Co všechno věděla Maisie

What Maisie Knew

USA, 2012, 99 min

Je to podbízivé, ale stejně mě to přejelo jak parní válec. Damn you, Maisie!(17.8.2014)

Jak těžko se mi píše komentář k filmu, který ode mě po dlouhé době dostal plnou palbu, když vím, že to bude jen sloupek plný superlativů, jelikož já na tomhle filmu nedokázala najít sebemenší zádrhel. Naopak, perfektně zvolení herci tu rozehravají (a bez vyjímky opět perfektně) parádní zamyšlení hodné drama o tom, jak málo stačí, aby se do sebe zahledění rodiče připravili o lásku malé dcerky a jiní lidé k té lásce jen pouhou upřímností a dobrotou přišli. Úžasné prostředí, herecké výkony, hudba, prostě všechno zapadlo jako dílky puzzle do příjemně koukatelného celku, který vzbuzuje velké emoce i v malých detailech. A je to přesně ten typ filmu, u něhož cítíte, že stačilo málo a scénář mohl být zmrven do dalšího klišé alá Safe Haven. Naštěstí se tak nestalo. Pátá hvězda je za úžasnou Onatu Aprile (kam se hrabe Dakota), která skoro nesleze z obrazovky a díky níž ani já nestačila cuknout pohledem kamkoli jinam. A moje oblíbená písnička z Tanner Hall, která zazní v českém traileru, je už jen příjemnou třešničkou na tomhle domácím čokoládovém dortu.(27.7.2013)

Dobře natočený film o tom jak dítě snáší rozchod rodičů a většinou s tím spojenou špínu.Znám to trochu z vlastní zkušenosti a mohu říct,že to dítě ovlivní na hodně dlouho.Jediné co mi paradoxně na snímku trochu vadilo,ale zase ne nepřekonatelně byla dětská představitelka,které jsem moc na chuť nepřišel,ale zase řekněme si na rovinu kdo v osmi nebo devíti letech by se vůbec dokázal naučit nějaké věty a hrát.Jinak je zde opět výborná Julianne Moore.Za mě celkově 80% a čtyři hvězdy.(24.2.2015)

To naozaj bol Lincoln taký naivný, že neprekukol Susann hneď na začiatku? A Margo taká naivná, že neprekukla Bealeho? To boli naozaj takí pridobrí, že prehliadli aj to, že tí dvaja ich vôbec nemilujú, ale len využívajú? Margo chápem, urobila to vlastne kvôli malej, ale Lincoln ju ani nepoznal. A tí dvaja sebci, ktorí radšej nemali mať vôbec dieťa. A všetko si to musela odskákať malá Maisie, ktorú si jej "milujúci" rodičia brali len keď im to vyhovovalo. Celé zlé. Zo začiatku mi niečo vo filme chýbalo a až v druhej polovici som zistila, že mi chýbali nejaké tie city a pocity a normálne chovanie. Lebo z tej rockovej hviezdy a obchodníka s umením mi bolo zle. Krásne piesne, nezištná láska zo strany Lincolna a Margo a zlatá Onata ... dnes za štyri *.(8.1.2015)

Hrozně moc teď lituji, že jsem si už před zhlédnutím přečetla obsah a pár komentářů a tím pádem jsem od začátku vlastně věděla, jak to celé dopadne. Ano, plno klišé a předvídatelnosti, ale mně se to stejně moc líbilo. Jedná se o příjemnou oddychovku, ale 99 minut uteče jako voda. Malá Maisie (Onata Aprile) byla roztomilá, uvěřitelná a úžasná, objevila se sice vedle výborných herců, ale ona byla svým výkonem z nich prostě nejlepší, věřím, že časem až vyroste bude nejednou horkou kandidátkou na Oscara!(8.5.2014)