Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

PTuranyi

Príbeh Thora Heyerdahla a jeho výpravy z Peru do Polynézie na plti. Samotný film sa snaží klásť dôraz na dramatické momenty. Takže zo 100 dní plavby zachytíme hlavne problémy so žralokmi či rádiostanicou a efektné momenty s fosforeskujúcim planktónom či medúzami. V centre príbehu síce je plavba Pacifikom, ale autori sa snažia vykresliť aj čriepky z pozadia života Thora Heyerdahla. Detstvo, štúdiu, rodinu, vzťah s manželkou a vykresliť jeho povahu. Výsledok nie je úplná drobnokresba jeho vlastností, ale dá sa pochopiť, že Thor bol tvrdohlavý sebec ale vynikajúci vodca, čo jedna z postáv aj priamo vysloví. Produkcia je kvalitná a herecké výkony dobré. Niektoré zábery mora sú úchvatné. 75% ()

allegria

Film je pro mě nepřekonatelnej nejen díky kameře a perfektní iluzi, že je to "jen" dokument, ale i kvůli tomu, že se to opravdu událo. Pozor SPOILER: Jediné, co mi vadilo, byla naturalistická scéna se žralokem, i když to mělo logiku... Jinak obrovské překvapení a dojetí, když vyšlo najevo uprostřed cesty, že se Thor na tuto odvážnou a riskantní plavbu vydal, aniž by on sám uměl plavat! To mě dostalo! A ještě drobnost: je zvláštní, že se na severu zřejmě nosí snubáky na pravé ruce. ()

Pavelkedar

Film, o kterém už druhý den přemýšlím a shledávám ho velmi zajímavým a poutavým. Zcela přesvědčivé výkony všech protagonistů a pokud možno, z hlediska auteticity doporučuji výhradně v originálním znění. Souhlasím zcela s " lenusem" , ohledně srovnání s Trosečníkem, což je celkem na místě. Je to další snímek, který mi udělal radost a ani by mi nevadilo, kdyby trval déle.Pokud byl Thor skutečně takový pozitivní dobrodruh, jak ho příjemně stvárnil Hagen, tak má můj velký respekt. Budiž mu země lehká............. ()

Jurcekk

Začneme lietajúcimi rybičkami...táák, potom, hm, žralok veľrybí...táák, potom tie ludožravé... táák, jedného holými rukami dostaneme na palubu...táák, a na záver kŕdeľ velrýb... tááák a ešte slnko zapadajúce do mora. táák. Velkorysá produkcia. Na každom zábere sú vidno tie peniaze ale fim slabušký. Shadwell napísal pekný komentár. ()

Názorožec

Knížka Ve znamení Kon Tiki je pro mě od dětství esencí dobrodružství, tedy vidět tento film bylo povinost. Přestože výběr herců byl skvělý a kamera taktéž tak mi toto filmové převyprávění přišlo nějaké banální a ploché...možná vinou velkého očekávání. Nicméně celková předvídatelnost a jakási bezstarostnost na mě skrz film nedokázali přenést podobný pocit jaký jsem měl když jsem to četl. ()

Pavlo

Kon-Tiki patrí k najlepším životopisným filmom, čo sú v ponuke. Isto najviac zarazí fakt, že ide len o európsky projekt. Kvalitní herci, animácia, kamera, hudba a výborný spád robia z tohto diela hrdého nominanta na Oscara. ()

bergeron

Je až zaujímavé čo dokáže viera jedného človeka pre dosiahnutie svojich snov, a v tomto prípade pri vyvrátení vedeckých teórií. V tomto filme sa naučíte ako sa zabíja žralok keď Vás nahnevá :D....Súhlasím s komentármi nižšie, že to mohlo byť spojené a spravené ako dokument, ale tvorcovia to aj tak hravo vzládli. Sklamaním bolo ako navádzali na veľkú búrku pri Galapágoch, a tá sa nekonala. Po búrke, prišli žraloci, a nečakané prezradenie deju, ktoré dramaticky spravilo spád, kedže pri minutáži bolo možné postrehnúť že prezradenie záveru prišlo skoro, tým tak u diváka a nechalo hádanie a čo príde teraz, čo bol podľa mňa vynikajúci krok od filmárov. Vtip 4* nuda alias akcia 3* a za sympatických hercov, síce severanov, ale vypadali riadne vypracovaní, a hlavne F-Loki ( vikings ) dal tomu riadnu čiaru ku dokonalosti. Nič iné ako 5 hviezdičiek si to nezaslúži. Čím ďalej si uvedomujeme, že náš život za niečo stojí, a fakty tohto filmu nastolili jednu vec, zamyslieť sa, že kazdý tu sme na niečo, ale treba si hlavne veriť. ()

injoy

Mám tyhle filmy rád. Na můj vkus mohlo být plavbě věnováno více času a nějaké to dobrodružství navíc. Ale i tak, je to paráda. ()

snupko13

Mám rád veľké príbehy o dokazovaní ostatnej úzkoprsej vedeckej obci, že sa mýlia, "ja som otíc, kdo je vác". To som očakával aj od nórskeho pokusu a blonďáci na plťke nesklamali. Teda len čiastočne. Možno preto, že plochosť postáv vás nechytí za srdce, možno preto, že príbeh nebol až tak veľký, ono sa im za tých 101 dní až tak veľa neudialo, možno preto, že tí nóri sú dosť chladní a ani sa poriadne rozohniť nevedia a možno preto, že posledný "námornícky" film, ktorý som videl bol Life of Pi a ten vo mne nechal väčší zážitok. Na každý pád, pekný pokus a stojí za vzhliadnutie, už len z historického, či dokumentárneho hľadiska. ()

fruitixx

Bych chtěl vidět ten vor ve skutečnosti a hlavně zásoby vody, nebo zařízení na destilaci...ale jinak fajn podívaná, je tam pár zmínek i k zamyšlení, hlavně co se týče charakteru lidí. ()

migi01

Bohužel v porovnání s knihou (byť se to nemá) tak se jedná o nepovedeně nudný kousek... Takže mé hodnocení je na základě původního románu ()

montel

Norský mořeplavec Thor Heyerdahl (Pål Sverre Hagen) se rozhodne prokázat svou teorii, že Polynésii objevili obyvatelé Peru a nikoli Asiaté a s pětičlennou posádkou se vydává pouze na voru na 101 dní dlouhou plavbu, kde je bude ohrožovat nejen samotná matka příroda, ale také nebezpeční hladoví žraloci...Tak severské země opět nezklamali a nadělili nám výbornou podívanou doloženou skutečným příběhem. Nevidět před časem Pí a jeho život, asi bych na hodnocení ještě přidal. Takhle jsem tito dva filmy srovnával a Pí zde vyšel jako vítěz. To ale nemění nic na faktu, že Kon Tiki je výborná mořská zábava. 60% ()

Whovian

Pro mě byl film velkým překvapením, protože sem od něj kromě jako vždy geniálního Gustafa Skarsgårda neočekávala vůbec nic. Líbilo se mi, že příběh zbytečně filmově nedramatizovali a to, že konečně tuším o čem bylo muzeum Kon-Tiki v Oslu v jehož nitru sem se toho teda moc nedozvěděla. ()

technisub

jedna hvězda jako vzpominka na Thora Heyerdahla.. bože to je zase sračka.. ty postavy vypadaj hrozně, vůbec ne věrohodně, někdo tady psal o penězích v každým záběru?.. to netuším ve kterejch?.. celkově zbytečně zdlouhavý a nudný záběry.. ()

Wolfvater

Na tento film jsem se těšil jako malý kluk! Knihu jsem četl několikrát. To je možná příčinou, proč nemohu dát plné hodnocení! Vážně nebylo třeba přidávat napínavosti filmu tím, že Herman měl požadovat svázání klád během plavby ocelovým lanem, pochybnostmi členů expedice o pevnosti voru, nadávání na "pitomého ptáka" (když papoušek přeštípne telegrafistům zobákem drát k anténě) atd., to vše bylo zbytečně navíc. Naopak mi scházela třeba část pobytu v Polynésii, shánění balzových kmenů atd. Možná by se mi více líbil hraný dokument, který by se držel více faktů. Přesto nemohu filmu odepřít jeho kvality, severská kinematografie se mi zkrátka líbí. "Amíci" by to podle mého se zkreslením děje přepískli mnohem více. Tato chudší verze, kde není třeba nic přehánět, dokonce ani dialogy, když většina děje se odehrává na širém moři, se rozhodně vyjímá lépe. ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)