Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiální text distributora)

akcul

Nevím, zda mám dát tři hvězdičky a film zdrbat, nebo dvě a "pochválit" jej. Tento film není žádný trhák a scénář má hodně děr. Dále vykonstruovaný závěr, celková pravděpodobnost, herecké výkony stojí za prd nebo jak se tu ozývá jedno klišé za druhým. Možná bych hodnotila jinak, když bych film poprvé viděla až v dospělosti, ale: šílené chování pubertálních hrdinů? ano, je to přehnané, ale žijeme ve světě, kde se lidí zabíjejí pro Michaela Jacksona! a klišé? každý žánr má svá klišé: jsou to jakási špatné skrytá pravidla určitého žánru.. záleží, jak je nakombinujete, jak je schováte. Takže ano: nic moc, ale film mě nenudil, má docela zajímavý soundtrack a atmosféra je místy docela působivá. Znám horší lépe hodnocené filmy. ()

gotham

Naprosto průměrný thriller, který zachraňuje okouzlující Keira Knightley, která je prostě neodolatelná !!! 60% ()

natalie15

Nechápem prečo má tento filmík také nízke hodnotenie. Ale... koľko ľudí toľko chutí. A mne práve tento thriller s hororovými prvkami prišiel po chuti. Skvelý nápad s bunkrom, atmosféra bola vážne super, a ja som až do konca prvej polovice nič netušila. A aj pracovanie s postavami sa mi veľmi páčilo. Potom som už začínala hádať že Martin asi nie je ten zlý - ale Liz ma ozaj prekvapila. A ten koniec! Myslím že mi jej bolo skôr ľúto, ale aj tak. Asi to mala všetko veľmi dobre premyslené. Od prvej úžasnej scény film veľmi dobre graduje a konečné odhalenie je tiež super. Chúďa psychologička. Chúďa ostatní čo tam s Liz boli. A nakoniec.... aj chúďa Liz. Odo mňa má tento film čistých 68%. ()

exoomer

Totalne doondiaty koniec, keby bol film dotiahnuty tak ako prva 1/2 tak by som rozmyslal mozno aj nad 4, takto tomu dam ledva 3. ()

route60

Čtyři puberťáci, krev a velká Díra v ději, alespoň že tvůrci této hovadiny měli smysl pro humor pojmenovali film podle notně děravého scénáře. ()

Fnoobroklic

Dost nechápu hodnocení, tohle jsou přesně ty filmy z 90. a začátku 2k, které jsou scénáristicky, režijně i herecky úplně někde jinde, než dnešní, čím dál větší břečky..prostě film který není tupý, má atmosféru a vtáhne do děje. Birch je super, jak mění charakter v průběhu děje a zase je to úplně něco jiného, než v Ghost World..škoda že se na ni s dobrými filmy celkem zapomělo. ()

jokino odpad!

Úprimne neviem, kde sa na túto blbosť vyskytlo žánrovo zaradenie - horor / thriller / mystery..? Maximálne, čo tomu tak zodpovedá, je čisto krimi. Hlavná predstaviteľka nevedela hrať. Keď srdcervúco plakala v aute za prítomnosti psychologičky, mal som pocit, že sa zároveň smeje a bolo tam množstvo podobných scén.. Film bol pre mňa absolútne nezáživný a čistý BRAK.. ()

halo

Nemyslim, ze by tento fim byl az tak vykradacsky jako spise nudny. Zajimave prostredi, ktere evokuje znacny tlak na hlavni hrdiny vyustujici v pomerne zajimavejsi konec. Celkove vsak prumer. ()

Hrus

Jdu proti proudu, protože jsem se u filmu královsky bavil. Hustá atmosféra a zajímaví herci (no, spíš herečky). ()

Mozenrat

Film s určitým potenciálem. Nevyužitým potenciálem. Úspěch tohoto typu filmů stojí a padá s klaustrofobní, postupem času se zahušťující atmosférou beznaděje a ponorkové nemoci. V případě Díry bohužel hodně rozředěné neustálými prostřihy do přítomnosti, takže divák ani nemá čas se vcítit do situace teenagerovské partičky uzavřené v betonovém bunkru. Dalším nosným prvkem mohla být různorodost verzí událostí - ty jsou v podstatě ale pouze dvě a navíc je záhy vcelku jasné, která je ta správná. Úmrtí postav působí v příběhu tak nějak uměle a na dramatičnosti mu příliš nepřidávají. ()

HollyMolly

Zajímavé a nenáročné. Ačkoliv to má rysy poněkud béčkového filmu a občas vás z některých hlášek nečekaně přepadne trapnost nebo záchvat smíchu, celkový dojem ukazuje na poměrně povedený film. ()

vilusinska

Musím uznat že film nebyl až ta špatný,ale už párkrát během filmu mě napadlo že by to mohlo mít i takovýhle konec, ta holka se mi už od začátku nezdála. Chvilkama malinko nudný ale myslím že to jinak ušlo. ()

DexMASTER094

Nádherný úvod s letmým pohledem do prostředí školy. Přelet vrtulníkem nad campusem školy byla opravdu bomba! Atmosféru nádherně doplňuje anglické deštivé prostředí a škola plná rozmazlených dětiček. Vyprávění příběhu je velmi zajímavě zvolené, Vidíme současnost, minulost a samotný průběh zápletky najednou. Až do poslední chvíle není vůbec jisté kdo vše spáchal. Nedokážu si představit, kdo jiný by mohl ve filmu vystřídat hlavní postavu než Thora Birch, která byla esem celého filmu. Suma sumárum - velice dobrá zápletka, postavy, psychologie hl. postavy, prostředí a hlavně hudba! Filmy tohoto typu miluji, proto 5/5! ()

Curfew

Je pravda, že z tohohle námětu se dalo vytěžit po čertech víc, ale na druhé straně jsem se docela dobře bavil, což taky není málo. Myslím, že určitá roztříštěnost časové posloupnosti filmu spíš prospěla. Zdá se mi to alespoň lepší než postupovat přímo v časové linii, docela působivé je navíc to, jak postupně postavy mění svůj charakter podle toho, čím víc se popis událostí blíží pravdě. A atmosféra je skutečně dobrá, včetně závěrečného vystupňování, což je v rámci žánru povinnost. Sice těsně, ale přece jenom za čtyři! ()

Vojta-B

divné, z počátku zmatené a ke konci velmi prvoplánovité a očekávané. Thora Birch zabírá ve filmu až moc prostoru a logika scénáře je přinejmenším...nelogická ()

montel

Čtveřice mladých přátel je již 18 dní pohřešována. Když se konečně objeví jedna z pohřešovaných Liz (Thora Birch), začíná vyprávět příběh, jak byli všichni nedobrovolně drženi v díře, která dříve sloužila jako vojenský bunkr. Je ale její verze pravdivá? Anglický thriller, ze kterého se dalo vymáčknout daleko víc,ale nakonec to byl slušný standart. Herecký výkon Thory Birch byl dobrý a ten její kluk mi připomínal fotbalistu Matušoviče. Hehe. No do té díry bych ale stejně nevlezl..55% ()

Moery

Jedna biedna hviezda za Thoru Birch. Film do ktorého som vkladala množstvo nádejí a napriek tomu ich dokázal všetky sklamať. Dej aboslútne predvídatelný od 15tej minúty je vám jasné kto, prečo a s kým. Potom nasleduje už len naťahovanie, jedna dve sexuálne scénky nech sa deti v kinách pobavia troška krvi a koniec. Rozhodne by som to nenazývala ani horrorom ani psychologickou drámou. Pri najlepšom by sa to dalo použiť ako príklad zlého teenage horroru, bez aboslútne žiadneho napätia a zápletky. ()

Treatys

Již podle názvu filmu, bych čekal prvotřídní horor, ale po tom, co jsem zhlédl tohle béčkové "psycho" shlédl, tak jsem byl zklamaný. Film nepřinesl nic, ničím nepřekvapil a byl v podstatě o ničem, zkrátka nuda. O hereckém obsazení ani nemluvím. Jediný + jsou prostory, ale byly zkrátka špatně využity. ()