"Mrtví nemluví... Proč, to nevím."  Mladý kuchař Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidět mrtvé. Možná je to dar, možná je to prokletí. Odd si nikdy nebyl jistý. Každé němé duši, která ho vyhledá, se ale snaží pomoci. Některá touží po spravedlnosti a prostřednictvím Odda pomůže vyřešit zločin, další jinému zločinu zabrání. Když se v Oddově restauraci objeví tajemný muž, mladík začne cítit blížící se katastrofu. Jediný, o to zlověstnější důkaz, který má, je lístek vytržený z kalendáře s datem 15. srpna. Dnes je 14. srpna. (Bontonfilm)

zolo23

Film s najsmutnejším koncom v poslednej dobe aký som videl, u mňa emočne väčším ako vo filme 12 rokov otrokom, ktorý som videl asi 2 hodiny predtým. A to fakt! Stephen Sommers tieto dobrodružné, rodinné filmy jednoducho vie. Vizuálne efekty teda nič moc, peňazí asi nebolo veľa ,ale v tomto prípade mi to až tak nevadilo. Film je skôr pre mladšie publikum a to mi dáva pozitívnu energiu, že do starého železa ešte nepatrím :). Viem si predstaviť i fakt, že by sa kľudne mohol s touto tematikou natočiť aj seriál, určite by som si ho nenechal ujsť. Milé prekvapenie. ()

BMAJTZ

Příjemný mysteriozní snímek s docela sympatickým hrdinou. Aneb jak nepromarnit šanci pomoci svým darem ostatním lidem. Příběhově to bylo poutavé a natočeno to bylo zajímavě, přesto zvraty moc originální nebyly. Jinak jako příjemný film pro širokou škálu lidí to obstojí. Jinak označení thriller je možná až příliš silné. ()

netahlo

Vyborna a vtipna hororova komedie s mimoradne sympatickou ustredni dvojici. Zejmena na Addison se fakt dobre koukalo. Mozna by tomu slusel vyssi rozpocet, ale celkove jsem se prijemne bavil a i konec se povedl. Nevtirave a vkusne, velka spokojenost na me strane. ()

Firebug

Vcelku zábavná nenáročná jednohubka, která nijak závratně nenadchne, ale ani neurazí. Skvělé je, jak postavy berou veškeré nadpřirozeno a hrozící nebezpečí se zdravým nadhledem. Zápletka (ale hlavně její vyústění) je průhledná a jednoduše chabá, ale zase to má grády od první minuty. Dialogy bohužel docela nezáživné, ale Yelchin a Dafoe hrají hodně slušně. Zato Addison Timlin je jaksi prkenná (ale pěkná). Pro mě je Odd Thomas docela příjemným překvapením za solidní 3* ()

sedm.1

Strašná ptákovina, jejíž největší problém je ten, že se podle mě za celou dobu tvůrci nerozhodli, do jaké žánrové skupiny budou film vlastně směřovat a pravdou je, že jen velmi málo filmům se podaří být skutečně dobrými, když se označují za multižánrové. Takže co tu všechno máme. Horor díky přítomnosti laciných duchů mrtvých, fantasy, neboť tu máme i laciné duchy hodné, thriller, neboť se tvůrci pokoušejí o nepůsobivé napětí, drama, neboť tu máme spousty rádoby funkčních emocí a nechtěně vtipných vypjatých situací, romantika, neboť většina postav neustále s někým nesoudně laškují a koketují, o ústřední dvojici pak ani nemluvě, to jsou „růžové střevíčky“ jak vystřižené, a nakonec tu máme žánr komedie, neboť celé je to takové veselé, hravé, odvázané, prostě vše, jen ne branné seriózně. Navíc je to celé prezentováno a pojato jako strašně „cool a free“ podívaná, což se sem nehodilo už vůbec, no prostě kočkopes jako prase. Samotná zápletka přitom ale není úplně marná, jen jí zkrátka naprosto destrukčním stylem podkopává nohy ono zmiňované multižánrové zpracování, ale v jednotlivostech to chvílemi poměrně fungovalo, a třeba úplně závěrečný dojemný zvrat mě docela dostal, jako celek ovšem ani náhodou, nehledě na to, že tu nezafungovali ani věci jako napětí, či atmosféra a ani Anton Yelchin zrovna v této hlavní roli úplně nepůsobil dvakrát přesvědčivě. Nicméně, abych nebyl úplnej prudér, jako rozverná jednohubka se to vydržet dá. ()

BlackTom

Sommers si u mňa vylepšuje reputáciu po spackanom Van Helsingovi a smiešnom G. I. Joe a darí sa mu to viac než dobre. Hlavný hrdina v Yelchinovom podaní mi znovu dokazuje, že sa jedná o nadanú vychádzajúcu hviezdu a skvele mu v tom sekunduje krásna Addison Timlin aj s očarujúco iskrivým filmovým vzťahom. Príbeh ma zaujal, sériových vrahov som sa nikdy nemohol nabažiť, preto tak trochu sklame odfláknutá motivácia páchateľa. Od polovice to však naberá slušné obrátky, scenár zručne manipuluje s počtom aj identitou páchateľov a nehollywoodsky koniec za tým všetkým dáva pocítiť nevídaný zážitok. Ja sa na toho Koontza už vážne dám :) Len krôčik k plnému hodnoteniu. ()

iXtr3m3

Slušné béčko so sympatickým žiaľ dnes už zosnulým Antonom Yelchinom. Komédia v tom moc nebola, ako to píše výber žánrov, ale mysteriózne a fantasy, to hej. Triky aj výprava na úrovni video béčka, ale neľutoval som pozretie, napriek tomu, že som čakal omnoho viac. ()

Loki_Six

"You think those fish are up to something? All fish do are eat, excrete, and fornicate all in the same water. Fish are disgusting." ()

Lencha

Nic jsem od toho nečekala a dostala jsem dost. I když jsem v průběhu filmu začala tušit, kdo, co, proč, a jak, i tak mě některé věci překvapily. A musím se přiznat, že jsem na úplném konci plakala. Anton byl opět skvělý. Škoda, že zemřel tak mladý a ještě tak blbou smrtí. Za mě jsou to čtyři pěkné hvězdy. ()

Gogo333

Moc příjemný a nenáročný film. Herecké obsazení hlavního páru je pěkné, jejich postavy se mi moc líbí a baví mě. Příšerky taky dobře udělaný, lehce mi připomínaj mutanty z budoucnosti, kteří byli v Primevalu. U filmu jsem se bavil a klidně bych si dal líbit dvojku. 65% ()

Perry-

Nebylo to špatný, ale od 4* to zazdil divný a hlavně vzhledem k předchozímu ději ne úplně logický konec (Spoiler: Někde tvrdil, že mrtví nemluví.... tak jak by to mohl nepoznat, ale jenom tušit..nebo že by tichá domácnost ?) ()

dopita

Příběh není z nejoriginálnějších, ale když ponechám stranou jeho trashovitost, je to celkem povedenej biják s akcí, humorem, bídnými triky (ale to mi fakt nevadí) a překvapivě emotivním závěrem. Vypadá to, že když Stephen Sommers nemá k dispozici hromadu peněz, točí lepší filmy. ()

Junglista

No nebylo to vůbec špatný. Béčkovej kabát vůbec nevadil, herci sympatický, děj příjemně oddychovej a štěknul si tam i mumiják Arnold a to velice vtipně :-) Akorát film na nedělní večer. ()

ZdenoLo

Nepoznám predlohu filmu, či už je podľa knihy alebo komiksu ale tu mi tie komediálne prvky celkom vadili. Hodne to uberalo na vážnosti. A ak by sa to miesto toho nieslo viac v temnejšom štýle bol by som rozhodne spokojnejší. ()

peetriss

Sommers v Odd Thomasovi předvádí, že ještě rozhodně nepatří do starého železa a stvořil ne zcela špatnou "blbůstku" plnou duchařiny, nadhledu, napětí a v závěrečné scéně snad i slz na krajíčku. Bohužel filmu se nedaří udržet dobře nastavenou atmosféru až do konce a v celé druhé polovině trochu scénáristicky lapá po dechu a ztrácí šmrnc. ()

lucijelucije

Hodně kuriózní věc. Na jednu stranu je to thriller, jak má být. Řekla bych, že je místy až děsivě krutý, napínavě detektivní a zároveň i dojemně vzrušující. Ale na druhou stranu jsou všechny tyhle superlativy pohlceny nadlehčenou situaci, jakou Odd Thomas má. V konečné fázi opravdu nevím, jaký opravdový pocit tenhle snímek ve mě vyvolal. Celou dobu vás drží v komediálním napětí a na závěr vám poskytne i hlouček slz. Ale co je tady ryze skutečné, nemám ponětí. Pro mě je Thomas lehce nadprůměrný, přesto na čtyři hvězdy nedostačující. ()