Snowtown

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Shaun Grant

Adam Arkapaw

Jed Kurzel

Veronika Jenet

Toto budem zase týždeň rozdýchavať !(30.12.2011)

Blivno. Má recenze zde.(15.10.2012)

Disciplinované cvičení v odmlkách, elipsách a skryté brutalitě, kterou zmatenému divákovi vyleje Kurzel na hlavu zhruba po hodině a čtvrt se vším všudy. Krajně nekomfortní a náročný divácký zážitek, psychologický thriller bez možnosti empatie. Jediný způsob, jak autenticky zachytit svět psychopata Buntingovy ráže.(22.4.2015)

Natočeno skvěle.Děj je jeden hnus o lidských odpadech, neštítících se ničeho. Tohle není jen v Austrálii, zneužívání a vraždy.Je mi z toho nanic.(18.2.2016)

Fascinace zlem. 1) Co je na tom nepříjemně vlezlém vrahovi charismatického? Od prvního okamžiku mi byl odporný. 2) Největší napětí ve mně vyvolal příběh mladého Jamieho (debutující neherec, zedník 18letý Lucas Pittaway), kdy jsem čekal, jestli se dokáže svému duchovnímu "vůdci" vzepřít. 3) Film poměrně věrně vystihuje skutečný případ. Zajímavé informace: http://en.wikipedia.org/wiki/Snowtown_murders.(21.10.2014)