• Norsko

Norsko, 2011, 96 min

Pål Sletaune

Pål Sletaune
  • *CARNIFEX*

Anna so svojim synom Andersom utekajú pred tyranským manželom a otcom. Pomaly si zvykajú na nový život, školu a byt kde momentálne bývajú. Nakoľko má Anna o svojho syna strach, rozhodne kúpiť malé vysielačky na prenos zvuku slúžiace na kontrolu malých detí spiacich vo vedľajšej miestnosti. Vysielačka však zrazu prenáša záhadné hlasy, plač a krik, ktoré sa jej syna netýkajú. Za každú cenu sa teda snaží zistiť pravdu čo sa to vlastne deje a odkiaľ zvuky prichádzajú. Noomi Rapace mala radšej druhý krát kopnúť do osieho hniezda. Nudné, znudené dielo riešiace pomätenú ženu, ktorá sa nikdy nespamätala z rodinnej traumy so štipkou mysterióznosti v poslednej 15 minútovke. Úplne bez napätia slúžiace skôr na uspanie ako na vystrašenie diváka. Dať tejto "čistej" dráme prívlastok horor či thriller je trúfalejšie, ako hrať finále LM bez postranných rozhodcov. Neviem kde a ako nahrabal tento film 50 %, ale mne nestačí, že v ňom hrá úspešná herečka, ktorá je momentálne žiadanejšia ako Schwarzenberg na český hrad.(29.1.2013)

• George Stobbart

Matka, ktorá sa po odchode od násilného manžela so synom presťahovala a chce začať nový život, sa začne ocitať v podivných situáciách a dokonca z tzv. detskej vysielačky počuje zvláštne veci, pravdepodobne od susedov. Aj keď sa snaží zistiť o čo vlastne ide, postupne sa jej život začne komplikovať a navyše hrozí, že stratí opatrovníctvo nad synom. Predpokladám, že veľa ľudí si film pozrie hlavne kvôli vychádzajúcej hviezde Noomi Rapace v hlavnej úlohe, mňa však v tomto prípade nezaujala a jej konštantný výraz udiveného tragéda mi postupne začal liezť na nervy. A na nervy mi liezla aj väčšina nevýrazného a rozporuplného deja, ktorým ma sprevádzalo časté "deja vu" podobných a väčšinou lepších filmov, čo následne korunoval nevhodný záver. Taktiež sa vlastne nejedná o žiadny horor, iba o mysteriózne ladenú drámu s niekoľkými napínavými minútami, ktorá zdieľa viacero spoločných znakov s režisérovým predchádzajúcim počinom "Naboer". Pokiaľ sa však naďalej plánuje štylizovať do interiérovo ladených mystery príbehov, mohol by mrknúť napr. na tvorbu Guillema Moralesa, ktorý sa v tejto oblasti angažuje omnoho nápaditejšie.(24.2.2012)

• EvilPhoEniX

Je to Hanba! Ten film měl tak vysokéj potenciál být skvěléj a dosáhnout levelu jako The Uninvited či The Sixth Sense a PRD!! Ve filmu spíše Převládalo Drama než Thriller, sem tam Náznak Něčeho nedotaženého.. Ovšem dvě věci mi vyrazily Dech a to Odhadovaný Rozpočet 25 Milionů,což netuším za co ! A, že film putuje do KIN ! O(28.1.2013)

• Dzeyna

Nuda a stupidita. 1 hvězda za zajímavost a nepředvídatelnost.(24.1.2013)

Strhující thriller, který místo hraničí s hororem, který vás dokáže hned vtáhnout do děje. Výkon Noomi skvělý. Ale celý film snižuje až příliš mnoho otázníků, který film divákovi po shlédnutí nabídne a nejednoznačnost děje a až moc velká záhadnost. V konečném výsledku ale převládá pozitivní hodnocení filmu, protože v divákovi zanechá nějaký dojem a jen tak hned na něj nezapomene.(12.1.2015)