Poslední kvartet

• USA A Late Quartet (více)

Když si oblíbený čelista jednoho renomovaného smyčcového kvarteta vyslechne osudovou lékařskou diagnózu, budoucnost souboru je najednou velice nejistá: potlačené emoce, soupeřící ega a nekontrolovatelné vášně mohou ohrozit letité přátelství a spolupráci. Když se chystají odehrát koncert k jejich pětadvacátému výročí – který podle všeho má být i jejich posledním – je to právě síla hudby, která jim pomůže zachovat jejich odkaz. Inspirací i strukturou filmu je Beethovenovův Opus 131 pro smyčcový krvartet c moll, jež vzdává hold komorní hudbě a kulturnímu dění v New Yorku. (oficiální text distributora)

Joedas

Film jsem pouštěl hlavně kvůli Hoffmanovi, a co si budeme povídat, je jedno jestli Philip hraje první, druhý nebo dvanáctý housle, vždycky to bude hereckej koncert. Jinak kromě herců nám, lidem bez hudebního nadání, nemá tohle docela milý podobenství moc co nabídnout. Jako jedno z posledních mistrových vystoupení jsem to ale prožíval (a posléze nadhodnotil) o poznání víc. ()

Petka92

Ačkoliv vážná hudba není můj šálek kávy, tak jsem si to užila! Nejvíce Hoffmana, byl tak přesvědčivý a jeho výkon skutečně úžasný. Nebyl to klasický vysokorozpočtový hollywoodský trhák a o to jsem si to více užila. Čím méně postav, tím lépe. Hoffman možná představoval postavu, která hraje druhé housle, ale jeho výkon byly spíše první housle. Určitě doporoučuji. ()

blezg

Některé momenty působí na film jako celek jak zkřížené dveře od skříně na moje nervy, přesto jsem v jádru potěšen. Dramatické situace v podání všech pěti zúčastněných jsou dobře zahrané, potěší spousta drobností jako např. pan učitel Walken, sebevědomí a sebeuvědomění mladé děvenky, soustředění Marka Ivanira aj. ... milostivé čtyři. ()

Raziel811

Výborný film. Opravdu nechápu řežiséra, který napsal i scénář a celý film je jeho prvotina, jak dokázal sehnat tak skvělé složení herců a vyladit film do detailu ()

lada32

Luxusní záležitost. Postavy jsou prokresleny s pečlivostí do neuvěřitelné hloubky. Na režijní prvotinu, smekám. Pro hudbymilce, povinný film. ()

Poga

Hoffman, Walken. Skvelé. Veľmi zaujímavý film, nevšedné spracovanie, a atmosféra ktorá mňa osobne pohltila. 80% ()

Jincom

Zajímavý a docela trefný exkurz do světa hudebníků, který je mi dobře znám, tudíž oceňuju herecké výkony v nelehkých rolích, stejně jako výborný soundtrack. Druhá půlka filmu se mi ale trochu zbytečně táhla. Jinak velice příjemná záležitost, byť smutná, ale ze života. ()

Montmorency

4 muzikanti, kteří spolu 25 let hrají a kromě práce jsou i velmi privátně propojeni (nevlastní otec+dcera, manželský pár, bývalí milenci, posléze začnou 1.housle souložit dcerku manželského páru...) tak není divu, že když přijde první ''vybočení' ze zaběhlého stereotypu, tak se to sype jak domeček z karet'......trochu moc privátních propletenců na komorní drama, ale jinak určitě pěkná herecká podívaná ()

fajntomas

Výborný film, tady je vidět že i v malém obyčejném příběhu se může narodit tak kvalitní film. Všechny scény působily reálně, snad bez studia(což chválím). Herci zahráli standartně, jen Ch.Walken by myslím cenu zasloužil. Ta role mu seděla. Opravdu pestrý a zajímavý fillm se skvělou hudbou. 90% ()

CaveRnDish

Dobrý film z uměleckého prostředí, který ukazuje, že umělci jsou stejní lidé jako my ostatní - jenom mají navíc život ztížený svojí senzitivitou. Jinak ale žádný mimořádný opus, doporučuju však shlédnout kvůli kvalitním hercům, a zvlášť kvůli Seymour Hoffmanovi, u kterého pořád musím litovat, že už není. Je ho obrovská škoda. 75% ()

peproch

Půvabné a poctivé vztahové drama, které je nejen sondou do života smyčcového kvartera, ale i revizí základů a podob vztahů profesionálních i rodinných. Co to též zanmená hrát první nebo druhé housle. ()