Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

Jiří K.

Mexická ostře řezaná jízda. Pálí jak čertova feferonka, přesto vám udělá dobře. Doporučuji zapíjet vlažnou vodou. ()

uzzi

první polovina filmu je nudná a nezajímavá a několik vyloženě trapných scén přivádí k otázce proč to vůbec sledovat, ale postupem času se to vylepšuje. Každopádně celkově tento film nemá moc co říci, příběh i hlavní hrdinové nejsou nijak zajímaví. Jedinou devízou je v druhé polovině slušná a realisticky pojatá režie, jakoby Cuarón teprve s koncem v dohledu sebral silu a začal nabírat obrátky. ()

chmíří

Pěkný příběh ze "života" akorát myslím že takové situace asi většina lidí nezažije, ale jako film mě to zaujalo! ()

ryoga

road trip na mexický spôsob taký ako má byť :-) Mexiko, baby, alkohol, drogy.... k tomu mexická hudba a trošku viac erotiky než človek čaká... :-) ()

M.Niccals

upřímnost... tenhle film je upřímnější než cokoliv, co jsem kdy viděl. Cuarón ke všemu přistupuje bezprostředně, nic neosekává, dává to na plátno tak, jak je to ve skutečnosti. možná si to někteří nebudeme chtít přiznat, ale je to tak. dospívání, masturbace, sex, přátelství, život. někdy je to všechno snad až příliš realistické, příliš syrové, ale to je asi to, co dělá tohle dílko tak přitažlivým. bravo. ()

Sajuska1991

Otevřený film, který si servítky nebere, avšak Ana López Mercado je mi hodně nesympatická a to mi hodně znepříjemnilo i film samotný. Za to Diego Luna - ten mi ho neznepříjemnil ani trošku :-) Film se pouští do bezstarostného mládí plného sexu versus život starší ženy, která je vážně nemocná. Hezky se to tam prolíná :-) Hlavně si to prosím pusťte v originále, dabing je něco zblitíhodného. ()

Mistickzz

Pre mňa určité sklamanie, pretože som si od tohto filmu dosť sluboval. No táto pubertálna, sexom spanilá jazda ma i napriek kvalitnému scenáru, či hereckým výkonom nedokázala nejak zvlášť strhnúť. Možno som práve dnes nebol naladený na sledovanie tohto filmu, možno by som si to mal niekedy ešte zopakovať, no zatiaľ dávam len priemerné tri. 65% ()

Bobek15

Film sa vyznačuje pútavým dejom, skvelými hereckými výkonmi, prepracovanou psychológiou postáv, prekvapivými momentami a silnými emóciami. Je dôkazom toho, ako umne a dospelo sa dá spracovať film o teenegeroch, ktorí riešia klasické problémy všetkých dospievajúcich ľudí. Obsahuje lásku, priateľstvo, alkohol, city, sex, hádky, sklamania, radosť, ponaučenie, zradu,...Nemožno však opomenúť ani technickú stránku filmu (kamera, rozprávač). Cuarón sa týmto filmom stabilne usadil medzi režisérskou elitou. ()

Hopper

Cuarónovi sa tento kúsok vydaril, a tak môžeme vidieť ďalší z filmov mexickej kinematografie. Skvelá kamera, zaujímavé vstupy vyprávača, ktoré dej prehlbujú a dodávajú rozmer a pomerne drsné ladenie zvyšuje autenticitu. Jasný kontrast k hollywoodskej produkcii. ()

cold

Prostě to jde a ne že ne. Film o teenagerech, sexu a chlastu, který nespadává do trapných klišé a není z toho trapárna jako u americkejch a německejch slátanin. Je to zde podáváno trochu drsnější formou, ale zase je z toho cítit syrovost Mexika i závan moře a větru na pobřeží Karibiku. Jo, dobrá podiváná a pak, že se nemá život užívat plnými doušky - prostě nevíme co Nás zítra čeká?!?! ()

Kapybara

Velice otevřené a příjemně dráždivé, se smutnou pachutí, že každá radost jednou skončí... Snímek o pomíjivosti vášní, pomíjivosti života a nezadržitelném plynutí času. Lehce předvídatelný závěr s realistickou pointou ukazuje, jak pro nás lidé a věci, které byly kdysi důležité, ztrácejí na významu. Všechno přehlodá zub času a zbyde jen sladkobolná vzpomínka... ()

Sten-li

Působivý a dojemný snímek s hodně odvážnými záběry aneb Alfonso Cuarón nám ukazuje svět bez přetvářky takový jaký je... ()

showxman

Inteligentní milý snímek, který vám naprosto nic nevnucuje, jen předkládá příběh trojice lidí při cestě na fiktivní pláž.. Zůstavá, tak jen na vás co si z něj odnesete, jestli se uvolníte a vychutnáte si nenudný príběh anebo zapřemýšlíte nad podstatou ukrytou v sociálním podtextu. Na konec stejně zjistíte, že život je vlastně dost podobný, a že si tento snímek na nic nehraje. Pro mě za 3, ale velice slušné, hvězdy. ()

Mičl

Chvílemi jsem se domníval, že jsem si domů přinesl DVD s pornem, ale říkal jsem si "taky dobře":)Nicméně právě tyto erotické scény byly zahrány skvěle. Krásný příběh o přátelství, které má pravidla (která se porušují) a proto (ne)vydrží. ()

Tydlidáš

8/10 - Kromě vynikajícího příběhu, který jako by psal sám život se musí vyzdvihnout stylově vyřešené vypravování. Dál je tam výborná kamera, která na mě udělala dojem zejména dlouhými záběry. Neokoukaní Mexikáni v parádním příběhu o přátelství s necenzůrovanými scénami sexu a pohledem na každodení život v Mexiku z okýnka rozvrklanýho auta... Díky vedení Alfonsa Cuaróna se to stává jednou z nejlepších Road movie co jsem viděl... ()

aquiver

Film pro diváka, který se od pubertálních komedií o sexu posunul dál a dospěl. V Mexické jízdě jde o lidské osudy, přátelství a sexuální pudy, avšak bratři Cuaróni se vyhýbají těm všem žánrovým neduhům a prezentují vkusně a vážně čisté filmové a vypravěčské umění doprovázené Lubezkiho poetickou kamerou. Tahle nádherná očistná mexická letní road movie, cesta za oceánem a snem, má ohromující závěr, který dá výbornému scénáři ještě hlubší smysl. Jedna z mých nejsrdcovějších road movies. 85 % ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)