Poslední minuty na Zemi

(TV film)
  • Kanada Earth's Final Hours (více)
TV spot

Rotaci zeměkoule ovlivňuje mezihvězdná hmota, bude buď spalující žár nebo extrémní chlad. Hrozí naprostý konec světa! Super hustý fragment mezihvězdné hmoty ovlivní prostřednictvím zemského jádra rotaci zeměkoule, čímž ohrozí svět naprostým zničením. Jenna Simmsová v tom vidí neklamnou známku toho, že účinky planetu rozdělí na spalující žár a extrémní chlad, ale také vyvření zemské masy, která svým pohybem smete všechno, co nebude pevné jako skála. Bude to poslední hodina země? (TV Barrandov)

Puppy odpad!

"O co tady jde, je konec sveta ?" "Snazime se s nimi spojit. Pouzivaji archaicky system, je zalozen na floppy discich" Tak to je superhusty ! Z popisu tohoto produktu na tv barrandov: "Super hustý fragment mezihvězdné hmoty ovlivní prostřednictvím zemského jádra rotaci zeměkoule, čímž ohrozí svět naprostým zničením." ()

Logout odpad!

Film jsem viděl týden po filmu Srážka planet, v rámci katastrofických kanadských úterků na TV Barrandov a musím po jeho shlédnutí říct, že Srážka planet si v porovnání s tímto Odpad! snad ani nezaslouží. Děj jednotlivých scén na sebe navazuje jen velmi volně, zvlášť na počátku se prostě něco děje a nikdo neví proč. Někdo staví na poli satelitní paraboly a buhví proč se tam objeví dva agenti, kterým je to podezřelé. Stavitel antén umírá po zásahu vesmírným tenisákem a vzápětí se dozvídáme, že všichni umřou. Herci hrozní, ale méně hrozní, než bych býval čekal. Efekty připomínají lepší screensaver z běžného PC nebo vizualizaci z iTunes. Archaický počítačový systém satelitu je založen na floppy disku, který asiat píšící výhradně na dotykových panelech nemá. Satelitní systém tvořený dvěma satelity je třeba rozestavit do kruhu. A van Allenovy pásy jsou monitorovány realtime, zřejmě speciálním systémem k tomu určeným. Jediná scéna, která mě pobavila a zaujala je scéna, kde vědátorka vysvětluje, co je to bílá díra - nemůžu si pomoct, ale scénárista musel být fanda Red Dwarfu. ()

Sa.sa odpad!

Neskutečná blbost, která nemusela být natočena a nic by se nestalo... Nechápu kde se berou peníze na tyto sračky, ale jak se říká složenky se netají... ()

dogzila

resume: -autá agentov sú čierne SUV ktoré jazdia v trojici za sebou a nevzdialia sa od seba viac ako na 1 meter -mladík s notebookom sa hackne priamo do FBI a počúva výsledky porady -iba dvaja vedci vedia ako zachrániť svet obaja zomrú ( prvého trafí superhmota do stredu hrudníka počas behu :))))))))))))))), druhého zastrelia zlý agenti ktorý nechcú zachrániť celý svet ale iba časť) pred smrťou však našťastie prezradia veľké tajomstvá a inštrukcie -vždy keď bolo zle žiara zasiahla a ničomných agentov vyparila uf ešte že tak -o osude ľudstva rozhodla bitka 2 dedkov -oprava satelitu (junny technik spojí dva drôty) -dialog (napr. čo ak to nezvládnem? to zvládneš keď ti poviem stlač gombík / zdá sa že nebo sa zotavuje :) 1* za Roberta Kneppera ktorý je fajn ale asi bol nafetovaný že sa tu zúčastnil ()

Johannez

Nedá se nic dělat, věda zase jednou dostala od Kanaďanů pořádnou nakládačku. Alespoň ty efekty nebyly úplně špatné, navíc při pohledu na spořič nebeské obrazovky "Beziérovy křivky" (Win95) mi téměř zvlhly oči dojetím. Ale ony to vlastně ve skutečnosti byly nějaké výrony solární energie. Navíc ten všudypřítomný hacker mně teda pořádně lezl na nervy po celou dobu filmu, prostě další "génius bez příčiny" co se nabourá i z kalkulačky do Obamova záchoda. Ve druhé půlce filmu můj obličej i bránici rozjasnil Ameriko-Číňan preludující na virtual keyboardu a ministr zoufající nad floppy-diskovým systémem... Už jsem viděl filmy, kde se CDčku říkalo disketa, ale výraz "floppy disk" v českém dabingu byl pro mě poprvé. Na úplný závěr filmu jsem zaregistroval snad vůbec nejdelší 2 filmové minuty (po přepočtu na reálný čas to vyšlo snad na půl hodiny, i když něco si asi ukousl Barrandovský Reklamostop) během kterých si dávali přes držku agenti FBI a občas dostala na budku i parabolická anténa. Neuvěřitelný zážitek. Jako bonus si přičtěte účast protřelého Asyláka a hvězdy filmu Titanic II Bruce Davisona, tentokráte jako "šíleného" vědce, který bohužel zhyne následkem příliš nervózního prstu na federální spoušti. Ano, "Poslední minuty na Zemi" jsou skutečně velmi odpadité, ale občas i úchylným způsobem nápadité, a tak si jednu hvězdu zaslouží. ()

Veroniques odpad!

Poslední minuty na zemi, přesně tak jsem se cítila při sledování tohoto filmu, který jsem zcela sadomasochisticky za doprovodného naříkání "Už bude konec?!" shlédla až do konce. Nikdy víc. ()

Kosir odpad!

Dostal jsem se k tomu omylem. Tvůrce oceňuji za snahu udržet (byť infantilně) napětí, ale z mnoha důvodů si to nic jiného než hodit do koše nezaslouží. Jde o typické americké klišé, kdy čestný státní úředník a jeho neposlušný syn zachrání celý svět. Když jsem ještě tak úplně netušil co je kdo zač, tak mně napadla ještě jedna zlotřilost. Jak by se asi v Česku zachoval v tak zoufalé situaci nějaký náš ministr typu Kubiceho nebo chcete-li Chovance. Prezidenti a ministři USA mají podle tamních scénáristů úžasné nadání vypořádat se se vším co se jim postaví do cesty, protože jsou nejlepší z nejlepších, rozhodní, neváhající a jejich sexy mozky žádné nebezpečí nezastaví. Nakonec se potvrdilo, že ministři tam se moc neliší od našich, protože jsou připraveni provést jakoukoli špatnost kdykoli a jakkoli. ()

Lur

Bylo to hustý...doslova...:-) Vtipný mi přišlo obzvlášť to, jak se agenti snažili ze všech sil zabít jedinýho člověka, o kterém veděli, že má páru o tom jak vše zvrátit a také ví, kde je schovaný přístroj..že ho tedy nutně potřebují živého..ale nedali si říct a nedali...až se jim to konečně povedlo..:-D poněkud dementní i na tajné agenty..:-D Ale oceňovala jsem světelnou show na nebi..osvěžující nápad. A svět zachránili, takže ok, ne? :-) ()

Dochy odpad!

Fyzikální nesmysly, logistické skoro nesmysly, děj jedno velké klišé. Nevidím jediný důvod proč si tohle zařadit na program dne. ()

vlcekmirek odpad!

☺Věděli jste, že když provrtáte (prostřelíte) zeměkouli skrz na skrz z Ameriky do Austrálie, zůstane tam díra jak průzor do babské šatny? Žádné magma, žádné zemské jádro, žádné pevninské desky. Nic. ☺A věděli jste, že když nastavíte dva satelity tak, aby stály v přímé linii s touhle dírou a pošlete skrz ni nějaké zázračné paprsky, můžete obnovit rotaci země? Pozor, ty satelity se do té linie dostaly bez nějakých větších pokusů o navádění. Prostě se jen tak náhodou seřadily tak, aby na sebe viděly skrz ďouru v zeměkouli. ☺A v neposlední řadě: Věděli jste, že když člověku proletí hrudníkem nějaký projektil velikosti menší dělové koule (v tomto případě vesmírné těleso nezměrné hustoty, vystřelený Bílou dírou), dotyčný zraněný, který díky díře v hrudníku evidentně přišel o plíce i srdce, dokáže ještě z poslednich sil předat poselství pro záchranu lidstva, než vydechne (!!!) naposledy? ☺Nevěděli jste to? Tak se koukněte na tento skvost. Určitě tam najdete i další špeky. A že je to blbost? Pro nás možná. V Americe je možné cokoliv. ()

MorbiDeath odpad!

Tento film som videl teraz nedávno na CShorror televízii. Film je tak blbý, že nemá zmysel sa o ňom nijako vyjadrovať. Hlúposť a katastrofa v jednom. ()