Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

Lvísrdce

O ničem. Jen zhmotnění režizérovi/scénáristovi touhy, aby tatínkové se věnovali dětem, aby jsme se všichni chovali hezky k těm, co jsou jiní, abychom měli rádi přírodu, vyráběli věci ekologicky, aby umírání bylo, že si ten umírající lehne do nemocnice do postele, pak se sejde rodina, společně si zavzpomínaní, zasmějí a je to. Prostě vize idealního světa, který neobsahuje v podstatě nic negativního (pár detailů - prolhaný šef, kterého snadno odhalí, ...). Takhle to nefunguje ani v pohádce, tam je vždy nějaké zlo, které je potrestáno či poraženo. Tohle je krásně natočené nic, jen barevné obrázky. Přínosné asi jako kalendář se stromy. Přirozeně, pokud se vám podaří vypnout logickou část mozku a necháte se jen cloumat emocemi, tak to může být silný zážitek. ()

snyder89

Absolútne jednoduchý film od ktorého som nič nečakal a on ma tak zaujal, že ma až dojal. Asi to bude tým že som ho pozeral po 12tke nočnej :) 3,5* ()

andy60

Rodinné filmy nemám rád jako takové, protože všechny jsou strašně kýčovité a naprosto vzdálené realitě. Ani tento není vyjímkou, navíc ti rodiče mně skutečně lezli na nervy. Takové bych nechtěl ani za nic. ()

milunech

Já se podepisuji pod komentář od Malarkey a ostatních rozčarovaných....asi jsem neměla náladu a prostě jsem na styl příběhu nepřistoupila a tudíž mi každá další a další zápletka připadala horší a horší, je mi líto. Nesmysl docela dobře natočený. Filmová zápletka mne více a více rozčilovala a i když jsem se snažila dívat se na to jako na pohádku, už to nešlo zachránit. ()

jakub.bystra

Normálně tyto naivní americké filmy o zázraku zrovna dvakrát nemusím, ale tenhle se mi fakt líbil. Od začátku do konce mě to bavilo, herecké výkony hlavních postav vysoce nadprůměrné, příjemný soundtrack, příběh i pointa.. Na 5 hvězdiček to není, ale nevidím důvod, proč nedat 4 :) ()

Filmuschka

Je to akože rozprávka, film pre deti aj starcov, a preto tomu zopár podivností odpustím. Keď ten film ale pozeráte viackrát (ako napríklad ja s deťmi, ktorým musím občas scény aj vysvetľovať), človek nahliadne aj pod to pozlátko, ktoré len tak letmo zhodnotí, a dostane sa aj k vážnym a smutným otázkam: je lepšie malé dieťa vlastnej krvy, alebo adoptované, už väčšie, ktoré vyrástlo ktovie kde (buď až v zahraničí, alebo takpovediac skoro doma, na záhradke? Je rozumné idealizovať si dieťa a predstavovať si, aké má byť, ako sa má správať, nestrápňovať nás na verejnosti, a keď nedaj Bože zdedí nechcené vlastnosti po niekom neprijateľnom z rodiny, potom čo s tým dieťaťom - autoritatívne mu utlčieme dušu do tvaru, aký chceme my, nasilu? Čo keď si nájdu partnera, ktorý sa NÁM k NIM nehodí? A čo s deťmi, ktoré milujeme, ale ťažko a na dlho ochorejú alebo umrú zrazu v sekunde pri úraze - aký odchod by sme si vybrali, a máme na to nárok? ()

tompolicky

Můj ty světe, ukázka toho, jaká obrovská síla je v jednoduchosti a také toho, jak hudba dokáže povýšit film o dvě třídy.Právě hudba je alfou a omegou snímku. Je hravá, je optimistická, je dojemná, je veselá, je prostě fantastická a jeto TOP, který jsem kdy u filmu viděl/resp. slyšel. Mí klobouk, smeknu ho na hooodně dlouho. U hudby se musel minimálně usmívat i ten největší morous světa...Dále je tu krásná výprava a scény v exteriérech, kdy se nám ukáže podzim v celé své nahotě a kráse, tady nemůže nikdo nic vytknout. Vše spojuje v jednotný celek jednoduchý příběh o lásce, smrti, naději, komplikovanosti vztahů, touze, slepotě a přátelství. Vše je geniálně jednoduché a přitom tolik složité. Jeden z nejlepších a hlavně veselých, nenásilných a optimistických filmů, který jsem za poslední roky viděl. Neokoukaní skvělí herci dodávají příběhu naprostou uvěřitelnost a empatičnost, tleskám! Dávám deset hvězdiček. 200% ()

DavidAAAA

Vcelku příjemný příběh, který je bohužel místy až moc nelogický a místy hodně křečovitě přehraný.. Přesto se na film dá příjemně kouknout a na závěr si nechat lehce zvlhnout oči. ()

kratajirka

Je to prosté. Sepíšete seznam vlastností vaší dreamGirl nebo vašeho dreamBoye a zakopete je hluboko do země. A co se může stát? Ze země vyleze přesně taková Girlie nebo takový Boy, kterého si přejete. Jasně - je trochu špinavý/á a možná neupravený/á, ale i tak se zamilujete na první pohled. Jooo proč to není tak snadné ... Nicméně daruji tomuto filmu 8bodů z 10, protože si je zaslouží :) ()

Zuzina

Pohádka pro dospělé? Zajímavý příběh, ale nic závratného nečekejtše. Všichni postavu Timothyho berou jako by ne nechumelilo.... Trochu kýčovité. ()

ZionelloSVK

Je to zvláštny film, človek má pri ňom pocit, že panebože čo to pozerám, keď som absolútne neni fanušík tohto žánru, ale musím priznať, že snímok je dobre spravený a príbeh nie je nejako extra silný a výnimočný, ale nejakým spôsobom ma udržal a bavil, takže rozhodne pripúšťam kvality ktoré ponúka a zvyšok, ako sú napríklad sympatie k hercom a podobne, už je vždy len na subjektívnom zhodnotení, takže to písať nejdem, ale celkovo ako kvalitný rodinný film je fajn a patrí skôr k tým lepším než k tomu priemeru. ()

dati

magická teenager židovka a správny chalan sú neskutočne milou dvojicou.. super soundtrack a rozcítená jennifer garner robia z tohoto jesenného filmu nezabudnuteľný zážitok.. ()

Sejkorka

70% směrem dolů. Byť jde to fantasy, některé scény jsou dost přitažené za vlasy. Nejzoufalejší jsou scény z fotbalu, čili socceru, když je to v tej Americe. Rodiče jsou při koukání na své ratolesti při fotbalu či hokeji také šílení, ale tady je znát, že režisér viděl fotbal možná z rychhlíku. Jinak ale příjemný film o rodičovské lásce. Jennifer Garner zde (a skvěle) hraje ženu, která nemůže mít dítě. V Juno je to reálný svět, zde jí pomáhá Tim, který vyrostl na zahradě z krabičky naplněné představami rodičů o svém vysněném potomkovi. A propůjčený synek nezklame a dá rozhodující gól při zmíněném fotbalovém utkání. Co na tom, že je to parádní vlastenec. "Pozn. Povědomý Australan Joel Edgerton je jeden z rytířů Krále Artuše. ()