Ve vlnách

• Austrálie Drift

Snímek Drift se odehrává na počátku 70. let v jednom zapadlém městě na nádherném australském pobřeží a vypráví příběh dvou bratrů, kteří stáli u zrodu moderního surfařského průmyslu. Film se odehrává v Austrálii v 70. letech minulého století. Bratry Andyho a Jimmyho Kellyovi spojuje jedna obrovská vášeň - jízda na velkých vlnách. Když byli malí, utekli se svou matkou ze Sydney do ospalého přímořského města Margaret River, kde jsou jedny z nejlákavějších a nejnebezpečnějších vln na světě. Příštích dvanáct let zde oba chlapci zdokonalovali své surfařské umění. Každá jejich jízda musela být zkrátka dokonalá. Volnomyšlenkářský Jimmy je nadaný a novátorský surfař, který se však začíná zaplétat se zločinem, aby pomohl rodině z dluhů. A tak Andy udělá velké rozhodnutí. Opustí stálé zaměstnání a vsadí na Jimmyho surfařské záměry i vlastní obchodní dovednosti. Na dvorku za domem pak oba bratři otevřou podnik se surfařským vybavením. Vytvoří nový design surfařských prken, zdokonalí neoprenové oblečení a všechno vybavení prodávají ve své dodávce. A protože jim jejich noví přátelé - potulný bohémský fotograf a surfařský filmař JB se svou nádhernou havajskou společnicí Lani, která bratrům pomotá hlavu – dodají odvahu, začínají hledat způsoby, jak svoji živnost pořádně rozjet. (HBO Europe)

Killda

Nechápu jak mě může surfování tak uchvacovat, když jsem ještě v životě nesjel jedinou vlnu, ale je to tak. Každopádně film neřeší jen sportovní výkon nějakého kluka s prknem, zabývá se i morální otázkou a prosazuje příjemnou myšlenku - jít si za svým cílem, i přes to, že cesta je místy trnitá. Ražijně tomu sice něco chybí, ale to kompenzuje parádní kamera a zajímavé autorské myšlenky a kvalitní herecké výkony. ()

DavidS.

Nevýrazné retro nesoucí se až na příliš mnoho vlnách a znovu dokazující, jak omezený herecký kukuč má Worthington...Samuel vypadá jako Jesus, co rád serfuje, hulí hašiš a když je mu zima, tak si obléká starý utíkáček...Driftu chybí větší vyhraněnost směrem ke klasickému sportovnímu filmu nebo krimu dramatu...Chasing Mavericks před rokem prezentoval mořské scenérie hodné IMAXU a charismatičtějšího Butlera... ()

-Dawe-

Sympatičtí herci, Vynikající záběry ze surfování a hezký příběh. Mě si tenhle film bez problému získal. 4 a 1/2* ()

Hanys_

Bráchové, kteří žijí surfem se rozhodnou podnikat v oboru a my sledujeme jejich malé i větší problémy. Nicméně je to celé natočené dost nudně a jediné, co stojí za vypíchnutí jsou ty sjezdy vln. Fans tohohle sportu si ale asi v klidu bodík či dva můžou přidat. 5/10 ()

Ondr@932

Celkem dobré sportovní drama. Ale už bylo natočených plno mnohem lepší konkurentů, takže by bylo nespravedlivé, kdybych dal vetší hodnocení. 55% ()

sWONDER

Príbeh nalinkovaný a predvídatelný, že len málokoho dokáže prekvapiť. Každého však musia občas potešiť rozprávky podobného typu. Osud plný prekažok, ale nakoniec.... Nádherné prostredie sympatický herci a parádne surfovacie scény to je len málo z toho čo ma bavilo. Príjemný film do nepohody. 70% ()

paradoxman

Chtěl bych tomu dát jednu hvězdu navíc, ale jen moje milované surfování k tomu nestačí. Film je fajn, ale k nadprůměru mu chybí něco.... co tam není :-) ()

Montmorency

Slunce, moře, vlny, surfování v podání australských naondulovaných pudlíků - no co víc si na chladný lednový večer přát ? ()

JerryPilsen

Docela poklidné tempo na hranici nudy,ale dalo se to.Příběh podle skutečné události,který nic nevysvětluje,jenom tak nějak nastiňuje. ()

k.rakonos

Určitě to lepší mezi surfařskými rodinně - sportovními dramaty. Na motivy skutečných událostí, kdy v Austrálii vznikal byznys kolem surfingu. Pěkná kamera, atraktivní záběry z mořských vln a bonus k tomu atraktivní mulatka. Pěkný film na odpoledne či večer. 85% ()