Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiální text distributora)

Drc

Výborný film balancující na pomezí mírného hororu, krimi thrilleru a psychologického filmu. Zpracování už klasického schématu několika málo lidí, v tomto případě středoškoláků, uzavřených ve stísněném prostoru, ze kterého není úniku. Postupně začnou pracovat emoce, které spolu s fyzickými strastmi rozleptávají psychiku a vztahy zúčastněných. K tomu se přidává postranní milostný motiv. To vše zpracované ve formě zpětného vyprávění, kdy se přítomnost prolíná s čím dál více upřesňujícími flashbacky, představující kostru filmu. I když skoro od začátku je jasné, že vše nakonec bude trochu jinak, přesto se na to dobře kouká a nudit se určitě nebudete. ()

sona123

Na můj vkus až příliš zmatené. Myšlenka ale velmi zajímavá a obě herečky mne příjemně překvapily, Keiru miluji čím dál víc. Škoda, netlačit tolik na pilu, mohlo to být skutečně zajímavé psychologické drama, a že tu škatulku nemám ráda! ()

El Loco

Tento film sa tvári ambicióznejšie než v skutočnosti je. Stručné zhrnutie deja: skupinke teenagerov z bohatých rodín sa naskytne netradičná príležitosť- užiť si víkend v starom vojenskom bunkri, ktorý sa nachádza hlboko v lese a o ktorom skoro nikto nevie. Šance sa samozrejme chopia a brutálne tam žúrujú. Problém nastane, keď majú z neho vyjsť, ale dvere sa nedajú otvoriť...Resumé je nakoniec také, že dovnútra vošli štyria, ale domov sa vráti len jeden. No a režisér nám ponúka dva pohľady na to, čo sa v skutočnosti tam dole stalo. Už v tomto momente nastávajú prvé problémy, pretože je všetko až príliš priehľadné a zároveň chaotické. Takto to potom pokračuje aj naďalej a nakoniec je to „zabité“ stupídnym záverom ()

Hawk

Film, který má z každého provařeného hororového námětu trošku. Avšak skvěle natočený, atmosféra místy tající dech a solidní herecké výkony u mě zanechali velmi kladný dojem. ()

Berry

I když je tento námět už trochu otřepaný, tady je nicméně skvěle využitý. Atmosféra filmu je v některých místech děsivě depresivní a výkon Thory Birch je snad ještě lepší než v Americké kráse. Čekala jsem hodně málo, ale nakonec se z Díry vyklubal vynikající thriller. ()

Teardown

Nebýt protivné hlavní protagostky a celkem dosti prozíravého děje, dal bych s klidným svědomím větší známku, ale takhle zůstanu raději někde uprostřed. Nevím proč. Já prostě po pár minutách věděl jak to celé dopadne. ()

Lobotomas

Většnou snímku se prolíná skvělá atmosféra, která vás vtáhne přímo do děje. Atmosféra je dobře servírována pomocí úžasných krásných a mladých herců. Zíkladní děj se rozděluje na tři částli. Přítomnost, a dvě odlišně vyprávěné minulosti. A je na vás čemu budete věřit. Co se nám snaží film sdělit?Cigareta=zlo!!! xD ()

Rokle

"Když ho miluje, není co řešit". I takhle by se dala parafrázovat nudná báchorka o partě čtyř studentů, kteří se nechají (opravdu?) uzavřít v díře na dobu tří dnů. Je celkem jedno popisovat kam se příběh posune, protože je to po celou stopáž nezajímavé, nevěrohodné a herecky ploché. A z letargie to nevytrhne ani ten chvilkový záběr na poprsí Keiry či sexuální vzplanutí Thory. Závěrečné dvacetiminutové odhalování je už k pláči nebo smíchu... to záleží na vašem smyslu pro humor. ()

Rathalos

Diera urcite nie je horor,ale thriller a musim povedat,ze velmi zaujimavy uz len tym nametom,ale aj zapletkou,atmosferou i hereckymi vykonmi,hlavne Thora Birch bola presvedciva,fakt som mal z nej pocit,ze je blazon a este jedna vec,neodporucam to pozerat ludom s klaustrofobiou...:-) ()

MickeyStuma

Kdo nebyl v mladém věku zvědavý a s partou nevlezl do kdejakého zákoutí, starého domu či, jako středoškoláci v tomto filmu, do starého bunkru, že? Dobrodružství je prostě dobrodružství. Avšak tady se odehraje podivná událost, o které nikdo nic neví a celý příběh je o tom, že se na to všichni snaží přijít. Z party středoškoláků, kteří se nemohli dostat ven, přežila pouze jedna dívka, která je však z pohledu okolí silně traumatizována. A tak se, za pomoci psycholožky, vzpomíná kde, co a proč. Vyprávění příběhu je vlivem toho poskládáno z retrospektiv, ze kterých se záhada pomaloučku objasňuje. Námět mohl být také pojat jako slasher, ale tvůrci vsadili na psychologický thriller, který se po Hitchcocku snaží budovat nepříjemné napětí a pocit strachu z neznáma. A zadařilo se? No, nic moc. Tísnivý a snad i nervy drásající pocit, který by měl mít divák v hlavě, se spíše změnil v ponurou nezajímavou nudu. On ten příběh sice je propleten tak, že nic není jak vypadá a že najít patřičnou část do skládačky není zrovna jednoduchá záležitost, ale po celou stopáž z toho prostě číší pocit, jakoby tomu chyběl ten správný žánrový šmrnc. Samota, klaustrofobie a beznaděj není to jediné, co s danou událostí hýbe. Jak už to v takových situacích bývá, u každého se projeví osobitý charakter, ale co a kdo už není jednoduché, navíc v rámci vzájemných vztahů, rozeznat. Ano, skutečně je snaha diváka držet v napětí do poslední minuty, ale jestli dojde k finálovému překvapení, už záleží jen a pouze na pozornosti každého diváka. ()

Desdemone

Přiznávám, zlákalo mě to jen proto, že zrovna nic jiného nedávali a pojedenácté v pátek večer, při návratu domů, mě nenapadlo nic, co bych si pouštěla. Neustále jsem s ovladačem v ruce čekala, kdy už konečně vyskočí zmutovaný zombie a všechny je tam povraždí. Taktéž přiznávám, že když Liz prochází podchodem na ulici a najednou na ni zpoza kapuci protijdoucího vybafne ten vyloženě na ducha dělaný týpek Mike, trochu sem se lekla. Zhruba od půlky jsem už pochopila, jak to skončí, jen jsem stále trochu váhala, jestli páni a paní scénaristi nezapletly do děje tolik oblíbenou schizofrenii. Slouží jim ke cti, že ne. Přesto jediné, co mě na tom... dejme tomu zaujalo byl tady už zmiňovaný soundtrack a pro mě jako milovníka asijských hororů trochu změna v podobě prostředí "díry", nouzového východu z vojenského bunkru. Dvě hvězdičky. ()

Joeey

Náměty, kde se skupina lidí ocitne na opuštěném místě a jeden po druhém se pozabíjí, mě už pomalu začínají unavovat. Ať už je toto hororové téma zpracované lépe nebo hůře, přistupuji k těmto filmům s rezervou, trochu jako k pokleslé zábavě, která disponuje minimem smyslu, ale když je to dobře natočené, jsem ochoten dát nadprůměrné hodnocení. Díra se vcelku povedla (myslím, že jak filmově, tak žánrově), napjatý jsem u té obrazovky byl, překvapený tím, co se tam dělo, také. Co se týče sousedních komentářů, nesouhlasím s tvrzeními o předvídatelnosti, špatnému poskládání atp. Možná to platí pro skalní fanoušky žánru. Já na tyto filmy denně nekoukám, takže jsem možná ono "žánrové klišé" spolknul i s navijákem... ()

cerbygerby

Tenhle film jsem viděl už dávno, ale ted jsem si ho připomenul na jedničce..koukal jsem že takovejhle film tam vůbec běží... ale říkal jsem si už nevím jak to přesně bylo, tak si to připomenu a udělal jsem dobře.. film je napínavý, takže dobře utíká a na konci se vše vysvětluje, takže dost dobrej thriller a pro mě kvalitní 4* ()