poster

Babycall

 • Norsko

  Babycall

 • Německo

  Babycall

 • Švédsko

  Babycall

 • Slovensko

  Babycall

 • USA

  The Monitor

Horor / Thriller

Norsko / Německo / Švédsko, 2011, 96 min

Režie:

Pål Sletaune

Scénář:

Pål Sletaune
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  **

  Mizerný pokus o horor se skvělou Noomi Rapace v hlavné roli. Noomi tenhle film drží na koukatelné hranici mezi vypnutím snímku a mezi dodíváním se. Snímek nefunguje ani jako horor a ani jako thriller.(22.6.2012)

 • *CARNIFEX*
  *

  Anna so svojim synom Andersom utekajú pred tyranským manželom a otcom. Pomaly si zvykajú na nový život, školu a byt kde momentálne bývajú. Nakoľko má Anna o svojho syna strach, rozhodne kúpiť malé vysielačky na prenos zvuku slúžiace na kontrolu malých detí spiacich vo vedľajšej miestnosti. Vysielačka však zrazu prenáša záhadné hlasy, plač a krik, ktoré sa jej syna netýkajú. Za každú cenu sa teda snaží zistiť pravdu čo sa to vlastne deje a odkiaľ zvuky prichádzajú. Noomi Rapace mala radšej druhý krát kopnúť do osieho hniezda. Nudné, znudené dielo riešiace pomätenú ženu, ktorá sa nikdy nespamätala z rodinnej traumy so štipkou mysterióznosti v poslednej 15 minútovke. Úplne bez napätia slúžiace skôr na uspanie ako na vystrašenie diváka. Dať tejto "čistej" dráme prívlastok horor či thriller je trúfalejšie, ako hrať finále LM bez postranných rozhodcov. Neviem kde a ako nahrabal tento film 50 %, ale mne nestačí, že v ňom hrá úspešná herečka, ktorá je momentálne žiadanejšia ako Schwarzenberg na český hrad.(29.1.2013)

 • Kaluž
  ***

  Nebylo to úplně zlé, jen se to občas dějově kodrcá, to když scénář předepisuje zbytečně víc než je režisér schopen utáhnout. A ten závěr je pak takový nevýrazný, protože jsme ho tak nějak předvídali už od půlky filmu.(30.4.2013)

 • J*A*S*M
  ***

  Nevýrazný psychothriller s prvky hororu, který si v první půlhodince získá divákovu pozornost (hustá atmosféra, dobrý výkon Noomi Rapace), aby se následně rozmělnil do klasické "všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo" povídačky. V jednotlivých momentech celkem fajn severské strašení, ale celkový dojem .. jak už jsem řekl, nevýrazný. Režisérův předchozí kousek je poněkud jinačí hororová psycholiga.(10.1.2013)

 • Tuax
  ****

  To, že spousta věcí, co jsou ve filmu k vidění je jen tahání diváka za nos, je brzy jasné. Tvůrci si dali tu práci, že až do rozuzlení, ale není moc jasné čemu věřit a čemu ne. Hlavní postava skvěle zahraná Noomi Rapace. Dala postavě duši, hodně velkou uvěřitelnost a taky nesnesitelnost. Příběh a styl vyprávění (režie) je ale velmi nezáživný. Postavy do jedné jsou nesmypatické a tedy hlavně ta ústřední postava Anny mi po celou dobu docela žraly nervy. Výprava moc nenadchne, působilo to na mě hodně osmdesátkově. Finále je chladně drsné, kvůli čemuž se to vypaltí vidět. Rozuzlení už sice moc asi nepotěší, ani nepřekvapí, když se na to čeká stejně celou dobu, jen aby se vědělo co která figiurka znamenala. Hororové mi to moc nepřišlo, atmosféra byla v poslední fázi docela psycho, to ano, ale... Nenudil jsem se i a i když mě to žralo dialogy i jednáním postav nervy, musím říct že se mi to líbilo. 7/10(15.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace