Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AlistairMir

To si takhle zajde náš hrdina do večerky pro cibulové kroužky, které navíc ještě nejsou pro něj, a najednou je svědkem dvojnásobné vraždy s lehčím rasovým podtextem. Jako bonus dostane kulku a i když se mu podaří prchnout a na policii identifikuje pachatele tak ouha...pachatel o něm už všechno ví včetně jména, adresy, barvy ponožek a dokonce i o té bedně pornočasáků co schovává pod postelí. Ochrana svědků to tedy jistí no a co se asi stane když je náš hrdina osamocen daleko od domova a chrání ho krom jiných sličná maršálka? Jo jo přesně to. Aby toho nebylo málo zloduch se dozví i tuhle novinku a opět je ve vzduchu hrozba. Takže já osobně plně chápu, že se hasič rozhodne zloducha sejmout i s celou tou jeho holohlavou bandou nácků dříve, než mu oni stihnou sestříknout mladou. Kdo koho nakonec odrovná to se nechte překvapit v tomhle celkem zábavném béčku. ()

gegina31

Ničím zajímavý, tuctový a rychle zapomenutelný. Myslím si, že příští týden si nebudu pamatovat ani o čem to bylo. Dobře, možná si budu pamatovat, že tam hrál Bruce, ale jen jedno velké jméno film nezachrání. Kor když tam měl takový štěk. A jen jednou dal někomu přes držku. Teď k samotnému filmu. V podstatě každých deset minut mi tam přišlo něco nesmyslného. " Proč běžel jinam než ten, kdo mu utíkal. Proč ho nezabil, když od něj by deset metrů." A takové otázky jsem si pokládala neustále. Největší pecka byla na začátku. Hořel barák, debil hasič tam běžel zachránit bednu chlastu, majitel jim řekl ať si ji nechají a tak se chlapci hasiči rozhodli, že si udělají nad ránem párty a šli do prdele. To že ten barák hořel dál je už nezajímalo. Tolik k americkému hasičskému sboru. ()

vegetol.mp

Česká republika je úžasná země. Zatímco v USA se musí náckové střílet, v čechách se dobrovolně uchlastají. Pěkně natočený film se sympatickými herci, který svižně odsýpá, nic zbytečně neřeší a nezdráhá se ani slušně brutálních scén. Před nějakými 15 lety by šel podobný snímek do kina, dneska si ho člověk musí užít na videu. Jediné připomínky si zaslouží scénář, který věci hlavnímu hrdinovi možná příliš ulehčuje a bývalý hasič tak sejme árijské bratrstvo relativně bez problémů. Celkově si ovšem divák nemůže na moc věcí stěžovat a kdyby takhle vypadaly všechny filmy, co chodí na dvd, nebylo by co řešit. 70% ()

stuntmanMIKE

nelogicke miestami az hlupe, predvidatelne ale hlavne zbytocne. Asi take mam pocity z tohto filmu. U Brucea som si zvykol ze sa sem tam da nahovorit na kravinu ale toto... kde okrem jednej paste neurobi v podstate nic... Velka bieda... Jedina vec co sa mi pacila boli tie gulky do hlavy.... hlupost ()

maverick10

Je uzasny jak si hlavni hrdina nakoupi kupu mobilu, aby ho nevystopovali a po kazdem hovoru zahodi telefon, kdyz mu pak jeho sexy mulatka vola na mobil? Proc si tvurci nenamahaji ty jejih mozecky? Prece natocit film je jednoduchy, sexy svalovec, jedna kocka a Bruce Willis na pozadi, nejaky ten vybuch, vic neni treba.... Asi si vsichni mysli, ze divak je idiot co sezere i fusekle..... ()

Figu

Hm, no teda. Velice příjemné překvapení. Filmek už mám nějaký čas doma a sehnal jsem si ho především skrz Brucíka. Škoda, že jsem to dlouho odkládal, naopak jsem rád, že čas na tento snímek již nastal a já se mohl parádně bavit a užívat si jednoduchý příběh s kvalitním obsazením. Čekal jsem klasickou akční podívanou, jenže film se tvářil daleko vážněji, než moje maminka, když jsem si prvně cucl piva. Josh Duhamel je pro mě velikým překvapením, nejen pro jeho vizáž Johnnyho Knoxvilla, ale i pro jeho drsný a hrubý hlásek. Když jsem zavřel oči, tak jsem slyšel The Rocka a to je třikrát takovej. Willisova "bokovka" byla taky slušně zahraná a záporák s "hákáčem" pod bradou byl tatéž nekompromisní. Kdybych si nepřečetl, že jde o Vincenta D´Onofria známého ze seriálu Zákon a pořádek, tak ho ze stapoocent nepoznám. No jo, nemůže brutálně tloustnout jen Seagal. 75% ()

Rocky88

Ničím nevyčnívající béčko, kdy nezkušený nýmand vezme pomstu do vlastních rukou. Což sice automaticky neznamená průser, jenže v tomhle případě tu není nic, co by diváka pobavilo. Scénář je tupý a plný děr, Duhamel je jelito, kterýmu nelze věřit ani jednu hereckou pózu (v dramatických situacích je vyloženě k smíchu), Bruce tu jen zbytečně zvedá rozpočet a Rosárce lezou lícní kosti jako smrtce. Hvězdu dávám za hudbu. ()

bourec

Tak tady myslim těch 57% plně odpovídá kvalitě filmu.Nijak objevné téma zabalený v kabátku osmdesátek,herecky celkem v pohodě,myslim teda jménama,jinak výkony zase tak peckoidní nebyly.A co se týče filmu samotnýho,spoustu divnejch scén,něco mě tam nesedělo,pořádně ani nevim co.pořád sem to porovnával s Rozsudkem smrti od božskýho Wana,a pak tenhle film končil o dost hloub,než je těch 57%.Ale zase sem se úplně nenudil,takže těch 60% tomu dám. ()

Joges

Už jsem chtěl dát průměr, hloupostí tam bylo dost, ale scéna po hodině filmu v kanceláři v protipožárním dešti při rozhovoru se soudcem a hlavní postavou mě dostala, přidávám hvězdu navíc. ()

PROCESOR

To je ale krásně zkurvenej systém, ale pozor je to ten nejlepší, který máme. Úplně náhodou se připletete do cesty takovému darebákovi (zmrdu) tak už vás nic nezachrání, pokud tedy nejste Equalizer. Mafián si koupí či jinak zaváže top advokáty a pro sichr i pár lidí od policie a pak se neboj chlapče svědčit. My tě ochráníme, vždyť jsme Marshallové a máme dokonalý systém na ochranu svědků. Myslím že kdyby Soptík měl rodinku rozhodl by se jinak. Takhle se spokojil s tím, že je jeho Buchtička uklizená a mohl si začít hrát na samozvaného (to slovo miluju) vykonavatele zákona. V některých momentech to byl celkem krvák, nevíte jak se to řekne správně americky... ()

Juto

Príbeh je veľmi priamy, ale brutalita niektorých násilností je celkom pekná. Tu si skutočne vyslúžili hodnotenie „R“ a to je pri týchto filmoch vždy príjemná vec. 6/10 ()

laik_60

k filmu ma prilákal Bruce, ktorý však nebol ten hlavny, inak príbeh slabunky, s neznamymi hercami, až tak veľmi neoslovil :( ()

angel74

Asi největším lákadlem pro mě osobně byl Bruce Willis. Z toho logicky vyplývá, že jsem dost zklamaná, když tady moc prostoru nedostal. Navíc hraje policistu, který téměř nevytáhne paty z kanceláře a celý případ řeší u stolu. Jinak jde o klasické akční béčko, při jehož sledování se divák sice vyloženě nenudí, ale nadšením taky zrovna nejásá. (45%) ()

majo0007

V súčastnosti momentálne dve "najväčšie hviezdy Hollywoodu" - Vinnie Jones a 50 Haliernik, sa v krátkom čase opäť dali do kopy a poriadne to roztočili! Pritom im sekunduje pár bezvýznamných štatistov. Ale nakoľko je už táto slama 100x vymlátená, bohužiaľ... ()

panMartin

Pro mě totálně vymletá píčovina, kde hasič - hrdina každého dne - se přemění v Jasona Stathama a jde na lov psychopatů, kteří ohrožují jeho milostný vztah. Naprosto předvídatelný průběh i konec. Prostě hrůza. Doporučuju se na to ani nedívat. Bruce Willis už je fakt na konci své kariéry,.. ()

dr.fish

Poctivá žánrovka o borcovi, co se zdravě nasral, nečekal na policajty a vyřídil celej gang sám dřív, než mu stačil sejmout starou. Nic víc nic míň. Vše je tak jak má být, nic nechybí, nic nepřebývá. Osobně nemám větších výhrad. 75% ()

sir-dave

Tyhle "vedlejší" role už postaršímu Willisovi svědčí více, než když to stojí na něm. Jeden z jeho posledních filmů, na které se dá dívat. Takové akční béčko s dobrým obsazením, včetně záporáka D'Onofria, které šlape a nenudí. ()

ivan_drago

Odlesk v Bruceových očích dává vzpomenout na všechny ty policajty, co kdy odehrál a stává se tak jediným světlým momentem v této pohádce plné šťestí, náhod a blbostí... Doplněno o bezduché zpomalené scény, které vévodí onanická sprchová scéna, plná bolesti a vzpomínek... Je to neskutečně naivní, s nahodně pospojovanými dialogy a celkově blbým uchopením a logikou příběhu, plné nesmyslů a dějových anti-zvratů... Ti zlý "hitlerčíci" jsou také příliš šablonovití než aby naháněli strach a hrůzu, o hlavním hrdinovi toho také moc nejde napsat, je to totiž nikdo... Podle trošku reálných parametrů by ho dostali tak za půl hodky... ()

st.jim

V 80tých letech by to byla pecka, ale tohle se dnes už prostě nenosí. Ke všemu to Brucovi ve vedlejší roli nesluší, vždyť si ani nevystřelil z bouchačky, natož slovně z někoho. ()