Snowtown

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Shaun Grant

Adam Arkapaw

Jed Kurzel

Veronika Jenet

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Fiona Crombie

Máte tento film ve Chci vidět? Smažte ho odtamtud! Tohle nechcete vidět, věřte mi. Těmi čtyřmi hvězdami se nenechte zmást, ty jsem udělil za to, jak kvalitně mi tohle zfilmované zlo a lidská špína zaneřádily duši. Je to vážně hnus. Přitom hnus civilní, obyčejný, něco podobného se klidně může dít za zdí vašeho bytu či domu, u toho sympatického souseda Johna (který má jen poněkud radikální názory na lidi čímkoli odlišné, nedejbože odlišné jejich sexualitou, že...). Aby však nedošlo k mýlce, ne každý homosexuál či každá transka je automaticky fajn člověk jen proto, že je odlišný. Například tenhle chlupatý pokérovaný chlap s kabelkou a v růžovém svetříku, to byl nepěkný morální kripl!(16.6.2014)

Syrové / nechutné / nervy drásající kriminální drama z Austrálie, svojí depresivní atmosférou a i tematicky podobné o rok staršímu, taktéž australskému snímku Animal Kingdom. Zároveň sociální sonda do poměrů na předměstí Adelaide. ~ Příběh natočený podle skutečné události o tom, jak /spoiler/ John, největší sériový vrah v historii Austrálie, vezme v prostředí pedofilie a homosexuality spravedlnost do svých rukou. Fanatičnost, špína, zmar. Absence citu a lásky. Hodnota života klesla na minimum. ~ Odpudivé lokace, pod mrakem, bláto, násilí, fet, psychiatrie, bezhlavý klokan, krajta pochutnávající si na potkanovi, zkrvavená koupelna, smrt. Estetika hnusu – škaredí, sociálně slabí lidé na okraji společnosti, jejich chování, mluva a tomu odpovídající morálka. Deformace prostředím, v němž člověk žije a vyrůstá, aniž by měl možnost jiné volby. Interakce v jádru dobrého jedince s lidmi již intelektuálně, mravně i psychicky zdeformovanými. To vše a především patřičně depresivní psychedelický hudební podkres napomáhající už tak dost dusné atmosféře je k vidění ve Snowtownu. Civilně natočeném, s kvalitními hereckými výkony. ~ Solidní psycho. A zároveň hodně povedený debut Justina Kurzela. Doporučuji. (Anebo možná radši ne.)(15.2.2012)

Blivno. Má recenze zde.(15.10.2012)

Ponurá atmosféra, syrové prostředí ve kterém se pohybují postavy na hranici sociální vyloučenosti (chvílemi jsem v nich měl tedy tak trochu guláš), nechutná lidská spodina, kterou "léčí" usměvavé hovado, které je ve svém psychopatickém nitru mnohem horší než jeho oběti a občas nějaký ten popravený domácí mazlíček nebo klokan rozsekaný sekerou. To jsou, spolu s výbornou, byť také poněkud depresivní hudbou, asi hlavní dojmy které si divák z filmu "Snowtown" odnese. Každopádně docela silný zážitek, na který asi jen tak nezapomenu.(16.11.2014)

neskutočné zúfalstvo na mňa išlo z toho filmu ... celý film som si myslela, že len Bunting je skutočný, ostatné, že bolo vymyslené ... a ono to bolo naozaj všetko podľa skutočnosti - no to mi vyrazilo dych ... uff(11.9.2013)