Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

thoreau

Thor Heyerdahl. Jeden z hrdinů mého dětství. Ve znamení Kon-Tiki jsem cpal všem spolužákům a rozhodně jsem v životě podobné dobrodružství také plánoval. Ale bacha, na palubě si všichni rozuměli, byli to kámoši, žraloků se vůbec nebáli (taky jich tam bylo pomálu) a zabíjeli je pro zábavu. Plavba byla naprostá selanka, uměle vsunuté spory a strašlivě strašliví žraloci jsou ve filmu zbyteční a naštvali mě. ()

RonnieR

Bájny Thor išiel za svojim snom a napriek všetkým prekážkám (a nebolo ich málo) to dokázal a prepísal učebnice dejepisu.88%. P.S. Chcem vidieť jeho oscarový dokument! ()

Dancihal

O celé expedici toho moc nevím. Nkdy jsem o tom nic necetl ani nevidel..... Videl jsem az tenhle film a za me dobry... Libilo se mi to... JSem potapeč a miluji more oceany a podmorsky svet... PAr malickosti mi vadilo...nemohl jsem si nevšimnout jak z žraloka obrovského udelali velrybu vyfukujici vsduch.. :) To me pobavilo a pak jsem to cetl i v zajímavostech.... Jsem rad ze si toho všimlo vic lidi... Zraloci super.... Opravdu vyborne!! Lepe udelane raloky jsem ještě nevidel...neznam jinej film ve kterem by se povedlo zobrazit takhle dokonale žraloky!!!!FAKT SUPER!! U ceho jsem se ale malem posr....bylo jak toho žraloka vytahl za ocasni plouev z vody.... no ale nevadi... Moc se mi to libilo ()

eexDon

Für mich - 85%, - /některé pasáže se táhnou, ta scéna se žralokem poněkud nechutná/, + /podle skutečné události to vždy potěší, zvlášť když se scénarista moc nehrabe v úpravě děje, dobře uchopené a zpracované - Joachim a Espen to dali, dobře vybraní herci, dobré podvodní scény a vůbec dobrá kamerová práce/, hodnocení - povedený a hezký film, bez zbytečných emocí a ultradlouhých dialogů - prostě v severském stylu, líbil se mi ()

JerryPilsen

Co čekat od polodokumentárního schématu?Více než polovinu stopáže balancujemena moři a na hranici nudy.Téma určitě zajímavé,moře krásné ve všech barvách,ale děj spíše rekapitulující. ()

danny79

Prijemny dobrodruzny film mapujici skutecny zivot Thora Heyerdhala, ktery preplul v roce 1947 Tichy ocean na balzovem voru. Myslim, ze se dal lepe ukazat vztah mezi peti dobrodruhy, jejich osobnosti a momentalni prozitky. Bohuzel na me reziser vubec nedokazal prenest pocity, ktere se na voru odehravaly a to povazuji za velkou chybu s ohledem na to, jak byl cely projekt sileny (tisice kilometru od pevniny bez spojeni, pomoci. Na voru ktery se rozpadal a potapel. Napospas pocasi. Plujici bez moznosti ovladani, a to nejenom spatnym smerem, ale i do jiste zahuby - Galapagy a to jeste doprovazeni hejnem hladovych, lidozravych zraloku). Takze vizualne zajimave, obeznameni s toutu udalosti uzitecne, ale drhnulo to a trochu nudilo. ()

zaluky

Na film jsem se kouknul, protože jsem se dozvěděl že byl nominován na Oscara. Překvapilo mě to protože jsem do teď film neznal. Jde vidět že ty prachy v tom filmu jsou. Skvělej výpravnej film, nenudil jsem se od první minuty. Dávám ***** ()

Tempter

Pět nebo šest ( to je fuk) poněkud nevyhraněných chlapů na voru nesnesitelně celý film po sobě pomrkávajích, děj se co děj. 2* za námět a za to, že Heyerdahl na tým voru skutečně byl i když nevěřím, že byl takový kokot... Nehledě na nešťastný film klobouk dolů - Norové jsou fakt drsňáci! ()

stuj

Silné tři. Občas je to totiž lehoulince rozvleklé, proto si 4 nezaslouží. Ale pro seznámení s jedním z největších dobrodružství 20. stol. velmi dobré. ()

bedsore

Začne to pozvolna, nikterak to nevyčnívá z průměru, ale jakmile se odrazili od břehu, vtáhlo mě to a drželo pevně až do konce. ()

waxtrax

Dobrá kamera i výprava i herecké výkony. Katastrofální scénář plný patosu rádoby amerického, strhává celý potenciál do nedívatelnosti. Prvních 60 min úplně zbytečných , které by se dali sestříhat do 15 minut. ()

PORTER44

Průměrná dobrodružná podívaná,parta dobrodruhů se vydá na plavbu do Polynésie přes Oceán,objeví se i napínavější scény při boji se žraloky. ()

Clowie

Tenhle film je zklamání. Moje sny v době nemožného - vždyt jsem si připravila referát o Thoru Heyerdahlovi jako svoji první četbu na základní škole někdy v šesté třídě. Jako projev obdivu síly a odvaze těchto mužů a také jako snu o cestování, kdy to bylo nad moje možnosti. Můj děda tím asi žil, protože odebíral časopis Lidé a Země (dodnes vychází a já si jej občas s chutí přečtu, přestože i dnes je pro mě cestování do takových dálek mimo mé možnosti.) ()

mikroslar

Ač nenávidím filmy, které se zaštiťují zaklínadlem o tom, že jsou natočeny podle skutečných událostí (a ty biografické obzvláště), tenhle film mne nenudil. Možná proto, že jeho stěžejní část je jen a pouze o samotné plavbě a že se scénáristovi povedlo napsat dost situací, které jinak banální příběh ozvláštňují. ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)