"Mrtví nemluví... Proč, to nevím."  Mladý kuchař Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidět mrtvé. Možná je to dar, možná je to prokletí. Odd si nikdy nebyl jistý. Každé němé duši, která ho vyhledá, se ale snaží pomoci. Některá touží po spravedlnosti a prostřednictvím Odda pomůže vyřešit zločin, další jinému zločinu zabrání. Když se v Oddově restauraci objeví tajemný muž, mladík začne cítit blížící se katastrofu. Jediný, o to zlověstnější důkaz, který má, je lístek vytržený z kalendáře s datem 15. srpna. Dnes je 14. srpna. (Bontonfilm)

RADX1

Příjemná akční oddechovka. Jen mi trochu neseděla Stormy, některé její dialogy (potažmo monology) byly otravné a tak mi zážitek nejvíce kazila tato postava. Drobná výtka by se dala ještě najít v tichých/lekacích scénách které byly až moc okaté. U té poslední jsem si říkal, že ještě jednu a asi už mě picne. Největší klad filmu je dobrá hlavní příběhová linie potažmo její zapletení, které nebylo složité ale také nebylo pro "blbečka" tj. nehrozí, že hned ze startu víme že vrahem je zahradník. Yelchin jako Odd Thomas se mi také líbil - tato role mu vyloženě sedla. Suma sumárum, málo výrazných záporů, takže ty 4 hvězdičky tedy ano. :-) ()

Rapollo

Pubertální duchařina. Z námětu by se dal vykřesat obstojný komiksový thriller, ale to by se musely vymrskat ty "high schoole dialogs". A taky dlouhé dojemné scény, kdy se pět minut koukáme, jak hrdinové brečí. A Yelchina. A Sommerse. Ten zaslouží vymrskat nejvíce. ()

maomam

Za mě dobrý ( to je vlastně za tři, takže trošku lepší než za tři) tak 3 a 3/4. Byť snímek chvílemi ztrácel náboj, ten konec to dohnal. Evidentně bude i dvojčička. Do mé top desítky by se nedostal ,ale do top 150 určitě. ()

Verdolin

Pro mě rozhodně pět hvězdiček, a to jenom proto, že nejde dát šest. Velmi zajímavé zpracování jinak už několikrát zfilmovaného talentu s vidinou mrtvých nebo těch, co mají zemřít. Navíc hlavní hrdina je fešák, očividně má na hraní talent a nechybí i akce. Pro mě k tomu přihrává i to, že jsem milovníkem mystéria a hororů. Za mě rozhodně doporučuju vidět. ()

Kouba007

Po přečtení zdejších komentářů a s přihlédnutím k hodnocení, jsem nic extra neočekával, naštěstí jsem se nenechal odradit a na film kouknul. Od začátku do konce jsem se bavil, film udržuje diváka v napětí, neztrácí tempo a nenudí! Naopak, hodně mě překvapil. Je vidět, že k natočení zábavného a napínavého snímku není potřeba, aby na obrazovce lítaly vzduchem lokomotivy a divák byl nucen přeskakovat galaxiemi k zaujmutí jeho pozornosti. Dokonce si nejsem vědom, jestli byla v nějakém záběru nezbytná vlajka s pruhy a hvězdami, myslím že ne. Byla tam??? :-) Málem bych zapomněl, Stormy je ve zmrzlinářské uniformě k ulízání, vlastně k nakousnutí! :-D ()

JaninaM

Mysteriózní, ale já se bála jak u hororu. Ale na rozdíl od hororu, který vetšinou vypnu, toto mě velmi zaujalo a nedokázala jsem přestat koukat. Zvědavost jak to skončí a co za tím vším je, mě donutila koukat až do konce. Hlavní hrdina, který vidí mrtvé a kteří mu pomáhají nalézat místo činu, oběti ap. , ale hlavně zlí duchové Bodachové, kteří se objevují tam, kde se má něco zlého stát, to byl skvělý nápad. Jsou moc dobře děsivě ztvárněni a okamžiky, kdy se objevují, jsou opravdu hororově napínavé. Nechybí napětí, akce,vtip ani lovestory. Spokojenost, i když Bodachy budu zase dlouho vidět před spaním :) ()

PORTER44

Nebylo to špatný,herecké výkony docela dobré,efekty taky dobrý,duchařské obludy se povedly,nechyběla ani dobrá krimi zápletka s napětím,vadil mi vypravěčský komentář hlavního hrdiny. ()

Jimmosaz

Tento film mě opravdu dostal. Líbí se mi, že začíná jako komedie, pokračuje v horor a končí překvapivým a smutným koncem, čímž se odlišuje od ostatních amerických filmů tohoto typu. ()

Postradateln

Tento film se mi zdá nedoceněný. Scénář i režisér odvedli dobrou práci i triky jsou skvěle udělané. Přál bych si aby si udržely standart jako v tom to filmu. ()

gabriela.suc

Nevím co se ostatním na tom nezdá. Jednodušší zápletka, hezky vykreslené efekty, příšery jsou fujky. Hlavním hrdinům to pěkně pasuje. Já jsem tedy nepředvídala kdo za tím stojí, a stejně tak ten konec. Tak jsem si hezky pobrečela. Mě se film opravdu líbil. Místy trošku nechutnost, akční to bylo (ačkoliv mi přišlo, že to hlavnímu hrdinovi trvalo trochu déle, no). I tak jsem byla napnutá co z toho vyleze, a konec mě dostal. Hezké. **** ()

ROSTABAR

Chvílemi docela drsné, ale natočeno trochu odlehčeně, takže jsem se méně děsil a více bavil. Není to první film, kde se někomu zjevují mrtví, ale tady nikoho neděsí, ale prosí o pomoc nebo pomáhají, aby odhalili pravdu nebo zachránili další životy. ()