Od višní do višní (studentský film)

From Cherries to Cherries

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Jana Boršková

Jana Boršková

Čestmír Kopecký

Ivana Davidová

Mně se ten dokument líbil. Paní Boršková je dost svérázná, což je jedině dobře. Její názory na život jsou fajn, ale asi každýmu nesednou, což je ale na druhou stranu taky dobře. Višně mi přišly vtipný a dobře natočený, rozhodně maj nápad. Je to dost lyrický a pocitový. Nasnímaný je to poměrně dobře, příroda je fajn a z tý zahrady i přes plátno dýchá taková ta pravá přírodní nálada. Škoda, že je to místy takový hodně rychlý, bez nějakých označení, kdo je kdo a kdy se to děje, protože pak má člověk trochu zmatek. Rozhodně ale povedenej dokument a slečna Boršková má fakt talent a je příslibem do budoucna a taky moc dobře vypadá:))) A její maminka je hodně energická paní, která má co říct. 60%(21.2.2011)

• noctambule

Autorka se rozhodla natočit jakousi osobní zpověď své matky, která byla velmi sympatická, což je velké plus. Ale rušivým elementem byla pro mě právě režisérka (její dcera), která byla před kamerou až moc často a navíc tam byly střihy s jejími "myšlenkami". Nemám ráda dokumenty, kde režisér příliš zasahuje do dokumentu a to lezení do soukromí je pro mě ještě víc nepříjemné. Z toho důvodu jsem měla problém snímek dokoukat.(22.7.2011)

Dokument se Janě povedl,dle názoru včerejšího obecenstva v kině Hvězda v Přerově si to nemyslím sám.Líbil se mi styl jakým Jana zachytila těžkou životní událost,která nastala jak pro ni tak pro maminku.Dokument byl výborně vyvážen a úsměvnější scény střídali ty smutné a vážné.Myslím,že 57 minut byla rozumná délka aby příjemně pobavila a nenudila.Průlomový dokument to sice není,ale na české poměry je to jasně nadprůměrný počin.Doufám,že Jana bude pokračovat ve své práci minimálně tak dobře,jak u ''Višní''.Své publikum si určitě dokument najde. **** za moc příjemný a pěkný zážitek. PS: Komentář uživatele Fifer je naprosto bezduchý a vyloženě trapný.Když někdo nemá zájem a plete si komentář k filmu s diskuzí měl by se trochu zamyslet.Myslím si,že tahle stránka je o tom,že lidé komentují filmy které viděli a ne filmy,které nechcou vidět.Kdyby dokument viděl a pak si pokládal svou ''filozoficky'' zaměřenou otázku ani bych nepípl.Ale jelikož dokument ani neviděl a nechystá se,připadne mi jeho komentář naprosto zbytečný!!!(2.3.2011)

Vtipné, dojemné, poučné a skvěle zpracované a vymyšlené.(24.8.2011)

Dokument o vlastní matce, tak trochu i o otci a určitě o sobě. Přestože začátek na mne působil hodně rozpačitě, nakonec to vůbec nebylo špatné. Takový nenápadný filmeček o normálních věcech...(21.7.2011)