The Hire: Ambush

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

Thomas Milian si najme Clivea Owena, aby mu pomohl převézt ukradené diamanty. V půli cesty je ovšem přepadnou maskovaní muži, kteří zahájí palbu z černé dodávky. Nato se rozpoutá dechberoucí automobilová honička zakončená pyrotechnickým bonbónkem. John Frankenheimer se stal jedním z osmi režisérů, kteří se propůjčili německé automobilce BMW. Dostal za úkol natočit desetiminutovou akční bombu, na kterou mu bylo zapůjčeno jedno BMW 740i a rozpočet v podobě $1 000 0000 dolarů. Společně s producentem Davidem Fincherem tak stvořil své předposlední dílo (rok poté zemřel), v němž dokázal - jako již v RONINOVI - svoji zručnost při točení automobilových honiček. (John Doe)

D.Moore

John Frankenheimer mě žádným svým filmem nezklamal a tenhle kraťas (bohužel jeho poslední práce) dokazuje, že filmový svět měl co do činění se skutečným profíkem a odborníkem na zběsilou a přitom přehledně (!) natočenou akci. Jojo, jde to i bez přiblblých ďábelských deseti střihů za jednu vteřinu. Příběh je sice spíše klasický, ale ne hloupý, pointa není překvapivá, ale vcelku milá. ()

Spooner

První z "hireovek" ve které se musí mega drsnej Clive Owen rozhodnout, zda dát klienta zabijákům či nedát. A je to fakt strhující, automobilová honička je správně oldscholová, jak jsme od Frankenheimera zvyklí a Clive je mnohem lepší řidič než Frank Martin ve svý Audině. Prostě nářez ()

Davies182

První epizodka ze série krátkých BMW filmečků se sympaťákem Clivem Owenem překvapila perfektním střihem akčních scén na silnici. Scénka s bagrem ke konci sice trochu pokazila výsledný dojem, ale vychytralý spolujezdec v úplně poslední scéně zase neměl chybu. ()

petero

V tejto sérii je to iba slušný priemer. Frankenheimerova naháňačka z Ronina ostala neprekonaná (zrejme sa o to ani nesnažil) a na tak malom priestore nedokáže dostatočne zaujať. ()

Real Tom Hardy

"THE DEAL WAS NO QUESTIONS ASKED! ---------- Keď máš na režisérskej stoličke meno ako John Frankenheimer, príbeh ti zbúchal dokopy jedinečný AKW a na všetko dozerá majster Fincher, výsledkom by mala byť revolúcia na poli krátkometrážnych filmov a nie toto. ()

Gimp

Hmm tak jsem si precetl komentare pred shlednutim a moje dojmy jsou presne opacne - to jest honicka mi neprisla nejak extra super, ale aspon ze je tam ten napad nocni jizdy - to se vetsinou nevidi. Zato me mile prekvapila lehce antisemiticka pointa na zaver... ()

cheyene

Je to krátké, svižné, akční a poutavě zpracované. Takový mini akčňák, ve kterém mě Clive Owen opět přesvědčuje, že svého času klidně mohl hrát Jamese Bonda. Zasloužené 4*. ()

LiVentura

Výstřelek starého filmaře a jedna z jeho posledních radostí na tomto světě.. nebo intro k nerealizovanému filmu..? :-) ()

Indiana

Docela slušné a ve chvíli, kdy Owen váhá, zda svést Miliana nebo ho přenechat killerům za to, co udělal či neudělal (to se dozvíte), je to i napínavé. ()

petaspur

Někteří lidé se asi stydí ukazovat svoje obličeje. Radši si přes ně přetáhnou černé kukly a s automatickými zbraněmi v rukou přicházejí se skromnou prosbou o vydání diamantů. To vše se děje při souběžné jízdě dvěma vozidly. Pouze o kvalitě přepadeného vozidla se však točí tato reklama. Proto následně uvidíme svižnou akceleraci BMW při jemném sešlápnutí plynu, nevídanou rychlost, snadnou ovladatelnost i nekompromisní brzdy. Honičkový matador Frankenheimer opět dokázal, že s kamerou za volantem to málokdo umí jako on. ()

HAL

Trochu slabší díl Hire ve kterém v jinak průměrně natočené automobilové honičce vyniká snad jen pár záběrů na ostřelování auta. Kromě nich a lehkého vtipu na konec (který je ovšem jako pointa jasný snad už od začátku) v Ambush nic moc zajímavého není. ()

Vavča

Nejslabší kousek série, i přes skvělé honičky a přestřelky, tomu chybí silný námět a pointa. Byť Clive za volantem tradičně válí a je vždy nápaditý jak se zbavit otravů. ()

Stanislaus

Takhle se točí řádná automobilová honička, a ne ty trapné pokusy jako v Kobře 11. Film má sice prosťoučkou zápletku, což by se mohlo vzhledem ke stopáži opomenout, ale i tak jde o vizuálně nadprůměrnou akční záležitost. ()

Jinny

Ráda bych tuhle scénku viděla zapojenou v nějakém filmu, protože technicky není o nic níž, tj. moc pěkně se na to kouká. BMW je auto mojich snů ;-) ()