Snowtown

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Shaun Grant

Adam Arkapaw

Jed Kurzel

Veronika Jenet

Toto budem zase týždeň rozdýchavať !(30.12.2011)

Ťažko sa mi o tom čo som práve videla čo i len premýšľa, takže v tomto prípade budem stručná. Zrejme bol ten odstup a chlad s akým bol tento film natočený zámerný z dôvodu toho, aby ste ani nemali šancu nebodaj niekoho ľutovať či chápať....ale toto sa jednoducho aj tak pochopiť nedá, to je len čistá prázdnota...Silný námet, ale ten film mi miestami vadil. Niekedy nám blbším (hovorím samozrejme o sebe) jednoducho treba hodiť viac udičiek na to, aby sme chápali kto, čo, prečo, začo a na čo....pretože v tomto filme sa k čomukoľvek vracať, aby som pochopila kto je kto mi bolo vyslovene proti srsti.(26.7.2015)

Človek, ked dospeje, neviem kedy či po maturite, alebo po prvom výrone semena, mal by sa snažiť, byť osobnosťou, ktorá je hrdá na seba, nebojácná, hrdá, nabitá múdrosťou, aby dokázala prepiškať všetkých mudrlantou. Film som si pozrel až po komentári kolegyne larelay, ktoý je taký chutnučky, že by som Zuzanku najradšej vybozkával.(17.11.2014)

Syrové / nechutné / nervy drásající kriminální drama z Austrálie, svojí depresivní atmosférou a i tematicky podobné o rok staršímu, taktéž australskému snímku Animal Kingdom. Zároveň sociální sonda do poměrů na předměstí Adelaide. ~ Příběh natočený podle skutečné události o tom, jak /spoiler/ John, největší sériový vrah v historii Austrálie, vezme v prostředí pedofilie a homosexuality spravedlnost do svých rukou. Fanatičnost, špína, zmar. Absence citu a lásky. Hodnota života klesla na minimum. ~ Odpudivé lokace, pod mrakem, bláto, násilí, fet, psychiatrie, bezhlavý klokan, krajta pochutnávající si na potkanovi, zkrvavená koupelna, smrt. Estetika hnusu – škaredí, sociálně slabí lidé na okraji společnosti, jejich chování, mluva a tomu odpovídající morálka. Deformace prostředím, v němž člověk žije a vyrůstá, aniž by měl možnost jiné volby. Interakce v jádru dobrého jedince s lidmi již intelektuálně, mravně i psychicky zdeformovanými. To vše a především patřičně depresivní psychedelický hudební podkres napomáhající už tak dost dusné atmosféře je k vidění ve Snowtownu. Civilně natočeném, s kvalitními hereckými výkony. ~ Solidní psycho. A zároveň hodně povedený debut Justina Kurzela. Doporučuji. (Anebo možná radši ne.)(15.2.2012)

Určitě silné téma a bůh ví, že mám pro skutečné příběhy slabost. Bohužel je tady ale až příliš znát nezkušená ruka režiséra. Místy nepřehledné, jindy zase unáhlené (zapojení Jamieho do samotného ''procesu'' budiž příkladem). Škoda, film na mě nezapůsobil tak, jak mohl. I přesto ale stojí za promítnutí - 60%.(3.12.2011)