Seznam smrti

• Velká Británie Kill List (více)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiální text distributora)

fisus

Proč byl proboha tenhle film promítán jako půlnoční film?Těšil jsem se na tradiční půlnoční oddech,ale místo toho přišel tenhle pro mě dost depresivní snímek.Možná,že postupem času ho docením,ale momentálně na mě tohle samoúčelné mučení se spoustou krve a prapodivným zakončením působí jednohvězdičkově. ()

Viperine

Moc pěkně nasnímaný a poněkud netradiční psycho-horor; tedy snad spíš psycho-triller s prvky hororu. Srovnání se Srpski film je celkem na místě, a to jak námětem a vývojem děje, tak hutnou, temnou a bezvýchodnou atmosférou - ale (až na pár momentů) se znatelně nižší mírou explicitní brutality. "Příjemné" překvapení. ()

ink flo

Podobně jako v Sightseers kombinace podivnýho děje a surreálnýho zvrácenýho násilí. Tady se z toho nakonec vyklube něco ještě jinýho než neortodoxní gangsterka. (kdybych řekl, kterýmu kultovnímu britskýmu filmu se to podobá, tak bych už spoiloval). ()

aslavey

Možná jsem byl v tu chvíli půnoční projekce moc unavenej, možná jsem měl mozek uplně jinde, možná jsem to prostě jen nepochopil. Ale fakt jsem se v tom ztratil. Sice příběh nějakým záhadným způsobem přidává plyn v průběhu děje, ale vlastně ani nevím, co tam ti lidi nakonec dělali. Viděl jsem dost hororů, ne všechny povedené, některé i víc psychotické, ale tohle nebylo moje rudé kafe.. ()

Rokle

Vztah rodinné nepohody, hádek a oné manželské krize mi neposkytla živnou půdu pro finální vyústění. I když určité scény mají své nepopiratelné kouzlo (ano, honička v tunelu), jako celek se to trochu vytrácí. A jeden nesporný klad - má očka při pohledu na MyAnnu Buring doslova hořela. ()

mackey

V jednotlivostech za pět, jako celek to hlavně díky rychlým prostřihům a chaotickým změnám prostředí trochu skřípe. Nicméně celkově je to pro mě takovej druhej Snowtown, takže dobrý. No a scéna v tunelu je tak trochu zbytečnej hype - pokud někomu přišla strašidelná (!), tak by měl asi koukat na jiný fiilmy. A za celou stopáž je mnohem víc lepších a silnějších scén (vlastně asi všechny ostatní). ()

Hapretor

Dvě hlavní postavy nesympatické, děj nijak záživný, konec zbytečně zmatkový, rádoby záhadný. Úsek v kanálech ale strašidelný, napínavý, neni to blbě zahrané, neni to úplně blbé, neni to úplně klišoidní. Tak trochu jiní "nájemní vrazi". ()

MaxSchreck

Po celou dobu si film držel moji pozornost. A to díky postupnému budování atmosféry, která se ke konci filmu jen zhušťuje. Nenápadné náznaky, sotva postřehnutelné dějové zvraty, to jsou prvky, které má film velmi dobře zvládnuté. Představuje svět ač obyčejný na první pohled, tak přece jen něčím tajemný, nezvyklý, kde není tak úplně vše v pořádku... Pro mě velké překvapení. ()

GOREGASM

Ačkoliv to zpočátku nevypadá, tak jde o podívanou pro silné žaludky (dva exkluzivní výbuchy brutality), která svým postavám nenabízí téměř žádnou naději a naopak ždíme do posledního krvavého chuchvalce osud hlavního "hrdiny". Přestože mám temné snímky rád, tady jsem se zejména díky účelově vykonstruovanému konci nebavil. Více logiky a méně snahy za každou cenu šokovat by vedlo k hutnějšímu zážitku. 60% ()

kkarx

Tohle je přesně ten typ filmu, který má skutečně atmosféru prostupujícího zla v téměř v každé scéně, i když se na obrazovce nic tak zlého neděje. Není to jednoduchý film na pochopení a člověk musí dávat pozor a trochu přemýšlet, aby se úplně neztratil. I tak je mnohé bohužel nevysvětleno a v tom vidím největší potíž filmu. Ona ta záhadnost je na něm skvělá, ale stejně bych chtěl vidět pár dovysvětlujících scén navíc. Podivnému žánrovému mixu pak vévodí krátké syrové násilné scény a samotný hororový závěr. ()

Raziel_cz

Psychopatické, drsné, velmi britské a v závěru také velmi lynchovské. Včetně toho, že po zhlédnutí pravděpodobně budete sedět s otevřenou pusou a přemýšlet, co jste to sakra viděli. A že interpretací existuje celá řada. Kill List se totiž neobtěžuje cokoliv vysvětlovat. Osobně mi to ale zase tolik nevadilo, jenom škoda, že finále není tak silné jako zbytek filmu. ()

agassi68

Do poslednej chvíle neviete, čo sa z toho vykľuje. Samozrejme až na úplne poslednú scénu. Inak budete v napätí a na svoje si prídu aj otrlejší priaznivci žánru ;-) ()

Rockerman

Mám rád divné filmy, ale tento byl ještě divnější, než divný! Ani nevím, jak to hodnotit a jak to vlastně přijmout. Když to vezmeme kolem a kolem, tak tu není nic pořádně vysvětleno, vše probíhá jen v útržcích či epizodách. Vůbec se nedozvídáme, proč zrovna tito dva jsou nájemnými vrahy a kvůli čemu mají zabíjet ty lidi. Chybí doslovnost a vysvětlení, drtivou většinu děje nechávají tvůrci na představivosti a důvtipu diváka a to je skvělé!!! Nakonec ani to však k pochopení děje nemusí stačit, protože závěr je ještě děsivější a ještě brutálnější než ty scény před tím, o překvapivosti nemluvě. Dva kamarádi Joy a Gale pokecají, vypijou pivko a pak jdou do práce, tedy někoho zabít. Tohle pochopit lze, zbytek je na divákovi, jak to vidí. Pokud někdo srovnává ze Srpskim filmem, tak ten může připomenout jen závěrečná scéna, ale jinak je to úplně vedle! ()

Johny M.

Jeden z nejlíp hodnocenejch hororů roku?!? Jsem dost tolerantní, zvlášť u hororů, ale tohle je moc! Vlastně spíš málo. I těch několik slušnejch momentů totálně zabíjí nudná omáčka okolo! Shit, kterej už si nikdy nepustim: 1,5* ()

Kingjiri

Pozor SPOILERY. Prvních dvacet minut se neděje vůbec nic a jde o takový home-video z každodenního manželskýho života. Když už se pozdějc začíná vraždit, tak jsem zase moc nestíhal, proč se vlastně vraždí. Aby toho nebylo málo, na konci na scénu napochodujou nahý ouchyláci se slaměnejma maskama a za nadšenýho potlesku začnou věšet lidi (to měla být nějaká sekta nebo co?). Navíc fakt nemám rád, když nedá film v závěru jasně najevo, o co v něm šlo, aspoň hlavní pointu. Moc nechápu, co mohlo pár lidí na snímku tolik psychicky sebrat, mě spíš jenom naštvalo, že jsem strávil 90 minut svýho života čuměnim na takovouhle fantasmagorii. Jedna hvězda za kladivo a místy zajímavou atmosféru. ()

KUFI

Zhruba do tri ctvrtin vybornej thriller s nadechem tajemna, kterej se zvrhne ve slusnou blbost. Skoda finale, jinak bych dal o hvezdu vic. ()

Torpid

Po první půlhodině jsem si říkal, jestli jsem si nepustil omylem něco jiného. Sociální psychodrama s až fyzicky nepříjemnou dusnou atmosférou. Napůl dokumentaristicky snímané, skvělé vedení herců. Máte dojem, že sledujete skutečný život. V tomhle módu naladění začnete postupně sledovat krimithriller a ve vás se začne odehrávat cosi jedinečného. Přesvědčeni o skutečnosti, sledujete neskutečný příběh, narůstající šílenství hlavního hrdiny je vaše. Závěrečné okultistické a doslovné završení fimu bylo pro mne zklamáním. Jedinečný film. ()

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (více)