Neobyčejný Odd Thomas

Lovec duchov

Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 100 min

• Chrustyn

Nápad na první pohled docela zajímavý, ale zpracování, amatérské až hanba. Od Sommerse bych čekal něco zábavnějšího, než byla tato nevýrazná a nudná podivnost.(9.8.2013)

Kde sú tie časy keď Sommers točil blockbustery za dvesto mega. Sommersovi sa dobre časy skončili kedy to mohol preháňať s efektami. Škoda, jeho preefektované filmy s prepálenou akciou ma bavili. Odd Thomas ponúka iného Sommersa no stále stráviteľného, ktorý tento krát vsadil na teen mysterióznu detektívku, kde príbeh nie je najhorší a dokáže zaujať rovnako ako Anton Yelchin s pálkou v ruke. 65% - 3*(5.11.2013)

Další důkaz toho, že Stephen Sommers dokáže natočit tu správně oddechovou jednohubku z každé blbiny. I ze svého malinko děravého a stoprocentně předvídatelného scénáře totiž dokázal vytřískat slušně odsýpající zábavu, kterou táhne za každé situace vpřed sympatický Anton Yelchin. Jen škoda malé rozpočtu, ty efekty místy opravdu bolely. A chci více filmů s Addison Timlin.70%(29.9.2013)

CITÁT - Vidím sice mrtvé lidi, ale bůh ví, že to zvládám........ Život Edda Thomase se vymyká normálnímu druhu života. Vidí mrtvé a hledá jejich vrahy. Je to akční život nebo prokletí? CITÁT - Vodachové si tě chtěj před smrtí jen očichat........... S vtipem a napětím se protloukám celým příběhem, párkrát jsem se leknul a několikrát i zasmál. CITÁT - Ty už jsi dávno mrtvej....... Hodně příběhu dodalo, že Tedd, pardon Edd si svůj příběh sám vypráví a komentuje - to dalo takovou tu noir atmosféru. Město Piko Mundo čeká katastrofa, zemře spousta lidí a jen Edd tomu možná může zabránit. Zatím však netuší jak. CITÁT - Máš v hlavě zmatek....... Konec mě dostal. Oko nezůstalo suché. Proč mi to dělaj? CITÁT - Život je jen výcvikový tábor pro příští život........(15.3.2014)

A víte co ? Mě se to líbilo, a to tak že docela hodně. Taková trochu praštěná ale neotřelá detektivka. Chvíli dost napínavý až strašidelný thriller, jindy zase pohodová vztahovka. Je to takový miš-maš. Ale tvůrci mezi tím vším zvládají dobře balancovat. Nejvíc mě asi bavila ta ústřední zaláskovaná dvojce, obzvlášť pak konec byl docela nečekaný, silný a uvěřitelně zahraný. Prostě fajnový film. 70%(16.3.2015)

• - Do role Stormy Llewellyn (Addison Timlin) byly původně zvažovány Lily Collins, Kat Dennings, Portia Doubleday a Emma Roberts. Největší šanci měla Lily, ale odstoupila kvůli jinému projektu. (Dr Lizal)

• - Natáčanie prebehlo v Santa Fe, v Novom Mexiku. (beso74)

• - Keď Odd (Anton Yelchin) opúšťa nemocnicu, divák si môže všimnúť jeden z nápisov, ktorý znie "IN ODD WE TRUST", čo je názov prvej časti komiksovej série venovanej hlavnému predstaviteľovi (2008). (beso74)