Třetí hvězda

• Velká Británie Third Star (více)

James trpí rakovinou v pokročilém stádiu. Spolu se svými třemi kamarády se proto vydává na výlet do jeho oblíbené pobřežní oblasti Barafundle Bay v Západním Walesu. Během cesty postupně začínají rekapitulovat své dosavadní životy a tak se ukazuje, že všechno není takové, jako se na první pohled zdá. Poslední výlet Jamese strhaného rakovinou se tak stává pro všechny možností k zamyšlení se nad další cestou ve vlastních životech. Po čas výletu tak obnovují ztracené vzájemné pouto a dokazují, že každý má svůj kříž, který musí nést, a je jen na ostatních, zda mu s ním pomohou či nikoliv. (SaNcHeZ_cz)

Pítrs85

Film na první pohled humorný, hned na druhý však velmi, velmi smutný. A smutný nejenom kvůli tomu, že je tu jeden z hrdinů nemocný rakovinou v posledním stádiu, ale i tím, že se naše dětské sny podaří naplnit jen málokomu, většina však zabředne tam, čemu se jako mladší smál, film o ztrátě ideálů a taky o tom, že si každý hledáme to své místo v životě, ať už nám do jeho konce zbývají roky anebo týdny... To vše natočeno bez zbytečného patosu, naopak, očekávejte řádnou dávku černého britského humoru s vynikajícím Benedictem a čarokrásnou britskou přírodou. Dojímavé tím nejčistším způsobem. ()

rikitiki

Výborná kamera, která často využívá i subjektivní roztřesený pohled amatérského snímání výletu, který prostě nemůže skončit happyendem. Všichni hráli velmi dobře, ale nějak jsem se v těch vyčítavých a hodnotících dialozích čtyř přátel, z nichž jeden umírá, ztrácela. Mnohé záběry byly navíc, takové to povlávání si krajinou a žánrové obrázky, které mě nakonec utloukly svou rutinou. A nemůžu si pomoct, ale hlavně ke konci to bylo už profesionální vydírání. ()

TeraBum

Obsahuje mírný spoiler! Tak nějak vůbec nevím, co napsat. Po dokoukání jsem filmu okamžitě šoupla pětihvězdu a začala uvažovat, který film z mé TOP 10 bude muset z kola ven. Ale pořád si nějak nejsem jistá, co mě na tom tak zaujalo. Koneckonců, příběh je jednoduchý a nepřináší nic nového. Perfektní herecké výkony i skvělá kamera, zajímavé snové sekvence... to všechno má spousta dalších filmů. Možná mě zaujalo to, že celý film se tváří jako smutný, a on je smutný, Jamesova situace je smutná... ale na konci je řečeno samotným Jamesem, že to není tragédie. A to ve mě rezonuje už tři hodiny, ty závěrečné věty pronesené úžasným hlasem Benedicta Cumberbatche. No, jen dvě věci jsou jisté. 1) Už dlouho jsem nebyla tak rozhozená a zmatená z filmu a 2) tohle určitě není naposledy co jsem Third Star viděla. EDIT: Ty závěrečné věty pronesené úžasným hlasem Benedicta Cumberbatche ve mě rezonují už 5 dní a já přesouvám film do mojí TOP 10. ()

Rohy212

Jediný film, který mě rozesmál, když se mi z tváří řinuly vodopády slz. Third Star patří k jedněm z mých nejoblíbenějších britských nezávislých kousků, a to zejména proto, jak s černým humorem a neskutečnou lidskostí popisuje tragický úděl mladé party lidí. Remember that you were loved by me and that you made my life a happy one. ()

U_S_O

Nuda od začiatku do konca. Túto tému som videl oveľa lepšie spracovanú napríklad v Knockin' On Heaven's Door alebo aj v britskom The Be All and End All. Tomuto ale chýbala šťava a to poriadne. Bez štipky komediálnosti aj dramatickosti, proste len suchý príbeh štyroch priateľov na poslednej "dobrodružnej" ceste jedného z nich, naviac prezentovaný nevýraznými hereckými výkonmi. ()

• Benedict Cumberbatch (James)si chtěl nechat pro film oholit hlavu, aby se vzhledem více přiblížil člověku umírajícímu na rakovinu. Nedovolili mu to však kvůli natáčení Sherlocka (od r. 2010). (patysway)
  • Filmovalo sa na viacerých miestach na juhozápadnom výbežku Walesu, v pobrežnej časti Pembrokeshire. (MikaelSVK)