Film podle skutečné události, která 14. ledna 2007 otřásla celou Amerikou. 14letá Megan Stewart tohoto dne náhle beze stopy zmizela a o tři týdny později i její 13letá nejlepší kamnarádka Amy Herman. Film je sestaven z videí, záznamů z chatu, webcamerových záběrů, domácích video nahrávek a všech záznamů, které bezprostředně zachycují dobu před Meganiným zmizením. (Dlee)

Madsbender

Mrazivý portrét dvoch mladých amerických dievčat, po ktorých sa v roku 2007 zľahla zem. Doslova. Väčšina prvej hodiny je zoznámenie sa s povahou a životom oboch dievčat, ktoré je zrkadlovým opakom, a sledujeme ich pri bežných voľnočasových aktivitách americkej omladiny. Približne po 40 minútach nastáva zlom - Megan a Amy spoznávajú na internete mladíka menom Josh. Krátko na to bez stopy Megan zmizne a rozbieha sa rozsiahle pátranie, pokrývané reportážami a rozhovormi s rodinou, známymi a vyšetrovateľmi. O 3 týždne neskôr mizne aj Amy, a film sa dostáva do finálnej fázy. Nasleduje 22 minút číreho mrazivého depresívneho hypno-pekla, ktoré rozhodne nie je pre každého. Mučenie, znásilnenie a pochovanie za živa v dlhých, nezostrihaných scénach bez čohokoľvek, čo by narúšalo autentickosť, vám rozožerie mozog za živa. 80% ()

Havaj8

Hodně silnej vývar. A zároveň prostě i varování, je tomu tak, že dneska už takle mladý a je to čím dál horší. Vystavujou se, chatujou všude, všechny tyhle internety zakázat. Ať už tohle je podle pravdy nebo ne, takovejch případů je mraky a klidně takle to probíhat může, je to něco neuvěřitelnýho a zlýho, ale prostě to je.. Ty záběry byly kolikrát šílený. Člověk by to z principu měl hodnotit špatně za tu zvrácenost, ale ono to má něco do sebe do všech ohledů a mělo by to maximálně pomoct, ale nijak se to zatim neprosadilo. ()

Hamaradža

DOSŤ nízkorozpočtový pokus šokovať, s dobrým úmyslom ale menej dobrým spracovaním. Hodina blbých kecov, rádoby znepokojivých náznakov že "sa deje niečo nekalé" - žiaľ miestami až trochu komických, trochu detskej hry na reálnosť (Pri televíznych novinách a rekonštrukcií únosu nastupoval až blažený EdWoodovský úsmev) a oničom skajpovania dvadsaťročných kurvičiek hrajúcich sa na 13ročné dievčatká nasledovaná príjemne mrazivo chladnou dvadsaťminútovkou pôsobiacou po tom strašne pomalom rozbehu ako sympaticky sadistický kopanec do diváka, vďaka ktorému táto nudná konverzačka nabrala nejakú úroveň a dokonca aj určitú myšlienku. Z takto aktuálneho a pôsobivého námetu sa určite dalo vyťažiť omnoho viac, hoci nemôžem povedať že by som ľutoval čas ktorý som do filmu dal. Silné 2* alebo slabé 3*, zatiaľ takto. :) A nápad "Povinne púšťať na základných školách" je trochu pritiahnutý za vlasy ale určite má niečo do seba. ()

ledzepfan

Dost to zabíjí ta hra na realitu se všemii těmi "reál" fotografiemi a záznamy z průmyslových kamer. Taky jsem měl pocit, že i dialogy jsou napsané tak moc snaživě aby to znělo opravdově až to ve výsledku vyznívá spíše křečovitě a vykonstruovaně. Když ale odečtu tyhle rušivé záležitosti, je to docela povedená záležitost, která se otírá o nejeden reálný problém dnešních děcek. Jestli to může fungovat jako odstrašující film to netuším, protože pouštět tohle třináctiletým holkám asi nebude úplně nejčistější cesta ke zdravé výchově, ale s trochou otrlosti(a to ony dneska asi jsou až až) jim to aspoň nerozežere mozek zevnitř jako luciferova půlhodinová variace na stejné téma(brr)... Více mě bavila ta ukecaná část a nejsilněji zapůsobily ty dvě letmá fota.. Poslední vychvalovaná dvacetiminutovka se mě téměř nedotkla a tady bych určitě ještě fest přitlačil na pilu.= Slabší 4 ()

Dellamorte

Spočiatku to vyzeralo na dávno vypálený teen-pool , pokračovalo to mutáciou do filmárskej osvety na škodlivosť internetovej komunikácie s kdečím a kdekým , aby mi to v závere slušne nalomilo sánku. V dnešnej dobe nič na zbláznenie , ani na siahodlhé analýzy a filmárske rozbory. Ak je snímok určený rodičom , tak len neinformovaným. Keďže by som musela premýšľať , čo vytknúť - dávam za 3. Myslím si ale , že tých " kameroviek " je už niekoľko násobný prebytok ! ()

• Väčšinu hercov tvoria neskúsení alebo začínajúci herci. Obsadenie bolo zámerné, keďže Goi chcel, aby postavy stvárnili neznámi herci, čím film získal "ducha reality". (Arsenal83)
  • Niekoľko rokov po vydaní filmu oslovila produkčná spoločnosť v Mexiku Goia, aby urobil remake filmu v španielskom jazyku s mexickým obsadením. Goi ponuku odmietol, pretože sa nechcel vrátiť k tak pochmúrnej téme. (Arsenal83)
  • Režisér Goi napísal scenár za 10 dní a film nakrútil viac ako týždeň. (Arsenal83)

Časové pásmo bylo změněno