Od višní do višní (studentský film)

From Cherries to Cherries

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Jana Boršková

Jana Boršková

Čestmír Kopecký

Ivana Davidová
  • quorra

U dokumentů se občas stává, že jsou třeba příšerně zpracované, ale fungují jako zpráva, která by se k nám jiným než jejich prostřednictvím nedostala. Nebo jsou celkem o ničem, ale jsou tak zajímavě udělané, že mohou být zajímavé a zábavné. Tohle by mě možná bavilo, kdyby trvalo max. 15 minut a ne hodinu, kdyby měla autorka nějaký zajímavý nápad v koncepci (kromě střídání ročních dob v zahradě), kdyby jsme se skutečně dozvěděli něco o nějakých vztazích, kdyby to nebylo roztrhané a bezkontextové, kdyby.... Maminka je zajímavá a autentická, ale vstupy přehrávající autorky mě fakt rozčilovaly. Text distributora popisuje, že dovolí divákovi nahlédnout tam, kam by se nikdy nedostal, ale nějak mě nenapadá, proč by taky měl a chtěl. Takové docela dobře technicky zvládnuté nic.(25.1.2012)

Vtipné, dojemné, poučné a skvěle zpracované a vymyšlené.(24.8.2011)

• Politik

No co čekat od dokumentárního studentského českého filmu? Lepší jak 2 hvězdičky to nebylo a ani být nemohlo.(5.3.2011)

• noctambule

Autorka se rozhodla natočit jakousi osobní zpověď své matky, která byla velmi sympatická, což je velké plus. Ale rušivým elementem byla pro mě právě režisérka (její dcera), která byla před kamerou až moc často a navíc tam byly střihy s jejími "myšlenkami". Nemám ráda dokumenty, kde režisér příliš zasahuje do dokumentu a to lezení do soukromí je pro mě ještě víc nepříjemné. Z toho důvodu jsem měla problém snímek dokoukat.(22.7.2011)

Dokument se Janě povedl,dle názoru včerejšího obecenstva v kině Hvězda v Přerově si to nemyslím sám.Líbil se mi styl jakým Jana zachytila těžkou životní událost,která nastala jak pro ni tak pro maminku.Dokument byl výborně vyvážen a úsměvnější scény střídali ty smutné a vážné.Myslím,že 57 minut byla rozumná délka aby příjemně pobavila a nenudila.Průlomový dokument to sice není,ale na české poměry je to jasně nadprůměrný počin.Doufám,že Jana bude pokračovat ve své práci minimálně tak dobře,jak u ''Višní''.Své publikum si určitě dokument najde. **** za moc příjemný a pěkný zážitek. PS: Komentář uživatele Fifer je naprosto bezduchý a vyloženě trapný.Když někdo nemá zájem a plete si komentář k filmu s diskuzí měl by se trochu zamyslet.Myslím si,že tahle stránka je o tom,že lidé komentují filmy které viděli a ne filmy,které nechcou vidět.Kdyby dokument viděl a pak si pokládal svou ''filozoficky'' zaměřenou otázku ani bych nepípl.Ale jelikož dokument ani neviděl a nechystá se,připadne mi jeho komentář naprosto zbytečný!!!(2.3.2011)