Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

Aljak

Waw! Tak takýto dynamický príbeh som už asi dlho nevidel. Scenár bol fantastický, takže s tou nomináciou na Oscara sa dá určite súhlasiť. Julio, Tenoch a Luisa na ceste do "Nebeských úst" zažívajú množstvo zaujímavých príhod, stretávajú rôznych ľudí a postupne odkrývajú svoje tajomstvá... To všetko doplnené pútavým dynamickým dejom s nespočetným množstvom (ne)zmyselných dialógov a samozrejme netreba zabudnúť ani na úžasné monológy rozprávača. Ten koniec už len zavŕšil celý príbeh, po ktorom sa dá povedať len jedno : C'est la vie ! ()

Martin741

Alfonso Cuarón dokazal natocit excelentny film o troch vybornych mladych hercoch, ktori si uzivaju zivot plnymi duskami. Kvalitne dialogy, scenar a celkovo pohodova atmosfera zaistuju tomuto filmu vysokych 85 % ()

starbrejkr

Dost často jsem měl pocit, že koukám na tak trochu lehký porno, který se chce tvářit jako hlubokomyslnější film. Naštěstí se našly silnější pasáže, zejména v druhé půlce, které to táhly nahoru. Finální pointu jsem už bohužel tušil od začátku, takže celkově spíš zklamání. ()

C0r0ner

Ty road movie mi až na výjimky prostě nesedí. Asi je to proto, že by mě musely zajímat postavy, což se tady rozhodně nestalo. Což o to, natočené a zahrané to bylo skvěle, ale ten příběh o třech kreténech, který nikde nezačíná a nikde nekončí, mi byl fakt u prdele. 40% ()

zette

Solidni road movie s dobrymi hereckymi vykony. K filmu by se urcite hodil nejaky vysperkovany soundtrack. Asi tak pred deseti lety by to byl muj, mozna stezejni film, dnes vsak jen dobre koukatelna vec bez vetsiho lesku. ()

Wormboy

Prijemna Cuaronova teenoddychovka do horucich letnych dni, ktora je trosku z ineho sudka ako jej hollywoodsky pribuzni...3,5/5* ()

Juto

Najzábavnejšia a najemotívnejšie nabitá erotická road movie. Erotika v Cuaronovom filme je skutočná vec: hmatová, sexi, psychologicky nabitá. 10/10 ()

emo

Vynikajúci nápad, ktorý je však dosť chabo spracovaný. Scenár je tak napísaný, ženormálny človek sa s týmito chlapcami nevie stotožniť, lebo sú to proste primitívni, vulgárni imbecili... Mohlo tam byť viac sexu a menej nechutných scén onanie a prázdneho tliachania... ()

messiah

Jůůů teď jsem když jsem se podíval na trailer, vzpoměl jsem si že jsem tohle viděl ve filmovém klubu na ČT2 kdysy. No nějaký extra hluboký dojem to ve mě nezanechalo, le rozhodně šlo o netradiční a z našeho evropského pohledu exotický film. Naštěstí se na něm ani v nejmenším neprojevuje telenovelní zasmrádání který vzhledem k zemi původu není vyloučené. No líbilo se mi hlavně to pojetí filmu, má zvláštní atmosféru, to je asi jeho největší přednost...s hlubokosmyslností nebo posláním to není přaháněno, prostě klasickej festivalovej takřka underground zejména z pohledu nestředoamerického diváka. Velice vítané zpestření konzumního efektama nadupanýho hollywoodskýho klišé. No a teď už si jen vzpomenout jak se jmenoval ten naprosto perfektní portugalskej nebo španělskej film o jedný slečně, kterej byl aspirantem na to nejlepší co jsem v tomhle ČT2 programu viděl. ()

Riley

Film mě dostal svou otevřeností, všechny scény mi přišly, že i ve skutečností by se prostě přesně takhle odehrály. ()

WolfR

Nazval bych to jako sex road movie aneb jinými slovy, byla to opravdu divoká jízda. Je to film ve kterém každý spal s každým a o tom jak život dokáže být hořkosladký, já si to užil, 4 hvězdy. ()

campix

Tak aspoň už vím, kde filmový mág Alfonso Cuarón začínal. Co mu otevřelo dveře do Hollywoodu. Mexická jízda je jedna z mála road movie kde se prakticky nic nestane. Hold se někdo s někým vyspí, uvidíme nějaká ta prsa, všechno se posere a všechno skončí tak rychle jako odvane mladí dvou hlavních protagonistů. Bohužel nemastné, neslané. Filmu uznávám spíše jako můstek Cuarónovi k velkému filmovému světu a objev Gaela Garcii Bernala. ()

TomPrusik1

Film mi připomínal něco mezi Amélií a Svěrakovou Jízdou (téma odkoukali od Svěráka). Amélii hlavně proto, že se často ve takové ty "velmi důležité informace" (které říkal jeden neznámý člověk) a nijak neovlivnili příběh. (např. V Amélii=právě X hodin a moucha usedá na ulici a ??? pán si vyškrtává číslo svého kamaráda, protože byl včera na jeho pohřbu a Mexická jízda= právě přijíždí místo, kde se před X lety stala havárie. Obětí byla rodina, kde matka s dítětem zahynula hned na místě, zatímco otec zahynul až při převozu do nemocnice. Třeba. Tohle byly každopádně nejvtipnější scény, které film měl. Tím nechci říct, že by pak film vtipný nebyl. Naopak. Spousta věcí byla vtipná a rozhodně mi film nepřišel jako drama. Ukazoval sice problémy dospívání (hlavně sex. sex a zase sex), ale vtipnou formou, podobně jako Prcičky, nebo Kluci/Holky to chtěj taky (akorát na mnohem lepší úrovni). Příběh je sice úplně o ničem, ale zato jsou slušně napsané dialogy a tak to docela funguje. Myslím, že tohle je nejlepší film pro teenagerů, kteří chtějí nalézt své problémy ve filmu a nemají chuť volat na linku důvěry. 70% ()

SHI-SHA

Něco jiného, než jsem očekával. Až příliš sexu a málo děje/příběhu kolem. Opravdu se mi líbila asi jen závěrečná dvacetiminutovka. ()

otík

Zajímavý, hodně uvolněný snímek z mexického prostředí o dvou mladících, do jejichž života těžce zasáhne osud nemocné mladé vyzrálé ženy. ()

3n3my

V dobe prcičiek a podobných teenagerovských komédií konečne jedna výraznejšie vystupuje z radu. A u mňa je to hneď na 90%. Neskutočne reálne vykreslený príbeh zo života teenagerov v Mexiku, ktorý stavil na jednoduchosť, ale zároveň dal divákom tak veľa. A dávala aj Luisa :-))) ()

Sabrewulf

Hmmm..... je to presentováno jako tragikomedie a to jsem taky očekával. Místo toho na mě vybafla Emmanuelle VII. A ten popisek "romantický" mě vzhledem k dialogům, které dotyční tři vedli, neskutečně uráží. ()

LeoH

Tak tenhle živý bezprostřední výlet po hraně štěněcí radosti ze života a existenciální úzkosti z téhož (a teď nemyslím ani tak závěr jako spíš lidi a situace, které kluci a holka potkávají cestou, a různé „drobné odbočky“ v komentáři) mi sedl opravdu hodně, i když (protože?) se ke mně dostal až s takovým odstupem – mj. připomněl lecjaké v paměti už zapadlé pocity a stavy spojené s příslušným věkem a tehdejším stavem světa. Dlužno ocenit vkus, ústrojnost a realismus „erotických“ scén. Jestli je to nezávislé klišé a kalkulace, jak píše Jinny, nechal jsem se zlbnout rád. ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)