Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

KatrinK25

Páni, tak tohle jsem nečekala. Začátek byl docela nuda, ale samotná plavba na voru byla skvělá. Zvlášť scény se žraloky byly pořádně napínavé a dramatické. Padlo taky pár dobrých vtipů a moc se mi líbila hudba. Takže celkově Kon-Tiki rozhodně stojí za shlédnutí. ()

babuca

mám rád škandinávske filmy ale tento ,,severní vítr,, dostal tak, že som musel dať 5*. Teraz už len získať pôvodný dokumentárny film. Nech žijú ,, VIKINGOVIA,, !!! ()

thoreau

Thor Heyerdahl. Jeden z hrdinů mého dětství. Ve znamení Kon-Tiki jsem cpal všem spolužákům a rozhodně jsem v životě podobné dobrodružství také plánoval. Ale bacha, na palubě si všichni rozuměli, byli to kámoši, žraloků se vůbec nebáli (taky jich tam bylo pomálu) a zabíjeli je pro zábavu. Plavba byla naprostá selanka, uměle vsunuté spory a strašlivě strašliví žraloci jsou ve filmu zbyteční a naštvali mě. ()

RonnieR

Bájny Thor išiel za svojim snom a napriek všetkým prekážkám (a nebolo ich málo) to dokázal a prepísal učebnice dejepisu.88%. P.S. Chcem vidieť jeho oscarový dokument! ()

Dancihal

O celé expedici toho moc nevím. Nkdy jsem o tom nic necetl ani nevidel..... Videl jsem az tenhle film a za me dobry... Libilo se mi to... JSem potapeč a miluji more oceany a podmorsky svet... PAr malickosti mi vadilo...nemohl jsem si nevšimnout jak z žraloka obrovského udelali velrybu vyfukujici vsduch.. :) To me pobavilo a pak jsem to cetl i v zajímavostech.... Jsem rad ze si toho všimlo vic lidi... Zraloci super.... Opravdu vyborne!! Lepe udelane raloky jsem ještě nevidel...neznam jinej film ve kterem by se povedlo zobrazit takhle dokonale žraloky!!!!FAKT SUPER!! U ceho jsem se ale malem posr....bylo jak toho žraloka vytahl za ocasni plouev z vody.... no ale nevadi... Moc se mi to libilo ()

eexDon

Für mich - 85%, - /některé pasáže se táhnou, ta scéna se žralokem poněkud nechutná/, + /podle skutečné události to vždy potěší, zvlášť když se scénarista moc nehrabe v úpravě děje, dobře uchopené a zpracované - Joachim a Espen to dali, dobře vybraní herci, dobré podvodní scény a vůbec dobrá kamerová práce/, hodnocení - povedený a hezký film, bez zbytečných emocí a ultradlouhých dialogů - prostě v severském stylu, líbil se mi ()

JerryPilsen

Co čekat od polodokumentárního schématu?Více než polovinu stopáže balancujemena moři a na hranici nudy.Téma určitě zajímavé,moře krásné ve všech barvách,ale děj spíše rekapitulující. ()

danny79

Prijemny dobrodruzny film mapujici skutecny zivot Thora Heyerdhala, ktery preplul v roce 1947 Tichy ocean na balzovem voru. Myslim, ze se dal lepe ukazat vztah mezi peti dobrodruhy, jejich osobnosti a momentalni prozitky. Bohuzel na me reziser vubec nedokazal prenest pocity, ktere se na voru odehravaly a to povazuji za velkou chybu s ohledem na to, jak byl cely projekt sileny (tisice kilometru od pevniny bez spojeni, pomoci. Na voru ktery se rozpadal a potapel. Napospas pocasi. Plujici bez moznosti ovladani, a to nejenom spatnym smerem, ale i do jiste zahuby - Galapagy a to jeste doprovazeni hejnem hladovych, lidozravych zraloku). Takze vizualne zajimave, obeznameni s toutu udalosti uzitecne, ale drhnulo to a trochu nudilo. ()

Tempter

Pět nebo šest ( to je fuk) poněkud nevyhraněných chlapů na voru nesnesitelně celý film po sobě pomrkávajích, děj se co děj. 2* za námět a za to, že Heyerdahl na tým voru skutečně byl i když nevěřím, že byl takový kokot... Nehledě na nešťastný film klobouk dolů - Norové jsou fakt drsňáci! ()

stuj

Silné tři. Občas je to totiž lehoulince rozvleklé, proto si 4 nezaslouží. Ale pro seznámení s jedním z největších dobrodružství 20. stol. velmi dobré. ()

bedsore

Začne to pozvolna, nikterak to nevyčnívá z průměru, ale jakmile se odrazili od břehu, vtáhlo mě to a drželo pevně až do konce. ()

waxtrax

Dobrá kamera i výprava i herecké výkony. Katastrofální scénář plný patosu rádoby amerického, strhává celý potenciál do nedívatelnosti. Prvních 60 min úplně zbytečných , které by se dali sestříhat do 15 minut. ()

PORTER44

Průměrná dobrodružná podívaná,parta dobrodruhů se vydá na plavbu do Polynésie přes Oceán,objeví se i napínavější scény při boji se žraloky. ()

Clowie

Tenhle film je zklamání. Moje sny v době nemožného - vždyt jsem si připravila referát o Thoru Heyerdahlovi jako svoji první četbu na základní škole někdy v šesté třídě. Jako projev obdivu síly a odvaze těchto mužů a také jako snu o cestování, kdy to bylo nad moje možnosti. Můj děda tím asi žil, protože odebíral časopis Lidé a Země (dodnes vychází a já si jej občas s chutí přečtu, přestože i dnes je pro mě cestování do takových dálek mimo mé možnosti.) ()

mikroslar

Ač nenávidím filmy, které se zaštiťují zaklínadlem o tom, že jsou natočeny podle skutečných událostí (a ty biografické obzvláště), tenhle film mne nenudil. Možná proto, že jeho stěžejní část je jen a pouze o samotné plavbě a že se scénáristovi povedlo napsat dost situací, které jinak banální příběh ozvláštňují. ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)