Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Havaj8 odpad!

Už jenom ten začátek byl dost netradiční, a úplně stejně se to vezlo po celou tu ukrutnou dobu. Pořádně se tam nemluvilo, protože očividně ani oni k tomu neměli slov. Nic se tam celou dobu nedělo, joo ježdění dodávkou, tahání chlapů do temna, koukání a procházení se v ničem, ale to se tak ohrálo. Asi bylo povinností se kouknout na obsah, o čem by to mělo bejt, protože já se to dozvěděl až na konci a stejně to na věci nic nezměnilo, že to bylo špatný. A Scarlett, no divím se, že jí do toho dostali. Asi by tam musel přiletět Iron-Man abych tomu dal hvězdu. Strašně obdivuju ty fajnšmekry tady. Po tomhle, už jsem viděl asi opravdu všechno... ()

kaposlav

Žiaľ toto je jeden z tých nedomyslených filmov, ktoré nemajú pointu bez prečítania oficiálneho textu distribútora. Nezvyknem si čítať o čom film je, lebo mám rád napínavosť a prekvapenie, a u tohto filmu to aj tak dopadlo. Pointu som zistil až po pozretí, keď som sa snažil dopátrať, že o čom to vlastne bolo. Najviac mi bolo ľúto toho 26 ročného chlapíka asi s tumorom. ()

peiton odpad!

Scarlett si mala dať pred týmto "pokusom o niečo" radšej týždeň prac.voľna a ja som sa mala tomuto vyhnúť širokým oblúkom.Hluchonemá snímka bez akéhokoľvek tempa.Som znechutená,akoby som kráčala po ovocnom sade bez jediného jablka.Strašne zvláštny druh snímky,ktorú asi nepochopím,pokým sa nestanem zvodnou mimozemšťankou. ()

kittylinda

mica by měla dělat víc soundtracků. ještě teď mě mrazí. vzhledem k obrovský volnosti adaptace knihy by mi snad udělalo i větší radost, kdyby se mi to tady oficiální text distributora nesnažil vysvětlit. čím víc seš člověkem, tím je to horší. ()

Flaxik

Refnův barbar by měl radost, že se po něm opičí i ten ET, minimálně v čumění do blba. Nutno přiznat, že na zírání Scarlett se dá zírat s větší potěchou než na zírání pana Mikkelsena. Celý děj vykecal už distributor a sledování hutné zápletky mě zbavilo všech chlupů v nose a to jsem si je prosím trhal po jednom. Ale nebuďme jenom negativní, Johansonojc holka má kromě hereckého talentu i vnadné křivky a vzhledem k tempu filmu budete mít dostatek času si je v klidu a pečlivě prohlédnout. Pěkné dvě ufounské hvězdičky to snese. Milovníci filmového artu tomu určitě napálí 4+ už z principu (tyhle filmy to tak mají), ale já se nestydím přiznat, že mě film nebavil a děj mi přišel v podstatě blbý (ups, sprosté slovíčko). ()

bourec odpad!

Věděl sem že to bude debilní,stejně jako Sexy bestie,i přesto hlavně kvůli Scarlet sem vydržel dobrou půlhodinu,dál to fakt nešlo.Tohle je další mamrd za kamerou,a hned patří mezi čůráčky,který se rozhodli točit filmy,a srát s tim nás lidi.Co máš za problém,debile.0%. ()

DrBuznička

Celkový zážitek z filmu mi kazilo ono banální, stokrát viděné "čím déle mimozemšťan/robot/zvíře předstírá, že je člověkem, tím více má k člověčenství blíže." Ono to není ukryté pod těmi enigmatickými obrazy zase tak hluboko. ()

cariada

Když si nepřečtete obsah , tak v tom máte zmatek. Neboť nevíte nic co a jak. Jen ženská co jezdí dodávkou sbírá chlapi povídá si a pak za vidinou sexu je uloží do nějakého vakua a jde pro dalšího. Nebýt nahé Scarlett, tak není o co stát. Co víte? Že je to mimozemštanka co zkoumá lidi, ale proč a odkud se vzala se nedozvíme. Na konec vidíme i její pravou podobu. Chtělo by to nějaké vysvětlení. PS- Kde tam sebrali Kryštofa Hádka nechápu. Místy je film strašně nudný a zdlouhavý třeba úvod kde trvá 14 minut než se vůbec promluví což je bez občasného posouvání obrazu k nevydržení, neboť se tam nic neděje. ()

boogieman

Správne chladné, audiovizuálne skvelé, emóciami umiernené, no v konečnom vyznení o to silnejšie. Koniec postráda veľkú drámu podobne ako celý film a práve to, že negraduje a nie je zbytočne dramatický dodáva záveru jeho silu. Celkovo si film drží dostatočný odstup či už od postáv alebo diváka. Uchováva v sebe mystérium, ktoré je v závere vyriešené iba čiastočne. Bol som príjemne prekvapený. Scarlett hrá dobre. 4.5*. ()

dubinak

Tohle je pro mě konečně artový masterpiece. Dlouho jsem nebyla filmem takto zhypnotizovaná. Scarlett ztvárnila asi toho nejzajímavějšího mimozemšťana, jakého si dovedete představit. A přesto, že je pro většinu pánů lákadlem hlavně její nahé tělo, (což mě docela mrzí) byla by to neskutečná bomba i bez něho. Stopáž je sice zdlouhavá a má dost mrtvých bodů, ale když se v tomto snímku něco děje, stojí to za to. Už si ani nepamatuji, kdy jsem u nějaké scény šokem vykřikla. Tady se mi to stalo a ještě pět minut potom jsem zůstala v kamennémm údivu. K husí kůži tady přispívá taky hlavně naprosto děsivý soundtrack, kerý hraje u každé klíčové scény. I přes docela dlouho stopáž, na to jaké měl film tempo, jsem byla bez sebe po celou dobu. Šokující závěr mému výbornému zážitku jen nahrává. ()

Pitam

Wtf? (nemám ve zvyku používat tuto zkratku, ale tady se to prostě fakt nabízelo) Takhle opravdu ne, přátelé. Oceňuji sice audiovizuální stránku i tělo božské Scarlett, kterého je zde vskutku požehnaně, ale tato dvě malá pozitiva zdaleka nepřebijí absenci jakéhokoliv příběhu, myšlenky, logiky či hereckého výkonu. Neměl jsem ani sílu koukat na celý film, občas jsem musel trochu urychlit či kousek přeskočit. Debilnější a hlavně zbytečnější film jsem dlouho neviděl. ()

cherylike

Jak většinou na ty"dlouhéhluchéněmé" scény nemívám trpělivost, tak tady jsem hltala každou sekundu. Já to prostě s tou mimozemšťankou nějako celé prožívala. Jestli za to může ta hypnotická hudba, nebo hypnotická Scarlet, anebo vlastně oboje. ()

Martrix

Ani nevím, jestli se mám smát, nebo nadávat. Dokoukal jsem film a až teď, jsem si tady na CSFD přečetl, o čem vlastně je/byl. Asi je to spíš k zasmání, protože v oficiálním textu distributora je toho 10x víc, než se budete schopni z filmu dozvědět. Protože tady se žádné vysvětlování rozhodně nekoná a pokud máte fantazii, tak si postavu Scarlett můžete spojit s upíry, čarodějnicemi, ufony...prostě s něčím, co se s lidmi/jídlem/lovnou zvěří, za normálních nebratříčkuje. Mám podezření, že těch cca 100 slov, které ve filmu zazní, jsou ve scénáři jen proto, že by nikdo na němé Drama / Thriller / Sci-Fi do kina nepřišel. A přitom ten film má co nabídnout i bez mluvení. Třeba vynikající Scarlett, skvělou hudbu a úchvatnou kameru, které se rovným dílem podepsaly na jedinečné atmosféře celého filmu. Natočit takový film...to je obrovská odvaha producentů(kteří už to asi neudělají) a výjímečný talent režiséra, který má jasnou vizi. Zpracováním, je pro mě tento film jednoznačně pětihvězdičková záležitost. Podle textu distributora by se mohlo zdát, že jde o sci-fi se standardní zápletkou...nic není vzdálenější pravdě. Skoro mám podezření, že se spletli a tento film neviděli. Žádná mimozemská korporace, žádné unášení na planetu, žadné žraní lidí...nic takového ve filmu není. Uvidíte nahou Scarlett, nahé chlapy, Scarlett jak jezdí v dodávce...spoustu parádní práce s kamerou a zbytek si budete muset domyslet. Nebudete se bavit...tohle není Avatar...budete poslouchat, dívat se a celou dobu budete zvědaví, jestli a jaký to všechno bude dávat na konci smysl. Spoiler: pro většinu lidí nebude. Konec spoileru. Ten film je o něčem jiném. Není to próza...je to spíš obraz, který ve vás vyvolá pocit...prostě pro spoustu lidí kravina. Věděli jste, že Scarlett natočila CD? I když hraje v blockbusterech...je v ní víc, než by jste čekali. Dívka s perlou byl jen začátek...Avengers jí dají finanční nezávislost a pak ji budeme v podobně "divných" filmech vídávat jistě častěji. ()

Juto

Je to hypnotický, zvláštny a vznešený film. Kombinuje sci-fi nápady, neobvyklé špeciálne efekty a ostrú atmosféru hororu. 7/10 ()

BoXBe

Bezprostředně po shlédnutí vůbec, ale fakt vůbec, nevím, co si mám myslet. A vůbec netuším, jestli bych to dokoukal nebýt Scarlett Johansson, jedinou nadějí, že by nekývla na angažmá kdyby jí to jako celek nedávalo nějaký smysl. Každopádně z filmu jsem pochopil jen minimum toho, co vidím teď v synopsi, že je někde v nějaké knize. Jako filmové zpracování bez výtky. Ale mazec... Neumím zatím a ani nechci hodnotit. To se asi musí rozležet, jestli forma přebije absenci obsahu... Je to hodně artový film, tedy takový, že jak někdo nepřežije absenci přímočarého scénáře, který vede diváka za ručičku a všechno mu vysvětluje, tak to nemá cenu ani pouštět. ()

campix

Asi byla velká chyba, že jsem si přečetl zde oficiální text distributora, který absolutně nehledí na to, že Under the Skin je velice mysteriozní podívaná plná tápání a dějových událostí, které rozhodně nejsou řečeny takzvaně na plnou hubu. Toto pátrání mi bylo upřeno, ale i tak jsem se ztrácel v místy až hypnoticky nasnímaných scénách s perfektně padnoucí hudbou a téměř po celou dobu nahou Scarlett Johansson. Under the Skin je pro normálního diváka celkem těžko stravitelná záležitost, jelikož si těžko užijete tento film pokud se nedostanete na stejnou vlnu jako jeho tvůrce. Já jsem se naladit nedokázal. ()

forsythia

Pod kůži se mi vrylo několik obrazů a do ušních bubínků nervy drásající zvuky. Každopádně lov samečků za zcela jiným účelem, než je u nás zvykem, je docela inspirující záležitost. Jak ta myšlenka samotná, tak způsob, jakým je prováděn. Mám podezření, že ten film ve skutečnosti točili emzáci. Ve škole to pouštějí dětem jako odstrašující dokument. Takhle se to, milé děti, nedělá. ()