Snowtown

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Shaun Grant

Adam Arkapaw

Jed Kurzel

Fascinace zlem. 1) Co je na tom nepříjemně vlezlém vrahovi charismatického? Od prvního okamžiku mi byl odporný. 2) Největší napětí ve mně vyvolal příběh mladého Jamieho (debutující neherec, zedník 18letý Lucas Pittaway), kdy jsem čekal, jestli se dokáže svému duchovnímu "vůdci" vzepřít. 3) Film poměrně věrně vystihuje skutečný případ. Zajímavé informace: http://en.wikipedia.org/wiki/Snowtown_murders.(21.10.2014)

• Enšpígl

První část jsem absolutně nechápal. Sledoval jsme postavičky nutno říct že totálně nesympatický a ničemu jsem nerozuměl. Závěrečná třetina sice už dávala smysl, ale zase byla tak nesympatická, nepříjemná a depresivní, že jsem se těšil až tenhle filmovej dýchánek budu mít za sebou.(31.8.2014)

Ponurá atmosféra, syrové prostředí ve kterém se pohybují postavy na hranici sociální vyloučenosti (chvílemi jsem v nich měl tedy tak trochu guláš), nechutná lidská spodina, kterou "léčí" usměvavé hovado, které je ve svém psychopatickém nitru mnohem horší než jeho oběti a občas nějaký ten popravený domácí mazlíček nebo klokan rozsekaný sekerou. To jsou, spolu s výbornou, byť také poněkud depresivní hudbou, asi hlavní dojmy které si divák z filmu "Snowtown" odnese. Každopádně docela silný zážitek, na který asi jen tak nezapomenu.(16.11.2014)

• - Film je natočen na základě skutečných událostí - Snowtown murders, známých také jako Těla v sudech, které se staly v jižní Austrálii mezi srpnem 1992 a květnem 1999. Bylo nalezeno osm těl v šesti plastových barelech v nepoužívaném bankovním sejfu. Dvě těla byla nalezena pohřbena v zahradě na severu Salisbury. Vraždy byly spáchány takzvanými "Snowtown vrahy." Skupina byla ovlivněna vůdcem Johnem Justingem Buntingem. Na žádost tvůrců filmu nebylo až do počátku roku 2011 hodně detailů zveřejněno. (Qitek)

• - Herec Lucas Pittaway (Jamie) měl od režiséra Justina Kurzela nakázano, aby se příliš nebavil s žádným z herců, aby byl emocionální stav jeho charakteru pro diváka uvěřitelnější. (misuleee)

• - Spoiler: Poslednou natočenou scénou bola tá, kedy Jamie (Lucas Pittaway) zastrelí pri večeri psa. (MikaelSVK)