Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kristynca

Tak konečně se taky neohrožený hlavní hrdina poblil, když musel frajerovi sekat prsty. Ty ostatní členy gangu zabil nedopatřením (většinou kulkou doprostřed čela) a měl z toho pak obrovský výčitky. Ale tohle prostě chlap pro svou milovanou dělá... Anžto byl dotyčný hasič, tak ve velkém finále samozřejmě šlehaly plameny a výbuchů tam bylo jak ve vietnamským stánku před Silvestrem. Bruce Willis naštěstí nebyl nucen provádět žádné akční vylomeniny, ale zastával veskrze kancelářskou práci. Jak jenom bylo to slovo... Postradatelný?! ()

JK-Stinger

Průměrný film s parádně hnusným nazi záporákem a Brucem, který hraje druhé housle. "Neexistující" hasič Duhamel ale odvádí dobrou práci a tak snímek jako pohodové gaučové akční béčko splňuje moje očekávání. ()

RomeroIsGod

Ten Hagan byl docela slušnej chlap s pěkným tetováním. Nevim, co proti němu starej hasičskej má, ale mě se líbí. A ten film je taky dobrej. 70% ()

Bozvav

Celkem slušný akčňák s výborným hereckým obsazením, které bohužel nevyužilo svůj potenciál. Willis jen tak přicmrdával, Vincent D'Onofrio se tvářil jako policajt s rozvinutým problémem štítné žlázy, no prostě nic moc. Scénář ušel, až na ty slabomyslné dialogy. I tak ale film poskytl slušnou zábavu, za kterou dávám tři hvězdy. ()

Hapretor

Totálně vymletá píčovina, kde hasič - hrdina každého dne - se přemění v Ramba a Jasona Stathama zároveň a po výcviku střelby na plechovky se vyzbrojí více než Šwarcík v Commandu a jde na lov nechutných, totálně vypatlaných psychopatů, kteří ohrožují jeho milostný vztah - a přiznejme si ... není nic nepříjemnějšího než nemít klid na kvalitní šukanec, zvlášť když jste totálně v utajení !? Jediný, co mě na tomhle snímku překvapilo: Willisovi pořád ještě trochu rostou vlasy, Vinnie Jones dost zchátral. Já osobně tvrdím: Když toto neuvidíte, o nic nepřijdete. P.S. Willis je s tou svojí "Standard Tough Face" pěkně trapnej. Už mi poslední tři roky leze v každym filmu silně na nervy !!! ()

BOURQUE

Kategória B so zaujímavým hereckým kavalkádom, čo však v podstate zostal nevyužitým. Potreboval by to dynamickejšieho B. Willisa. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Wallis3

Na tomhle počinu mě zaujala jedna věc:Duhamel, coby samozvaný vykonavatel spravedlnosti, se při své cestě za klidem projevuje jako člověk. Chápejte, není to žádnej drsňák, ale při sekání prstů kladivem a dlátem se poblije, přizná, že umí střílet jen z jedné zbraně apod, to byly detaily, co se mi fakt líbily. No pak přišly všudypřítomný ďoury v logice, jako když polije celej barák hořlavinou a zaporáci nic necítí a vesele si tam trdlují, než jim Duhamel pošle ohnivý pozdrav. Jako statečnej a silnej průměr. ()

aR3Zz

Příjemně živý akční snímek, takový, kterých jsou tu stovky a přesto trošku jiný. Spousta běžného klišé, ale sem tam také inovátorská myšlenka a dočkáme se i malého dějového zvratu. Tak proč ne? 60% ()

kluzo

Klasický akčňák se všemi klišé, která k němu patří. Za přehnaně přehnaný (kočka v tílku v plamenech chodí jako by byla z azbestu) a useknutý závěr mínus hvězda. Jinak to nebylo špatné. ()

E lan

Špatné špatné špatné. Scénář trgicky nedomyšlený, hlavní hrdina nepochpitelný, Bruce ve štěku jaký jsem už dlouho neviděl a vůbec nedobře se na tento film kouká... ()

Acrobat odpad!

M. Žbirka: Láska je strašne bohatá, láska tá všetko sľúbi, no ten čo ľúbil sklamal sa a ten čo sklamal ľúbi...Nejaké tie legendárne vetičky zo seba dostal aj sv. Pavol v Skutkoch apoštolov, do pľacu niečo pridala aj Matka Tereza...O láske dokola trepe už aj násťročný, bozky akože lásky si live dávajú aj francúzsky homosexuáli. Láska tu a tam, hybný dejateľ. Dokonca aj David Barrett pridal svoju víziu lásky, ktorá veruže aj hory prenáša a z pohodového hasiča s mizernou pracovnou dobou a slušným výsluhovým dôchodkom urobí chodiace vraždiace monštrum. Ono svojho času to skúšal aj Arnold Schw. kde so sekerkou ako hasič dokonca prelietal zopár kontinentov. Presne to je problém Fire by Fire. Rozpad koncepcie scenáristu aj režiséra pri nepochopení ničoho. Film má toľko prvkov, že každý aj tu prítomní, akokoľvek orientovaný môže zobrať komentár zo svojej preferovanej strany. Dá sa rozobrať fašizmus, extrémizmus, boj belochov proti černochom, môžete riešiť ostreľovača, skúste justíciu, úplatných advokátov, pracuj s výhradou svedomia, a nakoniec opäť rieš lásku. Bol by som arogantný, keď by som nepostrehol pár svetlých zábleskov natočiť niečo väčšie (vracanie pri fyzickom vypätí, či kaličení, postava Willisa bez streľby)- k tomu v určitých momentoch Mannov nočný style, či miestami podarená hudba. Vykašľali sa na procedúry a políciu, vystrieľali čo sa dalo, a žili šťastne.. Nebezpečný nápad ale aj riešenie tunajšej nefungujúcej policajno-prokurátorskej klietke. Apropo, každý extrémizmus je zlý, ale čierny je v USA ešte horší ako Cigán. „Nedá sa vystopovať. Zošúchané sériové číslo.“ Už takýto zásah zatvára za vami mreže. Nuž nič motto znie: Lebo láska bola to, čo vyriešila prípad Hagan. (videné 10.06.2013, BDrip) ()

bearmeedek

Moje hodnocení vypadá vysoké, ale to číslo není plnokrevné. Potěšilo mě, že i když tato akce pochází ze sekce "B", není to to trapné nebo nudné béčko. Bez větších problémů pobaví. A nesmím zapomenout, co Willis? Další vedlejší role. Že by byly levnější, než ty hlavní? Tato jeho (vedlejší) role má jednu výhodu. Že zde "nehraje", ale jen nastavuje ten svůj klasický ksicht s pár výrazy. Tím si zdejší pozici uchránil. ()

rublik05

Není možný. Už jsem ani nedoufal, že se Bruce Willis objeví v něčem, co alespoň trochu připomíná klasické akční béčko 90. let. Je pravda, že jeho role je ničím nevýrazná a prakticky téměř postradatelná, na duhou stranu to vlastně vůbec ničemu nevadí, neboť film má neskutečně povedené herecké obsazení, z kterého nejvíc vyčnívá hlavní postava Josh Duhamel a řádně slizký záporák Vincent D'Onofrio. Příběh je taková ta již několikrát viděná klasika, překvapí však docela slušné tempo, dobré akční scény a ve finále i občas nějaká ta drsná atmosféra. Na druhou stranu mě nehorázně zklamala nekvalitní roztřesená kamera, také závěr mohl být mnohem promyšlenější. Nemohu však říct, že bych se nebavil. Nezahrávej si s ohněm je po dlouhé době film, za který se Willis nemusí v žádném případě stydět a když se podívám na jeho současnou tvorbu, působí docela jako zjevení. Zkrátka obyčejné průměrné akční béčko, u kterého jsem si nostalgicky zavzpomínal na staré dobré akčňáky, které se nezaobíraly nějakým hlubokým filozofováním a věnovaly se přesně tomu, co od nich divák očekával. 5/10. ()

markyzgero

jedinou chválu vznášim za negerskej akcent white pridea vincenta d´onofria. takhle nějak se maj dělat prvoplánový padouši. ()

Looka

60% Dobrá oddychovka, jen zamrzí, že Bruce nedostal víc prostoru. Ve filmu je cca jen 20 minut čistého času. ()

DavidWebb

V poslednom čase jak vychádzajú z filmových štúdií nové filmy, tak to samá dráma, romantický a komédia. Preto človeku podskočí chľastom a cigaretami poškodené srdiečko, keď niektorí režiséri chcú ešte stále točiť akčáky. Lenže doteraz som bol takmer vždy spokojný s tým, ako vyberali do tohoto žánru hlavných hrdinov. Totiž, nie vždy to boli špičkoví herci, ale vždy to boli chlapi s poriadnou porciou charizmy a poľahky dokázali utiahnuť aj príbehovo slabšie filmy. Josh Duhamel je určite fešák, ale čo ja viem... V seriáloch mu to ide akosi lepšie. Naproti tomu Rosario Dawson je škaredá jak pondelková cesta do roboty ale je to dobrá! herečka. Vensán v roli bad madafaka bol presvedčivý jak sviňa a to sa ani nemusel snažiť. No a vyhorený Brús, z úcty k nemu nenapíšem radšej nič. Hore, dole, hore, dole... Nevadí, nie je to žiadny blockbuster no i tak stále dobrá zábava. Snáď mi tam chýbali nejaké vtipnejšie momenty a scenáristi mohli prihodiť nejaké nové hlášky. Aj tak som si pri tom voddáchnul a zaspomínal si na časy, keď sa Sly, Árnie, Brús, Žán, Dolf, atď atď predbiehali, kto je ako filmový stĺp väčší frajer. ()