poster

Od višní do višní (studentský film)

 • anglický

  From Cherries to Cherries

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Režie:

Jana Boršková

Scénář:

Jana Boršková

Producenti:

Čestmír Kopecký

Střih:

Ivana Davidová
(další profese)
 • Aelita
  ****

  "Kytka je dokonalejší než člověk - voní pro všechny bez rozdílu stejně - pro dobré i pro zlé." ___ - Jsi šťastná? - Ano, jsem šťastná. - Vždy? - Často. ___ "I smutek může být pěkný." ___ Čtyři hvězdičky ne za scénář, režii nebo kameru, ale za samotnou maminku. A ejhle - je něco na památku, a nejen pro rodinu, ale i pro kolektivní paměť.(4.5.2011)

 • noctambule
  **

  Autorka se rozhodla natočit jakousi osobní zpověď své matky, která byla velmi sympatická, což je velké plus. Ale rušivým elementem byla pro mě právě režisérka (její dcera), která byla před kamerou až moc často a navíc tam byly střihy s jejími "myšlenkami". Nemám ráda dokumenty, kde režisér příliš zasahuje do dokumentu a to lezení do soukromí je pro mě ještě víc nepříjemné. Z toho důvodu jsem měla problém snímek dokoukat.(22.7.2011)

 • Gore
  *

  Typické homevideo, kdy už po dvaceti minutách jsem si říkal, že už to běží minimálně dvě hodiny. Zdlouhavě se díváme jak mamina režisérky odemyká zámek a furt ji to nejde, až jsem několikrát musel vykřiknout: "Polož tu blbou kameru a odemkni ji to!", ale nestalo se tak, režisérka furt točí a to i při pracích na zahradě, místo toho aby vzala hrábě a radši ji pomohla. No nic no a stejné slovo vystihuje i celý "film".(28.7.2011)

 • AngelusCZ
  *****

  Vtipné, dojemné, poučné a skvěle zpracované a vymyšlené.(24.8.2011)

 • Slarque
  ***

  Dokument o vlastní matce, tak trochu i o otci a určitě o sobě. Přestože začátek na mne působil hodně rozpačitě, nakonec to vůbec nebylo špatné. Takový nenápadný filmeček o normálních věcech...(21.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace