Snowtown

Když se šestnáctiletý Jamie spřátelí s charismatickým mužem, ocitá se jeho okolí v nebezpečí. Člověk, do kterého si Jamie promítl vlastního otce, je John Bunting - nechvalně nejznámější australský sériový vrah. Založeno na případech vražd odhalených v australském Snowtownu v roce 1999. Elizabeth Harveyová vychovává své tři syny na chudém předměstí. Její zatím poslední přítel měl sklony k pedofilii, proto při výběru nového partnera dbala hlavně na bezpečí svých synů. Nevědomky si ale domů přivedla ještě větší stvůru. John Bunting se s pomocí dostatečného množství piva a cigaret stává pro své nové sousedy samozvanou střelkou na pomyslném morálním kompasu. Bunting se svou partou praktikuje na těch, které sám označí za devianty, sadistický vigilantismus. Pod křídla si vezme i jednoho z Elizabethiných synů Jamieho. Film Snowtown Murders nekompromisně popisuje silnou vazbu nejistého teenagera na otce, jehož osobnost může být narušena tím nejhorším způsobem. (Cinemax)

Chrustyn

Když vás znásilňují vaši známí, nebude to mít blahodárný vliv na vaší duši. Kurtzelův depresivní pohled na australský zapadákov, který si libuje ve všudypřítomném hnusu a odporných postavách. Nakonec ten sériový vrah je docela sympaťák. ()

Flakotaso

Vyznat se v tom filmu bylo někdy hodně náročné, občas možná i nemožné, protože režisér se opravdu nenamáhá divákovi předkládat všechny souvislosti nebo zmiňovat jména postav více než jedenkrát. Nepřehlednost však bohatě vynahrazuje všudypřítomná syrovost, nepříjemně pulzující hudba a výborná kamera s šedavým barevným spektrem. Jistě, občas je tady vidět až přílišná snaha o to, aby film vypadal jako od slavnějších artových režisérů, na prvotinu je to ale opravdu velice dobré. ()

evulienka3

Ťažko sa mi o tom čo som práve videla čo i len premýšľa, takže v tomto prípade budem stručná. Zrejme bol ten odstup a chlad s akým bol tento film natočený zámerný z dôvodu toho, aby ste ani nemali šancu nebodaj niekoho ľutovať či chápať....ale toto sa jednoducho aj tak pochopiť nedá, to je len čistá prázdnota...Silný námet, ale ten film mi miestami vadil. Niekedy nám blbším (hovorím samozrejme o sebe) jednoducho treba hodiť viac udičiek na to, aby sme chápali kto, čo, prečo, začo a na čo....pretože v tomto filme sa k čomukoľvek vracať, aby som pochopila kto je kto mi bolo vyslovene proti srsti. ()

JASON_X

Taková normální australská rodinka. Brácha šuká bráchu a asociální máma ráda střídá chlapy. A vybírá si samé lepší týpky, nejdřív pederasta a potom psychopata. Psychopat je, tedy krom toho že je psychopat, taky idealista a snaží se zkrášlit a zušlechtit své okolí. To znamená vyčistit ho od úchylů, feťáků, homoušů a podobného lidského odpadu. No a když mu tihle všichni dojdou, pustí se i do mentálů a normálních lidí. A jak jsem ho tak za tu hoďku poznal, asi by dál čistil a čistil, dokud by svoje malé městečko nevyčistil úplně od všech. A čistí ho pěkně brutálně, aby si při tom taky trochu užil a nebyla to pro něho jen práce, ale i zábava. Divný film, divný scénář, divná režie, divná hudba, divní herci. Film, který určitě postačí vidět jen jednou. ()

Ten Druhy

Surový, nahrubo opracovaný film, natočený mockdokumentárnym štýlom, z prostredia austrálskej spodiny. Pristihol som sa, že sledujem čas, koľko minút zostáva do konca. Snowtown mal rovné dve hodiny. Vedel som, že sa bude niečo diať, keď si partička psychopatov vytvorila zoznam pedofilov a homosexuálov. Napokon ich začala aj systematicky likvidovať, ale aj tak, to podstatné bolo vypovedané až v záverečných titulkách. Presné časopriestorové zakotvenie príbehu (Adelaide, Snowtown, 1998) vo mne vzbudzovalo zlé tušenie, že pôjde zas o nejakú true story. Spôsobom spracovania mi Snowtown pripomenul film Winter's Bone, ktorý hľadaním strateného otca išiel do hĺbky. Tu sa prehlbovala len depresia. Snowtown sa ponášal na hudobnú skladbu zahranú v jednej tónine, bez ohľadu na to, či jej obsahom boli banality, alebo úkladné vraždy. ()

slunicko2

Fascinace zlem. 1) Co je na tom nepříjemně vlezlém vrahovi charismatického? Od prvního okamžiku mi byl odporný. 2) Největší napětí ve mně vyvolal příběh mladého Jamieho (debutující neherec, zedník 18letý Lucas Pittaway), kdy jsem čekal, jestli se dokáže svému duchovnímu "vůdci" vzepřít. 3) Film poměrně věrně vystihuje skutečný případ. ()

italka63

Natočeno skvěle.Děj je jeden hnus o lidských odpadech, neštítících se ničeho. Tohle není jen v Austrálii, zneužívání a vraždy.Je mi z toho nanic. ()

kalap

Človek, ked dospeje, neviem kedy či po maturite, alebo po prvom výrone semena, mal by sa snažiť, byť osobnosťou, ktorá je hrdá na seba, nebojácná, hrdá, nabitá múdrosťou, aby dokázala prepiškať všetkých mudrlantou. Film som si pozrel až po komentári kolegyne larelay, ktoý je taký chutnučky, že by som Zuzanku najradšej vybozkával. ()

MA.KI

Syrové / nechutné / nervy drásající kriminální drama z Austrálie, svojí depresivní atmosférou a i tematicky podobné o rok staršímu, taktéž australskému snímku Animal Kingdom. Zároveň sociální sonda do poměrů na předměstí Adelaide. ~ Příběh natočený podle skutečné události o tom, jak /spoiler/ John, největší sériový vrah v historii Austrálie, vezme v prostředí pedofilie a homosexuality spravedlnost do svých rukou. Fanatičnost, špína, zmar. Absence citu a lásky. Hodnota života klesla na minimum. ~ Odpudivé lokace, pod mrakem, bláto, násilí, fet, psychiatrie, bezhlavý klokan, krajta pochutnávající si na potkanovi, zkrvavená koupelna, smrt. Estetika hnusu – škaredí, sociálně slabí lidé na okraji společnosti, jejich chování, mluva a tomu odpovídající morálka. Deformace prostředím, v němž člověk žije a vyrůstá, aniž by měl možnost jiné volby. Interakce v jádru dobrého jedince s lidmi již intelektuálně, mravně i psychicky zdeformovanými. To vše a především patřičně depresivní psychedelický hudební podkres napomáhající už tak dost dusné atmosféře je k vidění ve Snowtownu. Civilně natočeném, s kvalitními hereckými výkony. ~ Solidní psycho. A zároveň hodně povedený debut Justina Kurzela. Doporučuji. (Anebo možná radši ne.) ()

bourec

To byla obří píčovina.Lidi z okraje společnosti,skoro bych všechny z toho filmu viděl na odborářské demonstraci za lepší zítřky.Z polorozbořenejch domů,cpoucí se pořád nějakejma blafama,v mastnejch tílkách,prochcanejch teplákách.Ten film se vleče,nic se neděje,herci mlaskaj u stolu,pak někoho zabijou,a pak zas hovno.A co z toho má divák?Nevim jak ostatní,ale já mám radost,že je konec.A seru na to,že je to podle skutečný události.10%. ()

Qitek

Naprosto bezcitná a syrová záležitost, která se vám usadí někde vzadu v mozku a bude hnít a smrdět ještě po skončení filmu. Studený a zcela nepříjemný dotek této sondy do sociální spodiny masových vrahů a chladnokrevných pohledů, bude ve vás rezonovat ještě dlouho po shlédnutí, stejně tak, jako to dělá šíleně reálné duo, v tomto jinak mistrovském debutu Justina Kurzela. Skvělý film, krerý už si asi nikdy v životě nepustím. ()

oveckaoa odpad!

Tohle je tragické a hodně snad nejhorší film o sériovém vrahovi co vznikl. Když si tak člověk přečte k čemu tam docházelo https://en.wikipedia.org/wiki/Snowtown_murders a ve výsledku ve filmu není takřka nic.Všichni herci jsou tam retardovaní a postižení a buď běhají dokola jak piče nebo hrají videohry případně se baví o tom co by dělaly pedofilom. Má to 119 minut z toho v první hodině uvidíme pouze chlápka jak porcuje zabité klokany (sory, když se budu chtít dívat na zabíjení klokanů pustím si radši Wolf Creeka 2) , jednoho kluka jak píchá druhého kluka a kluka co postřelí psa, aby ho později John Bunting dorazil (to ani neukážou) ve zbývajícím čase uvidíme nahou ženskou , která je , ale tlustá jak slon a má povislé kozy tak, že to může zaujmout pouze úchyla a , aby se neřeklo 1 slovy jednu vraždu, která beztak stojí za hovno. Herci jsou tragičtí Bunting vypadá jak australská kopírka Johna Gacyho (ke cti tvůrců opravdu tak vypadá i ve skutečnosti) jeden z členů vypadá jak někdo kdo si odskočil z Mansonovi rodiny a jeden zase jak kdyby si odskočil z demonstraci pro legalizaci marihuany pořádanou Piráty pouze jeden dá se říct zaujme, ale ten nemá žádný prostor. Od té vraždy jsem si říkal paráda nyní se to rozjede, ale kde, že až do konce filmu je pouze jedna ,kterou ani neukážou a končí klasickým klišém zavřenými dveřmi. Není zde vůbec vysvětleno proč nesnášel homosexuály a různé devianty (ve skutečnosti , protože ho jako malého jeden znásilnil) kolik z těch mrtvých bylo opravdu deviantů (to nevysvětluje bohužel ani ten popis z wikipedie) a už vůbec zde není jakým způsobem se dostal k tomu sejfu (ve skutečnosti po něm šla policie tak tam schovával těla tady je to náhodná scéna ve stylu jdu do skladu s barely). 0 procent Nejlepší komentáře p3g a ferda12 jedni z mála co to mají tady v hlavě v pořádku. ()

Mishqo

Na základe skutočných udalostí....Mám teraz zlú mienku o Austrálii....Vryl sa mi pod kožu....Som znechutený nielen z obsahu filmu ale zo spoločnosti celkovo....Hlboký emocionálny zážitok (žiaľ nie pozitívny)...80(?)% ()

IMPAIRED

Ani zdaleka ne tak úžasný a psychotický jak tu o tom všichni mluví... Psycho? Lol, v očekávání Jamu jsem se dostal k dokumentárně střižené sondě do prostřední zkažených karavanových slumů. Co ještě zezačátku dávalo smysl a až do poloviny mě 100% upoutalo se ke konci mění v serii nesmyslných vražd (z odstranění perverzáka a fetny se nakonec stává vraždění postižených a nakonnec vše vyvrcholí úplně nesmyslnou vraždou za kterou radši zavřeme dveře). Tohle není ani z poloviny tak dobrej mindfuck jako by z toho šlo vytřískat. Mě tohle nestačí. ()

DavidS.

Nic pro milovníky Skippyho...Svéráz australské mravní domobrany, který osciluje mezi sadistickým zážitkem a mrazivou sociální sondou o nenávisti, strachu a omezenosti...Tiše neokázalé, syrové, civilní, herecky pravdivé...Ale dvouhodinová stopáž je nad rámec únosnosti... ()

noctambule

Výborný film, který už nikdy nechci vidět. Tolik hnusu, zmaru, zoufalství a dalších negativních emocí jsem snad nikdy při sledování filmu necítila. Vítej depko. Jíst u Snowtownu není dobrý nápad... ()

klukluka

Odpudivej, ohavnej film, ale o to v tomto případě lepší. Nikdo neznáme reálnou předlohu, ale jestli se od ní filmaři nechtěli záměrně (proč by to dělali) odchýlit, tak se jim vynikajícím způsobem podařilo zrekonstruovat všechny její náležitosti. Prostředí, charaktery, motivy, popravy... Hrozná podívaná, ale film vážně jedinečnej. Nedávno jsem viděl Teda Bundyho. To byl film. Ale tohle...tohle bylo real. Tohle bylo 5D. Já jsem ty šmejdy cítil, jejich špinavý, ulepený pracky mám na zátylku ještě teď. Uf... teď jsem se otřásl odporem. ()

Tjaden

Film, u kterého se za každou cenu snaží zvítězit forma nad obsahem. Kdybych o případu Johna Buntinga a jeho party nic dopředu nevěděl a jen tak si Snowtown pustil, vydržel bych u něj maximálně půl hodiny. Díky tomu, že jsem o těchto nejznámějších novodobých australských vraždách už leccos načetl, byl jsem schopný se v ději a postavách ještě jakž takž orientovat. Přesto to šlo natočit mnohem přímočařeji a hlavně jednodušeji. Film stojí na dobrých hereckých výkonech (především Henshall v roli samotného Buntinga) a místy hodně tísnivé a depresivní atmosféře. To bohužel nevyváží chaotický a nepřehledný děj - až příliš mnoho věcí si musí divák sám domýšlet. ()

LEATHERFAC odpad!

Tak tohle je jednoznačně nejidiotštějším způsobem natočení film o seriovém vrahovi co jsem zatím viděl a nebylo jich málo. Pojato jako jakési podivné rodinné drama, lidi tam furt sedí za stolem ve vytahaných teplácích a s umaštěnými vlasy, kouří, žerou nějaké blafy, plkají dialogy o ničem, nebo pochlastávají a na sousedských schůzích vymýšlejí, co všechno by udělali homosexuálům a pedofilům - wtf? A hraje to parta tak hnusných škaredých lidí, že horší byli snas jen v Taxidermii nebo Výměně manželek. Jako by si režisér vybral herce výhradně z potomků recidivistů, které do Austrálie vyváželá Británie. A celé se to vleče jak smrad, sáhodlouhé záběry na nic a o ničem - i s přetáčením to bylo veliké utrpení. Ale říkal jsem si, že to přece nemůže být takhle celý, že se to aspoň ke konci nějak rozjede. No bohužel - může... Mimochodem s Kurzelovým Assasínem to bylo to stejný - tomu chlapovi by už neměli dávat kameru do ruky nikdy... ()

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

20.10.2015

Evropská předpremiéra filmu Macbeth s Michaelem Fassbenderem a Marion Cotillard se uskuteční v unikátním prostoru brněnského Mahenova divadla už 22.října od 18.00 a 21.00. Nenechte si ujít jedinečnou… (více)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu