Mgr. Radovan Kaluža

(studentský film)

"Cítím se jako vítěz, který jde po baru, po butiku a ostatní obdivují ženu a uctívají muže, který ji vede. Uctívají správně, uctívají mě - Radovana.", píše známá internetová celebrita, bloger a zakladatel firmy Banan.cz Radovan Kaluža. Tvrdí o sobě, že má IQ 160. Sám sebe nazývá intelektuálem, ostatní pak závistivými sockami, neboť mu závidí jeho milionářské manýry. Chlubí se tím, že balí 16 leté holčičky na Stodolní ulici, stylizuje se do role metrosexuála. Zcela vážně se považuje za geniálního. Jaký je ale ve skutečnosti? Hodinový dokument Mgr. Radovan Kaluža vytvořili studenti píseckých filmových škol FAMO a SVOŠF. (oficiální text distributora)

loveless

Promarněná příležitost jak natočit něco opravdu zajímavého o někom "nevšedním". Na studentský film to nebylo špatné, ale tenhle styl dokumentu mi fakt nesedí. ()

hrumsrt

Co to je blog? Co to je Banan.cz? Kdo to hergot je Radovan Kaluža?... Česká dokumentaristická nová vlna (takže 15 let stará), kde nechybí časosběrné dokumenty Helenky Třeštíkové nebo experimenty podle Vítka Klusáka. Ohledně samotné osoby Radovana Kalužy, jak ji vykresluje snímek, tak ani není co říct, vždyť ten borec je jak Barney Stinson bez balící kreativy a hlavně bez vnitřní hloubky. Ještě párkrát by se usmál a hergot nevydržím to.. Ty rady jsou k nezaplacení, jako pište si je, chodící klišé, které nepochopilo, že americké komediální seriály typu Přátelé nejsou životní návod. Moje generace žije v době těhle internetových hvězd, kdy můžeš točit cokoli, ale máš z prdele kliku a prostě seš nějakou haluzí slavnej. Lidi mají rádi bizáry a tohle je ukázkové ztělesnění jak sviň! Radovanův rasistický vtip je svatý grál, ostatně tak trošku jako celý tenhle projekt! 75% ()

smilownik odpad!

Snad jsem příliš upjatý či útlocitný, ale domnívám se, že tvůrci překročili určitou morální hranici. Celý film je totiž podle mě výsměchem mentálně zaostalému jedinci, který nejen, že se tváří jako idiot, ale který ve skutečnosti trpí nějakou formou psychické poruchy. Vlézt mu v této situaci do domu, hrát si pár dní na jeho kamaráda a pak se z něho společně s celým národem smát a ještě si na tom postavit kariéru, to mi připadá jako svinstvo. Snad se se svým odhadem záměru tvůrců pletu, a film měl mít nějakou jinou výpověď a smysl, než jenom vysmát do tváře jednoho blázna... ()

SZYslak

Nevim, jak se k tomuto dilu ostatni dostali - na netu nebyl, tak mi nezbylo, nez poctive za 90 Kcs zakoupit. Nelituju. DOKUMENT: Zvukar predpokladam nedostudoval. Film misty az zbytecne rozvlacny, nektere sceny by zaslouzily zkratit, ale urcite ne ta, jak mu slecna na Stodolni dava cocku. RADOVAN: Na jeho blog jsem narazil pred lety, par veci procetl a nazor si udelal. Zamindrakovany otloukanek a socka? (vzhledem k tomu jak strasne musi davat na odiv sve "bohatsvi") k tomu. Pak na sobe zacal pracovat a ma zrejme dobre fungujici firmu, coz je chvalyhodne. Osukal par bab (kdyz ale vidim, kde si je hleda, tak se ani nedivim), je na sebe celkove pysny, chova se jako degen a Calviny to urcite nezachrani. Ve skutecnosti je mi ho spise lito. ()

redsparrow

Až doteď jsem byl přesvědčený, že celá legenda MRK musí být jen chytře vymyšlený marketingový nástroj bulváru. Hm, tak asi ne. Klukům samozřejmě stačilo sebrat kameru, zapařit ve Stodolní jak cyp a jen posbírat perly co z Radovana vypadnou. Ať už to tak bylo nebo ne, povedlo se jim o dost víc, než jen proplánová zábava na úkor nějakého prosťáčka z Ostravy. Jestli budete mít nervy to celé dokoukat, zjistíte, že to vlastně vůbec není jenom o něm. A navíc se docela pobavíte. ()

radimhasalik

Druhá polovina filmu je skutečně slabší. Karaoke příšerné. Místy jsem se i zasmál. Doporučuji všem pro bližší pochopení jednoho ze známých jmen českého Internetu. ()