Snowtown

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Shaun Grant

Adam Arkapaw

Jed Kurzel

Veronika Jenet

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Fiona Crombie

Ťažko sa mi o tom čo som práve videla čo i len premýšľa, takže v tomto prípade budem stručná. Zrejme bol ten odstup a chlad s akým bol tento film natočený zámerný z dôvodu toho, aby ste ani nemali šancu nebodaj niekoho ľutovať či chápať....ale toto sa jednoducho aj tak pochopiť nedá, to je len čistá prázdnota...Silný námet, ale ten film mi miestami vadil. Niekedy nám blbším (hovorím samozrejme o sebe) jednoducho treba hodiť viac udičiek na to, aby sme chápali kto, čo, prečo, začo a na čo....pretože v tomto filme sa k čomukoľvek vracať, aby som pochopila kto je kto mi bolo vyslovene proti srsti.(26.7.2015)

Človek, ked dospeje, neviem kedy či po maturite, alebo po prvom výrone semena, mal by sa snažiť, byť osobnosťou, ktorá je hrdá na seba, nebojácná, hrdá, nabitá múdrosťou, aby dokázala prepiškať všetkých mudrlantou. Film som si pozrel až po komentári kolegyne larelay, ktoý je taký chutnučky, že by som Zuzanku najradšej vybozkával.(17.11.2014)

• Enšpígl

První část jsem absolutně nechápal. Sledoval jsme postavičky nutno říct že totálně nesympatický a ničemu jsem nerozuměl. Závěrečná třetina sice už dávala smysl, ale zase byla tak nesympatická, nepříjemná a depresivní, že jsem se těšil až tenhle filmovej dýchánek budu mít za sebou.(31.8.2014)

Ponurá atmosféra, syrové prostředí ve kterém se pohybují postavy na hranici sociální vyloučenosti (chvílemi jsem v nich měl tedy tak trochu guláš), nechutná lidská spodina, kterou "léčí" usměvavé hovado, které je ve svém psychopatickém nitru mnohem horší než jeho oběti a občas nějaký ten popravený domácí mazlíček nebo klokan rozsekaný sekerou. To jsou, spolu s výbornou, byť také poněkud depresivní hudbou, asi hlavní dojmy které si divák z filmu "Snowtown" odnese. Každopádně docela silný zážitek, na který asi jen tak nezapomenu.(16.11.2014)

Taková normální australská rodinka. Brácha šuká bráchu a asociální máma ráda střídá chlapy. A vybírá si samé lepší týpky, nejdřív pederasta a potom psychopata. Psychopat je, tedy krom toho že je psychopat, taky idealista a snaží se zkrášlit a zušlechtit své okolí. To znamená vyčistit ho od úchylů, feťáků, homoušů a podobného lidského odpadu. No a když mu tihle všichni dojdou, pustí se i do mentálů a normálních lidí. A jak jsem ho tak za tu hoďku poznal, asi by dál čistil a čistil, dokud by svoje malé městečko nevyčistil úplně od všech. A čistí ho pěkně brutálně, aby si při tom taky trochu užil a nebyla to pro něho jen práce, ale i zábava. Divný film, divný scénář, divná režie, divná hudba, divní herci. Film, který určitě postačí vidět jen jednou.(15.11.2015)

• - Film je natočen na základě skutečných událostí - Snowtown murders, známých také jako Těla v sudech, které se staly v jižní Austrálii mezi srpnem 1992 a květnem 1999. Bylo nalezeno osm těl v šesti plastových barelech v nepoužívaném bankovním sejfu. Dvě těla byla nalezena pohřbena v zahradě na severu Salisbury. Vraždy byly spáchány takzvanými "Snowtown vrahy." Skupina byla ovlivněna vůdcem Johnem Justingem Buntingem. Na žádost tvůrců filmu nebylo až do počátku roku 2011 hodně detailů zveřejněno. (Qitek)

• - Daniel Henshall (John) žil v hoteli v oblasti Snowtownu po dobu 6 týždňov, aby spoznal miestnych obyvateľov s cieľom lepšie sa vžiť do života postavy, ktorú stvárnil. (MikaelSVK)

• - Ve filmu byla původně ještě jedna menší zápletka založená na skutečných událostech, a to že Robert (Aaron Viergever) a Barry (Richard Green) byli v minulosti milenci. Tyto scény byly ale z finální verze filmu vystřiženy. Nicméně je lze nalézt ve vystřižených scénách na DVD. (misuleee)