• Norsko

Norsko / Německo / Švédsko, 2011, 96 min

Pål Sletaune

Pål Sletaune
  • Pilda17

Už dlouho jsem neviděl nudnější horor, pokud to tak mohu brát. První hodina naprosto o ničem a scény, kdy matka chodí za synem, vodí ho všude, kecají naprosto o ničem a navíc hlavní "ne"herečky výkon je naprosto tragický. Snad nejvíc mě dostávaly scény, kdy koukala jak péro z gauče, což po většinu této hororové tragikomedie. Druhá polovina filmu byla to samé a celá pointa byla o ničem, dá se říct, čekání na "nic". Lepší hodnocení než jeden stupeň dát opravdu nemohu... 2/10 = 20%(8.3.2012)

• ricci.s

Nepáčilo sa, bohužiaľ. Tajomné zvuky z detskej vysielačky sú síce dostatočne zaujímavé pre horor (aj keď niečo podobné tu už bolo v jednom zo španielskej série Peliculas), ale napokon tomu ani nevenovali veľkú pozornosť a nasledovalo kvantum odbočiek a hluchých miest, pričom spracovanie je nezáživné, zdĺhavé, rozťahané, nudné. Riešia sa tam samé prkotiny - vzťahy otec - matka - syn, matka - syn, matka - nový frajer, nový frajer - jeho matka... uspávanka neskutočná. Jeden, max. dva atmosferické momenty počas celej prvej hodiny, ináč čistá rodinná dráma. Ku koncu sa to síce prepne do mysterióznej ducháriny, v ktorej sa začnú odhaľovať karty a divák (teda aspoň ja) spozornie, ale otrepanejší záver už ani nemohli zvoliť. Navyše či to celé vôbec dáva zmysel, je tiež dobrá otázka. Čiže veľké sklamanie, pochváliť môžem len kvalitnú kameru a slušný výkon hlavnej hrdinky (všetky ostatné postavy nesympatické).(23.2.2012)

• Dzeyna

Nuda a stupidita. 1 hvězda za zajímavost a nepředvídatelnost.(24.1.2013)

• Jenda

Film je až tak špatně napsaný, že se na konci budete ptát: "cooo???"(9.1.2014)

To, že spousta věcí, co jsou ve filmu k vidění je jen tahání diváka za nos, je brzy jasné. Tvůrci si dali tu práci, že až do rozuzlení, ale není moc jasné čemu věřit a čemu ne. Hlavní postava skvěle zahraná Noomi Rapace. Dala postavě duši, hodně velkou uvěřitelnost a taky nesnesitelnost. Příběh a styl vyprávění (režie) je ale velmi nezáživný. Postavy do jedné jsou nesmypatické a tedy hlavně ta ústřední postava Anny mi po celou dobu docela žraly nervy. Výprava moc nenadchne, působilo to na mě hodně osmdesátkově. Finále je chladně drsné, kvůli čemuž se to vypaltí vidět. Rozuzlení už sice moc asi nepotěší, ani nepřekvapí, když se na to čeká stejně celou dobu, jen aby se vědělo co která figiurka znamenala. Hororové mi to moc nepřišlo, atmosféra byla v poslední fázi docela psycho, to ano, ale... Nenudil jsem se i a i když mě to žralo dialogy i jednáním postav nervy, musím říct že se mi to líbilo. 7/10(15.9.2012)