Snowtown

Když se šestnáctiletý Jamie spřátelí s charismatickým mužem, ocitá se jeho okolí v nebezpečí. Člověk, do kterého si Jamie promítl vlastního otce, je John Bunting - nechvalně nejznámější australský sériový vrah. Založeno na případech vražd odhalených v australském Snowtownu v roce 1999. Elizabeth Harveyová vychovává své tři syny na chudém předměstí. Její zatím poslední přítel měl sklony k pedofilii, proto při výběru nového partnera dbala hlavně na bezpečí svých synů. Nevědomky si ale domů přivedla ještě větší stvůru. John Bunting se s pomocí dostatečného množství piva a cigaret stává pro své nové sousedy samozvanou střelkou na pomyslném morálním kompasu. Bunting se svou partou praktikuje na těch, které sám označí za devianty, sadistický vigilantismus. Pod křídla si vezme i jednoho z Elizabethiných synů Jamieho. Film Snowtown Murders nekompromisně popisuje silnou vazbu nejistého teenagera na otce, jehož osobnost může být narušena tím nejhorším způsobem. (Cinemax)

pezz

Film mi dokreslil atmosféru, postavy a prostredie tohto obludného dlhotrvajúceho zločinu, ktorý poznám z dokumentaristiky tohto prípadu. Už v dokumente je opísaný ako jeden z najohavnejších zločinov novoveku a preto som sledoval so záujmom toto filmové krimi, myslím, že to zvládli bravúrne, pre mňa aj preto, že môžem porovnať realitu s filmovým dielom. Odporúčam, kto nevidel, si pozrieť dokument na dokumentaristických TV kanáloch (Zóne reality) -Austrálsku vyšetrovaciu službu-, prehĺbi vám to rezonujúci dojem z tohto filmu. Film presne vystihol moju predstavu z dokumentu. Do Austrálie neodporúčam turistiku a vôbec nie autostop, ide tam o život! 75% ()

JoudaCZ

Takhle nějak by Mike Leigh natočil slasher... Nekouká se na to hezky, ale sílu to má. Ovšem zůstává to pouze na povrchu, motivace zůstávají skryté. ()

Stephenz

Keď som čítal komentáre k tomuto filmu, čakal som nejaký pekne hustý a kvalitný film. Dostal som pekne riedku sračku. Kto tomuto dal 5 hviezdičiek mal by sa dať vyšetriť ku psychiatrovi. Banda mongoloidných ľudí celý film žerie špagety, občas rozsekajú nejakú kenguru, psa alebo človeka, bratia spolu súložia...čistý Luník 9. Asi prestanem čítať komentáre k filmom, takto si pokaziť nedeľný večer už nechcem. ()

sisaq

syrove, bezprostredni a obrazove zpracovani a hudba je dokresluje celkovou atmosferu filmu. skoda jen kolisaveho tempa a nekterych az zbytecne protahovanych scen. slusnych 60-70% ()

p3g odpad!

Nuda, o ničom, blbosť.. trikrát som počas filmu... prd filmu, toto nemá s filmom nič spoločné.. počas tejto voloviny zaspal. ()

pohodlyn

Neco mi na tom filmu vadilo. Nevim jestli zpracovani, herci, tema nebo vsechno dohrommady. Kazdopadne by filmu prospelo pul hodinove zkraceni. ()

ferda12

Jelikož mám Austrálii a všechny věci okolo v neskutečné lásce, tak musím tento film vymazat ze své paměti, co nejdřív to půjde. To je humus na entou. Sorry baby, ale nejde jinak. Odpad za výkon herců, scénáře a neskutečně nudného děje na úrovni fekálního porna. Jedna hvězdička za Austrálii. ()

DyingAngel

Z tohto filmu mi behá mráz po chrbte už len keď zbadám jeho názov. Po druhýkrát by som si ho už nepozrela. Brutálna chladnosť ich činov, miestami neľudské podmienky pre život malých chlapcov s maximálnou absenciou lásky. Mnohé scény sa mi doslova vypálili do mysle. Nielen pre ich neľudskosť, ale aj pre brutálnosť, ktorá ani nemusela byť celkom zobrazená. Film jednoducho zobrazil prostý život, bez prikrášlenia taký, aký je, keď v ňom nefungujú mnohé zo základných ľudských potrieb a faktorov. Prerod Jamieho na bezcitného vraha som znášala doslova ťažko a koniec som musela predýchavať... ()

buddha_ps

Snowtown. Miesto, kde sa nádej a budúcnosť nikdy ani len neodvážili vstúpiť. Film je až fyzicky neznesiteľný, napriek tomu že skutočne drastické alebo nechutné scény sú len dve. Ale pomalé tempo a dlhé zábery sa nemilosrdne vrývajú pod kožu a potom stále hlbšie, divák je doslova paralyzovaný zlom a zúfalo si praje aby sa mu aspon niekto dokázal vzoprieť. Lenže na to v slume "white trash" už dávno nikto nemá silu, a tak sa všetci poddávajú charizme chlapíka ktorý si dokáže poradiť - vždy, s každým. A skvelý, skvelý Henshall. ()

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

20.10.2015

Evropská předpremiéra filmu Macbeth s Michaelem Fassbenderem a Marion Cotillard se uskuteční v unikátním prostoru brněnského Mahenova divadla už 22.října od 18.00 a 21.00. Nenechte si ujít jedinečnou… (více)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu