Od višní do višní (studentský film)

From Cherries to Cherries

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Jana Boršková

Jana Boršková

Čestmír Kopecký

Ivana Davidová
  • noctambule

Autorka se rozhodla natočit jakousi osobní zpověď své matky, která byla velmi sympatická, což je velké plus. Ale rušivým elementem byla pro mě právě režisérka (její dcera), která byla před kamerou až moc často a navíc tam byly střihy s jejími "myšlenkami". Nemám ráda dokumenty, kde režisér příliš zasahuje do dokumentu a to lezení do soukromí je pro mě ještě víc nepříjemné. Z toho důvodu jsem měla problém snímek dokoukat.(22.7.2011)

"Kytka je dokonalejší než člověk - voní pro všechny bez rozdílu stejně - pro dobré i pro zlé." ___ - Jsi šťastná? - Ano, jsem šťastná. - Vždy? - Často. ___ "I smutek může být pěkný." ___ Čtyři hvězdičky ne za scénář, režii nebo kameru, ale za samotnou maminku. A ejhle - je něco na památku, a nejen pro rodinu, ale i pro kolektivní paměť.(4.5.2011)

Dokument se Janě povedl,dle názoru včerejšího obecenstva v kině Hvězda v Přerově si to nemyslím sám.Líbil se mi styl jakým Jana zachytila těžkou životní událost,která nastala jak pro ni tak pro maminku.Dokument byl výborně vyvážen a úsměvnější scény střídali ty smutné a vážné.Myslím,že 57 minut byla rozumná délka aby příjemně pobavila a nenudila.Průlomový dokument to sice není,ale na české poměry je to jasně nadprůměrný počin.Doufám,že Jana bude pokračovat ve své práci minimálně tak dobře,jak u ''Višní''.Své publikum si určitě dokument najde. **** za moc příjemný a pěkný zážitek. PS: Komentář uživatele Fifer je naprosto bezduchý a vyloženě trapný.Když někdo nemá zájem a plete si komentář k filmu s diskuzí měl by se trochu zamyslet.Myslím si,že tahle stránka je o tom,že lidé komentují filmy které viděli a ne filmy,které nechcou vidět.Kdyby dokument viděl a pak si pokládal svou ''filozoficky'' zaměřenou otázku ani bych nepípl.Ale jelikož dokument ani neviděl a nechystá se,připadne mi jeho komentář naprosto zbytečný!!!(2.3.2011)

• Gore

Typické homevideo, kdy už po dvaceti minutách jsem si říkal, že už to běží minimálně dvě hodiny. Zdlouhavě se díváme jak mamina režisérky odemyká zámek a furt ji to nejde, až jsem několikrát musel vykřiknout: "Polož tu blbou kameru a odemkni ji to!", ale nestalo se tak, režisérka furt točí a to i při pracích na zahradě, místo toho aby vzala hrábě a radši ji pomohla. No nic no a stejné slovo vystihuje i celý "film".(28.7.2011)

Vtipné, dojemné, poučné a skvěle zpracované a vymyšlené.(24.8.2011)