsem někdo, kdo by si na to stěžoval (pokud bych to předtím nečetl a kniha by nebyla lepší), a radši bych koukal na filmy, které jsou podle knižní předlohy, která za něco stojí, než abych koukal zase na nějaký Resident Evil 3D, Saw 3D, Dredd 3D a další a další fokin' šajt 3D, nebo na něco, co má na obalu a na všech plakátech lži, které mají navnadit, bez kterých by se na to nikdo nekoukal, jako například Sanctum, které se pyšnilo tím největším fontem přes celý plakát, že to je od Camerona, i když vůbec nebylo, nemluvě o poslední, co jsem zahlédl, což byla ještě větší demence a krádež, než jsem si dosud dokázal představit "Tarantino meets Twilight". Od Killing Them Softly jsem toho očekával dost, dokud jsem nezjistil, že předchozí režiserův film byl neskutečně nudný Jesse James, nakonec ale se mi dostalo old-school gangsterky plné perfektních zábavných konverzací a všelijakých hlášek, když konečně přišla řada na nějakou akci, podívaná to byla skvělá a od té jedné hvězdy navíc mi snad chybělo jenom to, že to mohlo skončit ještě mnohem líp, kdyby tam nenaskočily tak brzo ty titulky. Každopádně jestli něco za poslední dobu bych měl někomu doporučit, bude to Lawless a právě Killing Them Softly. ()

Mistickzz

Nech sú hodnotenia aké sú, pre mňa sú proste dvojica Pitt-Dominik frajeri, ktorí do obyčajného gangsterského krimi ukryli veľké posolstvo o tom kde sa v skutočnosti nachádza Amerika, jej systém a ekonomika. Amerika nie je krajina, Amerika je byznis. Samotné spracovanie príbehu mi sadlo a bavilo ma, plus nesmieme zabudnúť na excelentných hercov. Bál som sa sklamania, ale pre mňa výborný film. ()

cachina

Film se nese v duchu oldschoolových kriminálek. První třetinu snímku sledujeme přípravu a plánování třech zlodějíčků na vyloupení karetní hry, zbytek filmu sledujeme přípravu a plánování třech gangsterů na jejich vraždu. Ani jedna z postav není kladná a divák je možná tak trochu na rozpacích, komu má fandit. Akce je tu velmi stylová a potěší oko každého diváka. Tvůrci se nebojí zobrazení krve a trochy brutality, např. při prostřelení hlavy brokovnicí se kamera nikam neodvrátí. Jenže akčnějších scén tu není mnoho a mezi nimi se musí divák prokousat dlouhými dialogy, které ale bohužel nemají na to, aby diváka na tolik zaujali a táhly tak zbytek filmu. Podkres celého snímku tvoří proslovy z volebních kampaní prezidenta, které korespondují s děním na plátně. Jak motivace postav, tak motivace proslovů se točí jenom kolem peněz (ekonomiky). Kdo chce vidět Brada Pitta jako vraha, který ale rád zabijí z dálky, protože z blízka je to moc citové, vřele doporučuji.Prostě splění amerického snu. ()

korndaddy

Lehká úprava scénáře by nebyla na škodu. Film je až moc jednoduchej, což při tomto zajímavém obsazení je vážně na škodu. Do toho spousta politickejch kydů v průběhu celého snímku. Slow motion byl fajn. ()

Wicky

Rychlá Gangsterka na jedno shlédnutí. Žádná z postav není taková že by se vám nějak líbila (i když Brad Pitt je dobrej) a ke které byste se zavázaly. Scénář není bůhví jak originál, ale film rychle uteče a ani náhodou nenudí. Je jasné že se z toho dala vytěžit daleko solidnější gangsterka, ale určitě to není špatný film a na nedělní nudné odpoledne to dostatečně zabaví. 60% ()

DavidS.

"Amerika není země. Amerika je byznys..." Organizovaný zločin, který se více než líbání kmotrovského prstenu podobá zasedání Dozorčí rady...Ponuré, jednoduché, syrové... Skvěle napsané a odehrané dialogy, o které tu jde především, protože ty čtyři vypálené kulky a několik broků jsou tu spíše pro efekt, stejně jako zavádějící akční poster... ()

joora1

Stylovka, která se asi nebude líbit jen tak někomu. Hodně konverzační film, který si zakládá na dialozích. Ty jsou překvapivě poutavé a na rozdíl od jiných filmů je posloucháte se zaujetím. Nikdo tu jen tak neplácá, ale herci opravdu hrají. A fakt dobře. Zvláštní byly jen vložené vysílané shoty z proslovů Bushe nebo Obamy, ale nakonec z nich vyplynulo to, co je pravda pravdoucí. Já žiju v Americe, kde jsi na všechno sám. Amerika není země, je to byznys...Brad Pitt hrál nájemného zabijáka opravdu solidně a celkově film musím hodnotit jako povedený kousek. ()

klukluka

Osobně bych to viděl jako takovej pokus o Tarantina. Tarantinův fejk. Navíc bohužel ne úplně podařenej. Plytkej příběh, plytký kecy. Brad je chodící charisma, ale stejně to nezachránil. Je to neuvěřitelný, že podobnýmu filmu dávám "jen" tři pecky, ale než bych jednu přidal, to bych raději klidně dvě ubral. Fakt mě to nechytlo. ()

jondoe

Nieco medzi dvomi a tromi hviezdickami. Nakoniec som sa rozhodol pre lepsie hodnotenie. Zo zaciatku sa mi zdalo, ze sa jedna o vyborny nadpriemerny thriller. Zapletka je sice tuctova, ale skvelo napisane dialogy a herci ju vytahuju do ovela vyssej ligy nez v skutocnosti je. Vsetko sa to vsak zacina kazit ked na scenu prichadza postava J. Gangolfiniho. Zacne sa zbytocne kecat o nicom a cely film to spomaluje. V poslednych dvadciatich minutach film znovu zacne naberat tempo, ale uz nebavi tak ako zo zaciatku. Tri hviezdicky za tu vybornu prvu cast a za dost dobreho Pitt, ktoremu taketo ulohy neskutocne svedcia. ()

Loki_Six

"I like to kill them softly, from a distance. Not close enough for feelings. Don't like feelings. Don't want to think about them." ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)