Snowtown

Když se šestnáctiletý Jamie spřátelí s charismatickým mužem, ocitá se jeho okolí v nebezpečí. Člověk, do kterého si Jamie promítl vlastního otce, je John Bunting - nechvalně nejznámější australský sériový vrah. Založeno na případech vražd odhalených v australském Snowtownu v roce 1999. Elizabeth Harveyová vychovává své tři syny na chudém předměstí. Její zatím poslední přítel měl sklony k pedofilii, proto při výběru nového partnera dbala hlavně na bezpečí svých synů. Nevědomky si ale domů přivedla ještě větší stvůru. John Bunting se s pomocí dostatečného množství piva a cigaret stává pro své nové sousedy samozvanou střelkou na pomyslném morálním kompasu. Bunting se svou partou praktikuje na těch, které sám označí za devianty, sadistický vigilantismus. Pod křídla si vezme i jednoho z Elizabethiných synů Jamieho. Film Snowtown Murders nekompromisně popisuje silnou vazbu nejistého teenagera na otce, jehož osobnost může být narušena tím nejhorším způsobem. (Cinemax)

neimed

Uz sa ani nepamatam kedy som videla nieco drastickejsie a ak ano, priemerny horor, ktorych je na tucty to nebol. Filmik mi pripomenul snimku Eden Lake, tiez podobne skutocnym udalostiam, kde su miestni zdegenerovani mutanti z tych viac civilizovanych, alebo len ich slaby odvar. Tu staci, aby sa nasiel jeden vodca "smečky", dalsi sa chvilu diva a potom urobi svoje prve brutalne skusky. Ked prejde, uz moze pokojne trhat nechty, zuby a nakoniec uskrtit, alebo nejak inak ukoncit trapenie aj uplne nevinnych obeti. Lucas Pittaway sa v civile skoro na kazej fotke usmieva, klobuk dole nad jeho vykonom, az do obyvacky som citila jeho strach a stiahnuty zaludok z uzkosti, ten musel mat sracku kazdu chvilu. Neopozerane tvare hercov, jednoduche ksichty, ktorym dentalna hygiena nic nehovori a hudba co od uvodnej sceny busila pravidelnym rytmom na moje nervy... Nejde ani tak o tu brutalitu, zeby sa mi to nejak masochisticky pacilo, skor o jej vynikajuce podanie. Zasvietilo tam vobec aspon raz slnko? ()

Hisnuklusi

Průměr. A to jen díky tomu, že se ukázalo, jak byl John asi velice vášnivým kuchařem. Jasně, sám o sobě ten herec byl hodně dobrej a vlastně to tam zcela na rovinu držel pouze on. Ten příběh se muže krýt asi jen tím, že je natočenej podle nějaké pravdy a tudíž za nesmyslnosti, kterých tam bylo fakt hodně, třeba nemohli scénáristi, nevim. Je trochu smutný, že se v tom filmu vlastně všichni krom Johna chovali jak úplní imbecilové. A jasně, koukat se na to jak John se svojí nevlastní rodinou prožitě bruslí, atd, to je požitek. Jinak zase John, John, John.. Netvrdím, že nějaký scény třeba např i ta se psem, nebyly dobrý. Ale na takovou slávu jako z toho mnozí dělají, bych to prostě neviděl. ()

mauinka

Asi nejtemnější film co jsem kdy viděla. Do 5* schází málo, snad jen to, že jsem se ztrácela v postavách. Doufám , že se mě nebude držet ten intenzivně tísnivý pocit dlouho . Uf ()

koblenzer53

Takový trochu depresivnější film. Vrahoun se nám tady, co by otcovsky vzor vyžívá v mučení jak na obézních lidech, tak i na lidech s duševní poruchou. Pedofilové, homosexuálové a další. Vždyť přece jsou to odporné bestie a zaslouží si trest. Tak vřele do nich. No, máma si nám to moc dobře nevybrala, co by partnera, ale to se občas stane každému. Ovšem tenhle výběr by určitě nechtěl nikdo z nás. ()

SAINTS

Tento austrálsky film o seriovom vrahovi je miestami velmi tažko pozeratelný. Je to tiež portrét zvrátenej rodiny a rozvrátenej komunity. ()

george16

zbytečně dlouhé a film trpí nevyváženou linií, některé dležité věci jsou nevyjasněné, což je proloženo nudnými scénami, které se nebetyčně natahují. poslední třetina je saice slušná, ale i ta trpí těmito neduhy. chtělo to zkušenějšího režiséra ()

pafka

Pomerne dost netradicne natocene. Ne uplne doslovne, misto hudby se pouzivaji opakujici se zvuky coz neuveritelne dobre funguje. Ja mam v oblibe trosku jiny styl vypraveni. Ale pro jednou to nevadi. ()

efialtes

Krutá paralela k Dexterovi.Zvláště při jedné scéně to musí naskočit snad každému,kdo „romantický“ americký seriál sleduje.Tady romantika není.Ani málo.No však je to podle skutečné události,že?Přitom základ je stejný-spravedlnost v rukou „spravedlivých“.Kurzel divákovi nedaruje vůbec nic-zůstává při náznacích a nechává nás si domýšlet,dohledávat a občas se v pavoukovi katů a jejich obětí beznadějně ztácet.I emoce nechává na nás,postavy jakoby jednaly roboticky,což atmosféru zhutňuje do takového dusna,že se člověk na začátku filmu nadechne a vydechne až po 120 minutách.Pokud by se někdo chtěl přitom alespoň trochu pokochat (a není psychopat), doporučuju se soustředit na kameru a hudbu.Tyhle dvě složky z tohoto kvalitního špinavého počinu dělají Film.A ven s takovými příběhy.Před takovými věcmi nelze zavírat oči,ačkoliv se dějí daleko od nás vzhůru nohama v Klokanově.Apropós klokani... ()

Rodriguess

Australske filmy mam v oblube ale toto bolo fakt HUSTE, vynikajuco vykreslene prostredie, nechutne postavy a ten dej, uFF to bolo velmi DRSNE! ()

Flamik

Podle skutečný události, hrozný téma, prznění dětí, ze kterýho má strach snad každej a myslím že by se mělo ukazovat všude a co nejvíc jak je to hrozný, ale tenhle film nebyl dobrej. Ztrácel sem se v něm, nelíbilo se mi že tam bylo násilí ukazováno jako nějaká normální odplata, jako něco co patří ke všednímu životu. ()

Saxos

Na tenhle film jsem byl hodně zvědavej. Velmi silné téma o australském sériovém vrahovi J. B. Kdyby nebyl tak zmatečně zpracován, tak by určitě hodnocení bylo vyšší. Nedoporučuji slabším povahám pro večerní sledování před spaním. ()

kolodej1

film je zalidněný postavami, které mají charisma i vzezření bezdomovců. Je to o jednom sadistickém úchylovi, film se soustředí především na svéráznou výchovu jednoho ze synů Elizabeth, který je vylíčen jako lehce retardovaný. Film je ovšem nezvládnutý. Tempo snímku velmi kolísá, střih je rušivý, scény na sebe někdy nenavazují moc logicky. Autor se taky neuměl rozhodnout, jak udělat, aby ukázal surovost Johna Buntinga a zároveň nebylo nic vidět, výsledkem tak je několik scén, kdy není téměř nic vidět, spíš tušíme, co se asi děje. Kamera se buď cudně odvrací nebo je rozostřená. Vrcholem pak je krajně nevěrohodná jedna z vypjatých scén, záměrně neuvádím konkrétně která, abych neprozradil něco z děje. Myslím, že film nestojí za vidění ()

Fajolo

Je to zvláštny film. Kto je ten chlapík, ktorý sa objaví asi v štvrtine filmu a k hlavnému hrdinovi sa správa ako jeho otec? Ak je to otec, kde trčal predtým? Ak to nie je otec, kde sa tam zčista-jasna vzal? Celé to vyzerá ako náhodne zaznamenané útržky zo života pár ľudí bez vysvetlenia kto je kto, aké sú medzi nimi vzťahy a prečo robia to, čo robia. Až na konci filmu si pozorný divák dokáže na niektoré veci odpovedať, ale režisér mu to nijako neuľahčuje. Možno je to známka geniality a možno len kŕčovitá snaha vytvoriť za každú cenu niečo originálne. ()

SexySunshine

Očekávala jsem hlavně syrovou brutalitu, ale Snowtown sází spíš na napětí a psychologii. Forma zde vítězí nad řídkým obsahem. Je tu pár drsných scén, ale žádné krvavé orgie to rozhodně nejsou. Nejvíce na filmu můžu pochválit jeho tísnivý soundtrack, který dokonale rozpumpoval mé srdce už v traileru. K filmům podle skutečné události se vždy přistupuje tak nějak s respektem a většinou ta skutečnost už předem ovlivňuje divákovo hodnocení. Může to být klidně nudný a občas násilný film, ale jakmile je příběh založen na pravdě, lidé jsou hned šokováni z jedné kapky krve. Takhle jsem to ale nevnímala, tudíž to na mé hodnocení nemělo přehnaný vliv. Jednoduše je to průměrný psychologický thriller, který je originálně natočen, ale do nadprůměru by se dostal, kdyby mi ukázal více obsahu. ()

frenkie

Snímek Snowtown popisuje skutečné události pohledem vrahů a jednoho zmanipulovaného kluka poměrně dost přesvědčivě, obzvlástě jedna scéna je až nepříjemně reálná. John Bunting s kumpánem pod záminkou čištění okolí od pedofilů a homosexuálů rozjíždí své zabijácké běsnění, které jim prochází snad osm let. Příběh je to zajisté silný, ale zpracování mi přišlo až na nějaké úseky docela mdlé, dokonce až nudné. Hodně na atmosféře udělala hudba. Z tohoto důvodu nemohu jít na vyšší, než průměrné hodnocení. Ale za vidění film rozhodně stojí. 3*. ()

lubbax

austrálie je překrásná země skýtající spoustu úchvatných míst s nádhernými výhledy a divokou přírodou. tamní obyvatelstvo je však kapitola zcela jiná a tento výlet do snowtownu mě zavedl do odpadních vod všech odpadních stok zdejší lidský společnosti. bez přípravy a zbytečnejch okázalostí byl můj zhejčkanej ksicht vymáchán v jejich smradlavých sračkách. a že to rozhodně nebylo nic příjemnýho z toho by se totiž i krokodýl dundee pochcal, posral a poblil. ()

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

20.10.2015

Evropská předpremiéra filmu Macbeth s Michaelem Fassbenderem a Marion Cotillard se uskuteční v unikátním prostoru brněnského Mahenova divadla už 22.října od 18.00 a 21.00. Nenechte si ujít jedinečnou… (více)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu