• Norsko

Horor / Thriller

Norsko / Německo / Švédsko, 2011, 96 min

Pål Sletaune

Pål Sletaune

Nejšedivější průměr, jaký si umíte představit, zároveň klasicky seversky chladný a nepřístupný film, jehož nad vodou drží (nepřekvapivě) Noomi "Lisbeth" Rapace. Spoiler! Závěrečný twist, resp. rozuzlení, mi ale moc nesedlo...(18.6.2013)

Nebylo to úplně zlé, jen se to občas dějově kodrcá, to když scénář předepisuje zbytečně víc než je režisér schopen utáhnout. A ten závěr je pak takový nevýrazný, protože jsme ho tak nějak předvídali už od půlky filmu.(30.4.2013)

• 6thSun

Před zhlédnutím tohoto filmu vysvlečte spodky a prdel nastavte směrem k obrazovce. Pak můžete pohodlně spustit PLAY a půl druhé hodiny se nechat režisérem Sletaunem vojebávat. Páč jeho snímek není ničím jiným, než prvotřídním diváckým vejmrdem. Na konci se totiž ukáže, že vše bylo trochu jinak a veškeré emoce, které jste investovali do prožívání příběhu, byly investovány zbůhdarma a vniveč. Au! 40%(8.1.2013)

Doporučuji kvůli hereckému projevu Noomi Rapace (za roli získala cenu na festivalu v Římě)(24.2.2012)

• EvilPhoEniX

Je to Hanba! Ten film měl tak vysokéj potenciál být skvěléj a dosáhnout levelu jako The Uninvited či The Sixth Sense a PRD!! Ve filmu spíše Převládalo Drama než Thriller, sem tam Náznak Něčeho nedotaženého.. Ovšem dvě věci mi vyrazily Dech a to Odhadovaný Rozpočet 25 Milionů,což netuším za co ! A, že film putuje do KIN ! O(28.1.2013)

• - Noomi Rapace získala v roce 2011 na Rome Film Festival cenu pro nejlepší herečku, v roce 2012 získal film Grand Prize na International Critics Award na filmovém festivalu Gérardmer a 4 ceny Amanda Awards pro nejlepší herečku, produkci, scénář a zvuk. (Cheeker)