Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pythonator

Snaží se to být poctou těm starým dobrým akčňákům, ale má to jeden velký háček. Ta moderní digitální kamera třesoucí s v rukou nějakého erudovaného parkinsonem postiženého profíka je prostě k zblití. Jinak je tu spoustu skvěle natočených akčních scén, kterým jednoznačně vévodí precizně pojaté záběry letících kulek při přestřelce. Ovšem taky je tu spoustu zbytečných keců a pokusů o nějaké to polemizování s filozofickou otázkou, zda-li zmrda zabít či nezabít. Na druhou stranu je to příjemná kritika nefunkčního justičního systému, která naznačuje, že by nebylo špatné, kdyby s těmi zmrdy zatočil nějaký ten drsný Harry, a to bez zbytečných formalit. ()

BobinoZH

Začalo to ako skvelý gangsterský thriller a na mieste, kde to malo nabrať grády a nasmerovať film k epickému záveru (SPOILER: útek hlavného hrdinu a jeho následný boj na vlastnú päsť) sa stal pravý opak. Dej skĺzol do céčka, necharizmatický hrdina predvádzal jeden trápny pokus za druhým. Ja rozumiem patetickým amíkom, pre ktorých sú hasiči po 9/11 najväčší hrdinovia. Ale toto už prepískli. Hasič si ide podať mafiu... Doslova mi to začalo pripomínať Tom a Jerry. Jedna hviezda za to, že sa to dalo dopozerať a druhá za úvod a Rosario... ()

Sa.sa

Normální film o chlapovi, který byl zahnán do kouta a tak se brání... Celkem uvěřitelné i dobře natočené... ()

draxxi

Klasickej, celkem fajn akcnak. Vypnout mozek, pripoutat se a jedem. Hlavni hrdinove sympaticti, zaporak slizkej a akce uchazejici... 4/6/2023 63% ()

RISOvonVODKA

Nenechajte sa odradiť nižším hodnotením, ono je to v podstate dobrý film. Niečo mu však chýba a to kazí celkový dojem. V prvom rade by som začal tým, že náš požiarnik grcia na akčného hrdinu trochu pričasto. Po malom preškolení Segalom by to mohlo byť fajn. Celá zápletka je celkom milá a fungujúca, avšak chýba jej dynamika, akcia a brutalita. Je to niečo ako slabučký čajík z Takena a nejakých "Pomstím rodinu" filmov. Na nedeľné vyvaľovanie pri telke s pivom na pupku je to priateľné. ()

Upswing

Tak Bruce v poslednej dobe vymetá kde čo, ale tu to bolo v pohode a Josh prekvapil (neporovnateľne lepší než Cavil v nepodarku menom "S ledovým klidem"). No a môj obľúbenec Vincent bol opäť raz dokonalý. Aj vďaka tomu si tento nenáročný thriller rád pozriem niekedy znova. ()

Major776

Zajímavá kriminálka,která stojí za jedno shlédnutí. Dramatická stavba příběhu občas klopýtne a tak film nemá šanci diváka vtáhnout naplno. Je to škoda hlavně kvůli tomu, že se jedná o originální příběh, který ztrácí na dechu jen v několika částech filmu.Bohužel tam ale jsou. * * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * ** * * P.S.: Nexápu jak mohou zde hodnotící "diváci" psát do komentářů téměř detailní obsah filmu a nejhorší je když píšou svůj osobní názor doplněný jednotlivými pasážemi z filmu.....LooofůůůjoooL Jak si může člověk udělat představu o filmu když čte například: Je to dobrý thriller - kurnik - ale chybí tomu ščáva a zas tak dobré to nejni - no! ()

fcapab

Celkem předvídatelné od začátku do konce, kdy obyčejnej človíček zlikviduje mafii.. Ale přesto neurazí a je to v klidu koukatelné. Od Bruce jsem čekal trošku větší roli, ale budiž. Celkově spíš poklidný filmík. Za ten konec ale mínus - zase americký oheň bez kouře a neohrožený americký hasič bez dejcháku a ještě nic moc digitální oheň :( ()

swater137

Verbal mě zase rozesmál. píšeš fuck skvěle ). K filmu se dá říci ještě to že hláška chci tuhle bouchačku protože z ní umím střílet je prostě skvělá. Střílel někdo? Je to tak jak říká pán ve filmu. Glock je super ale nabízené a asi nové AK47 je až na 1500 metrů ). Mě se akčňáky líběj a tohle bylo gut. ()

Vaso

Kupodivu zcela otřepané téma kdy hlavní hrdina bere spravedlnost do svých rukou Nicméně dobře koukatelné a má to hlavu i patu ()

Gagin

Za občas skvělý záběry 3* hvězdy, jinak 2*... (přestřelka na parkovišti, pohled ze sdola na mrakodrap). Jen jsem nepochopil roli Bruce Willise (rozumějte mohl tam hrát kdokoliv jiný - filmu by se nepohoršilo). No co už... ()

Inhoofer

Bruce Willis už je fakt na konci své kariéry,... No a hasič okvérovanej Glockem kosí padouchy v hořícím domě... Jako celkem se to dalo, ale ten závěr... AU! ()

JerryPilsen

Výborná věc.I přes leckteré výhrady se příběh drží uvěřitelnosti a hlavní hrdina působí dojmem člověka zahnaného do kouta.Líbilo se mi jak byly některé příčiny a důvody jen tak nastíněny,nic nebylo polopatě vysvětlováno a děj slušně gradoval. ()

r3musko

Stupídne dialógy, stupídny dej. Mám dojem, že všetci počnúc scenáristami, režisérom aj hercami toto museli vedieť. Nepochopiteľné reakcie postáv, smiešna práca polície a ešte smiešnejší "gauneri" (rozoberať to nejdem, lebo by som zbytočne spojleroval). Film celkovo nie je vyložene zlý, len blbý. ()

stret

Duhamelovi som neuveril ani že dýcha. Príbeh kde hasič zlikviduje bandu násilníkov. Potrebuje k tomu len to, aby filmový štáb umiestnil záporákov na správne miesta v správnom čase. Na ksicht Bruce Willisa a jeho slávny škleb sa už nedalo pozerať. Vincent D'Onofrio si to užíval, kým nedostal od režiséra pokyn, že jeho postava má umrieť, lebo sa blíži koniec stopáže. ()

andy60

Co musím pochválit, je ten záporák. Žádnej vymaštěnec s nabušenými svaly, ale vzhledem spíš něco mezi taťkou od rodiny a středoškolským profesorem. Dobrá volba. Hlavní hrdina už tak přesvědčivý nebyl, ale tři hvězdičky si film zaslouží. ()