Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiální text distributora)

pirate

Myslím, že by to šlo zkrátit. Nejméně půl hodiny (někde uprostřed filmu) se neděje nic zásadního. Rozuzlení je relativně trochu překvapivější a film se snaží být tajemný (což mu také trochu jde), ale většinu času je až příliš klidný. Především, když jsem se dozvěděl celou zápletku, tak mi přišlo, že bych ji mohl shrnout ani né do 45 minut. A už to by bylo docela dlouhé. Dal bych možná max 45% za to, jak jsem již řekl relativně trochu překvapivější rozuzlení. ()

B.e.r.n.y

Podle obalu DVD a popisku filmu jsem před zhlédnutím soudil, že se pouštím do tuctového hororu s ještě tuctovější zápletkou a ono ne. Namísto toho se mi dostalo z mého pohledu velice příjemné kriminálky se zajímavými prvky a pěkným soundtrackem. 65% ()

uprchlice

"Díra" z roku 2001 není zrovna mistrovské dílo. Každopádně už to, jak je film napínavý, tak nedá divákovi spát a musí ho zkrátka zkouknout do konce, protože je to opravdu šokující. Celá "Díra" vypráví příběh čtyř studentů, kteří se chtějí vyhnout školnímu výletu a tak si udělají svůj vlastní výlet a stráví ho v bunkru, kde si pořádně můžou užít. Jenže nevinný výlet se rázem změní v tragédii. Když se chtějí dostat pryč, nejde to. Hrůzu, která následovala, vypráví Liz (Thora Birch -"Americká krása") , která se výletu zúčastnila a jako jediná přežila. Mluví pravdu? Nebo má divák věřit spíše Martynovi (Daniel Brocklebank -"Zamilovaný Shakespeare"), který studentům pomohl bunkr otevřít a stal se rázem podezřelým? Divák o tom začne silně přemýšlet a nakonec ho jeho přesvědčení dovede k závěru, že to čemu věří neni pravdivé a proto mu "Díra" na konci vyráží dech (Já na tom byla stejně ;-) ). Děsivá atmosféra se zde střídá s občasným humorem (pobavíte se). Příběh nás žene do minulosti a přítomnosti a stále takto přechází sem a tam a nakonec tam ukazuje pravou tvář všech postav. "Díra" pro mě není horror, ale spíše psychothriller s kapkou sexu, nezletilých studentů, alkoholu a konečné tragédie na kterou se divák těšil ze všeho nejvíc a která je důvodem, proč film zkouknout ještě jednou ;-) ()

Movfi

Neměl jsem od filmu žádná očekávání a už vůbec mě nenapadlo, že se mi ten film bude jen trochu líbit. Byl jsem fascinován zápletkou. Upřímně bych tento film zařadil i do psychologického žánru. ()

Koral11

Bylo to divné.. roztřesené.. scény z díry byly jednou to, potom ono.. úmysl zmást diváka zafungoval, byla jsem dokonale zmatená, konec zklamal. Čekala jsem něco asi kapku jiného.. jo a pořád jsem doufala, že ta jáma uprostřed bude mít nějaký významný děj.. :D Jednohubka ze které se dalo vytěžit mnohem, mnohem více. ()

draxxi

Teen psycho s dobrym obsazenim, vybornou hudbou a v zajimavym prostredi. Pribeh uz tak originalni neni a logika chovani taky trochu hapruje, ale moje laska k Thore Birch mi privira oci. 31/3/2023 65% ()

Liya

Tak já jsem asi druhá divná, protože mě tenhle film uchvátil taky. Má v sobě něco zvláštního, co asi každého neosloví, ale mě ano. Jednak mám ráda hororově-psychologicky laděné filmy, které vyvolávají mrazení v zádech hutnou atmosférou a napjatou stísněností, mám ráda Thoru Birch, líbí se mi, jak nezvykle film pojal "lásku až za hrob". Jak tu někdo zmiňoval, je zajímavé sledovat vývoj psychologie postav v návaznosti na úhlu pohledu vypravěče... Velice zajímavý filmeček, s výbornou hudbou a skvělým rozuzlením. Nemohu dát než 5*... ()

Bránolog

Mně to přišlo docela dobrý až na ten ujetej konec. A Thora se mi líbila podstatně víc než už od pohledu protivná Kiera. ()

macherano

Fakt dobraaa vec nikde som to nepocul nevidel ziadny boom len raz v telke davali a dostalo ma to davali to dost neskoro tak som si to nahral na VHS ale povim rovno parada na jednej strane lutost hlavnej hrdinky a na druhej sokujuce rozuzlenie lutost sa hned zmenila na skoro nenavist super bomba taketo zvraty proste milujem ked suu dobre podane a oko divaka to rozozna ne len ze reziser vie o com to bolo.. Nastastie toto nie je ten pripad klobuk dolu. Aj ked musim uznat ze keby bola kamera ponurejsia bolo by to lepsie. ()

aquarkko

Taky jsem moc nepochopila, co si z toho mám vzít...jestli nevěřit nikomu, protože by se z něj moh vyklubat skrytej psychopat? Ale spíš jsem čekala, až už to skončí. ()

BigLoser

Špatný nápad? Možná.... Spatný film? Urcitě! U tohoto filmu jsem se nudil, jako už dlouho u žádného jiného. Mladoučká Keira nepodává kdovíjaký výkon, né že by až bude starší byla Shakespareovská herečka, ale tady je to celkem slabota. Thorou je typ, který mě absolutně odpuzuje, ale to jsou jen moje reference... Slabota ()

k.rakonos

Tak tady mě opět překvapilo vesměs nízké hodnocení, dle mě to skoro nemělo chybu. A zároveň důkaz, že lze natočit zajímavý, napínavý snímek bez hektolitru krve a plno minut násilí. ()

Pollini

Film o tom, jak daleko můžou člověka dohnat hormony. Holka je zodpovědná za smrt tří lidí a svému vyvolenému to ještě na sebe práskne, to teda nebylo moc chytré, na to, jak si chytře počíná ve všem ostatním. Tohle mi přišlo tak na hlavu, že jinak skvělý potenciál mi skazil celý zážitek z filmu. určitě stojí za shlédnutí. ()