poster

Snowtown

 • Austrálie

  Snowtown

 • anglický

  Snowtown Murders, The

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Režie:

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Scénář:

Shaun Grant

Kamera:

Adam Arkapaw

Hudba:

Jed Kurzel
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Blivno. Má recenze zde.(15.10.2012)

 • MA.KI
  *****

  Syrové / nechutné / nervy drásající kriminální drama z Austrálie, svojí depresivní atmosférou a i tematicky podobné o rok staršímu, taktéž australskému snímku Animal Kingdom. Zároveň sociální sonda do poměrů na předměstí Adelaide. ~ Příběh natočený podle skutečné události o tom, jak /spoiler/ John, největší sériový vrah v historii Austrálie, vezme v prostředí pedofilie a homosexuality spravedlnost do svých rukou. Fanatičnost, špína, zmar. Absence citu a lásky. Hodnota života klesla na minimum. ~ Odpudivé lokace, pod mrakem, bláto, násilí, fet, psychiatrie, bezhlavý klokan, krajta pochutnávající si na potkanovi, zkrvavená koupelna, smrt. Estetika hnusu – škaredí, sociálně slabí lidé na okraji společnosti, jejich chování, mluva a tomu odpovídající morálka. Deformace prostředím, v němž člověk žije a vyrůstá, aniž by měl možnost jiné volby. Interakce v jádru dobrého jedince s lidmi již intelektuálně, mravně i psychicky zdeformovanými. To vše a především patřičně depresivní psychedelický hudební podkres napomáhající už tak dost dusné atmosféře je k vidění ve Snowtownu. Civilně natočeném, s kvalitními hereckými výkony. ~ Solidní psycho. A zároveň hodně povedený debut Justina Kurzela. Doporučuji. (Anebo možná radši ne.)(15.2.2012)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Jo, je tam pár znepokojových scén, jenže všemu vévodí dané prostředí totálních špin, kterým bych lácl sám lopatou jednu dobře mířenou mezi voči. Tímto způsobem film dokáže znepokojit, ale rozhodně se nejedná o nějakou napínavou kriminálku, takže thriller vylučuju, mysteriózní je úplně mimo mísu, takže z toho zbývá drama dle skutečné událoti o magorech, jež je natočné tak, že po dvou hodinách budete spát s občasným zlovětsným zaškubnutím v horním víčku. Nebrat. 35%(11.11.2015)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve filmu byla původně ještě jedna menší zápletka založená na skutečných událostech, a to že Robert (Aaron Viergever) a Barry (Richard Green) byli v minulosti milenci. Tyto scény byly ale z finální verze filmu vystřiženy. Nicméně je lze nalézt ve vystřižených scénách na DVD. (misuleee)

 • - Daniel Henshall (John) žil v hoteli v oblasti Snowtownu po dobu 6 týždňov, aby spoznal miestnych obyvateľov s cieľom lepšie sa vžiť do života postavy, ktorú stvárnil. (MikaelSVK)

 • - Film je natočen na základě skutečných událostí - Snowtown murders, známých také jako Těla v sudech, které se staly v jižní Austrálii mezi srpnem 1992 a květnem 1999. Bylo nalezeno osm těl v šesti plastových barelech v nepoužívaném bankovním sejfu. Dvě těla byla nalezena pohřbena v zahradě na severu Salisbury. Vraždy byly spáchány takzvanými "Snowtown vrahy." Skupina byla ovlivněna vůdcem Johnem Justingem Buntingem. Na žádost tvůrců filmu nebylo až do počátku roku 2011 hodně detailů zveřejněno. (Qitek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace