Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (154)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jakub Gierszal je pro mě prostě borec světového formátu. Zničehonic se v polské kinematografii vyloupl a teď, kde se objeví, tam září. Vrcholem jeho hereckých aktivit je pak role nemocného Dominika v tomto filmu. Jeho role je geniálně vykonstruovanou psychologickou zpovědí všech těch, kteří žijí v rodině z vyšší společnost (ale nemusí nutně být podmínkou), kde na děti nemají čas, a tak utíkají do počítačového světa. Hrají onlajnovky, žijí více v počítačovém světě. Prostě utíkají od reality tam, kde jim je dobře. Kolik takových jsem ve svém okolí v období puberty měl. Nedokázal bych to spočítat ani na prstech dvou rukou. Přitom pokud je někdo labilní, respektive není natolik silný, aby dokázal potlačit depresi, tak ten pád je pak hodně rychlý. Dominik tu ze začátku působí jako absolutně rozmazlený fracek, který neví, co se životem. Ve druhé polovině filmu se ale před obrazovkou naprosto dokonale proměňuje v nemocného kluka, kterému nikdo neví, jak by pomohl. Škoda, že film je natočen lehce nepřístupnou formou divákovi. Není to úplně klasicky odvyprávěné drama. Navíc hodně dobré jsou momenty, kdy je Dominik u počítače, ale zase jsou v kontrastu se scénami z počítačové hry, které spíš rušily. Ale jsou nezbytné. Jako celek nicméně musím říct, že se opět jedná o skvělé polské drama, navíc věcné a s myšlenkovým přesahem, aktuálním především v dnešní době. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Kvalitně natočený a zajímavě sestříhaný film, který střídal živé (reálné) scény s těmi virtuálními. To dodávalo filmu na dosti dobré depresivní atmosféře. Zároveň je zde pěkně vylíčen negativní vliv virtuálního světa na člověka, který se stane pomocí virtuální reality středem (negativního) zájmu. Facebook je zlo! Vskutku dosti depresivní snímek, který mi ovšem svým příběhem odpověděl na spousty otázek. Zároveň jsem se po shlédnutí tohodle kousku částečně vžil do kůže emařů a porozuměl jsem tomu, co prožívají a co k tomu v určitých případech předchází a následuje. ()

Reklama

serger 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, proč je obsah - oficiální text distributora - takhle mimo =D Film samotný má zajímavé téma, ale místy jej vyjadřuje příliš nešikovně, hlavně vedlejší postavy jako by si úplně nesedly se svými rolemi. A zpracování virtuální reality ve hře, okolo které se točí zápletka, je... přinejmenším zvláštní. Na druhou stranu, závěr je dost povedený, takže si ode mě snímek zaslouží průměrné hodnocení. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

O vykořeněnosti a emocionální labilitě. 1)  Myšlenkami na odchod ze života se zabýval nejeden z nás. Je v tom tajemství nepoznaného. Odcházejícímu se dostane pozornosti okolí, kterou jinak postrádá. Pod vlivem mimořádnosti této věci najednou bude snažší se svěřit a pro okolí i přijmout jinak kontroverzní pocity. V průběhu dospívání jsem se podobnými myšlenkami také zabýval a bylo to, věru, slastné._____ 2)  Spoiler. Základním Dominikovým problémem je neukotvenost. Rodiče se o něj nestarají, jen mu zajišťují peníze na pohodlný život. Nevíme, jestli je opravdu gay, ale v jeho okolí očividně není nikdo, kdo by mu pomohl se zorientovat a nabídl pomocnou ruku. Dominik je osamělý mezi lidmi a bolestně to prožívá. Do této výchozí situace přidejte bezohlednost a krutost spolužáků, jejichž výsměch hraničíčí se šikanou je v době totální závislosti mladých na sociálních sítích pro labilní Dominikovu psychiku devastující._____ 3)  Spoiler. Ještě to mohu vyjádřit jinak. Dominik neztratil působením virtuální reality vůli k životu, on ji neměl ani předtím. Nežil, jen přežíval sám mezi všemi, obklopen bohatstvím svých rodičů a sebestřednou ignorancí svých vrstevníků (kteří na tom, pokud jde o sociální status, byli nejspíš podobně). Wšistci chcou być kochani, a nikt niechce kochać._____ 4)  Virtuální místnost mě, po pravdě, poněkud nudila. Očividně existují jakési predispozice pro sebevraždu, které někdo má a někdo ne._____ 5)  30letý scenárista a režisér Jan Komasa, synovec Agnieszki Hollandové, se pustil do náročného tématu, které zvládl úspěšně, i když mu lze vytknout klišoidní pojetí prakticky všeho, co se ve filmu odehrává._____ 6)  Za pozornost stojí i skvělá hudba 39letého Michała Jacaszeka._____ 7)  Velkou zásluhu na vyznění snímku má tehdy vycházející, dnes již plně zářící hvězda polského herectví, 23letý skvělý Jakub Gierszał (Dominik)._____ 8)  Rovněž 23letého Bartosze Gelnera (Aleksander) a jeho polibek hned tak nezapomenu. A že při tréninku na judu se vám postaví? Taky se mi to stalo._____ 9)  Zajímalo by mě, zdali nějaká sala samobójców existuje. Možná na darknetu..._____ 10)  Výstižný koment: bart_****. Zajímavý pohled na věc: JFL*. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Hlavní postavu, Dominika, stvárnil skvělý polský herec Jakub Gierszal. Je skutečně výborný a jeho role citově rozervaného adolescenta není vůbec lehká. Jeho rodiče patří k horní vrstvě, chlapec má doma všechno, na co si pomyslí. Jen to jedno mu chybí - lidská blízkost, láska, cit. A to právě najde v Místnosti sebevrahů, kde se scházejí podobní lidé. Jen tam se cítí svůj a šťasten. Jenže za všechno v životě se platí. I za toto dobrodružství. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (5)

  • Když se Dominik (Jakub Gierszał) poprvé podívá do místnosti sebevrahů, lze si povšimnout různých hrobů. Jeden z nich uctívá památku frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina, který spáchal v roce 1994 sebevraždu. (vyfuk)
  • V hudobnom podklade filmu sa objavila aj skladba „Nothing To Lose“ od kanadskej kapely Billy Talent. (metal.storm)
  • Film získal na 19. ročníku Art Film Festu (Trenčianske Teplice, Trenčín) ocenenie Modrý anjel za najlepšiu réžiu. (rudeboy)

Reklama

Reklama