Encounter, The

USA, 2010, 90 min

Steve Borden

• verbal

Když vám zmaterializovaný Chesus Gonzáles naservíruje v hostinci U Zprasení na rozjezd svěcené Mojito bez rumu a máty, nemůžete se jako vypatlaná, beznázorová loutka dočkat, co bude k večeři. Na jídelním lístku jsou pro hladovějící, nesvéprávné gurmány připraveny: Vývar z aureoly s celestýnskými hostiemi, Vypečené katolické dogma s bezduchou omáčkou, Křesťanský blud v trojobalu nadívaný iracionální pohádkou, Restovaný katechisticky blábol hustě posypaný zkreslenou realitou, Šťouchaný církevní výplach s demagogickým salátem a jako dezert Palačinky s manipulativní, sakrální šlehačkou. To vše naservírováno s vřelým až prdelním úsměvem samozvaného Mesiáše, co hraje rád šachy s mentálně postiženými chudáky. A pokud mu to všechno sežerete, máte jisté, že jednou můžete stát po kolena v mlze a čumět do blba, zatímco my ostatní budeme v klidu tlít s pocitem, že jsme neutopili životní radosti s obojkem na krku v omezujícím balastu černoprdelnických teroristů. Zkuste se někdy opravdu dobře podívat, co jíte, kudlanky pomatené!! Komedie roku!!!(25.2.2013)

• Radyo

Tma. Cesta, jež by směle mohla aspirovat na první místo ve Zputnikově projektu Výmoly.cz. Pár aut se zmateným osazenstvem. Policejní poručík s příznačným jménem De Ville, který je vrací kvůli bouřce a záplavě zpět. Hospoda ve tmě, uprostřed ničeho, jen si tak svítící. A uvnitř... Uvnitř chlap s tím BEZKONKURENČNĚ NEJPROTIVNĚJŠÍM úsměvem na rtech, co jsem kdy viděl. Neměl jsem ho rád už předtím, než začal mluvit. A že toho teda nakecal. Mlel a mlel, až se mi v hlavě rozblikaly žárovičky, signalizující přetížení systému z návalu všeobjímajících informací. Zničehonic mne začala prostupovat dobrota a láska v takové míře, že jsem se záhy pocítil značně přesycen a musel jsem si jít ulevit na toaletu. Ve zbytku filmu mi majitel hospody vypálil svým přelaskavým pohledem do hlavy dvě díry (ano, vím, že ty díry na nose jsem měl už předtím). A těmito dvěma novými dírami naštěstí vytekl i nestrávený zbytek filmového obsahu s vysoce kladně nabitým nábojem emočna. Pro všechny, kteří se v tom snímku shlédli (a že jich tady je, nicméně mám za to, že většina byla již před Encounterem "na správné cestě", i bez pomoci GPSky) mám vzkaz od poručíka De Villa a taky od Dartha Vadera: Nebýt temné strany Síly, byla by na Zemi a ve vesmíru děsná nuda!(6.8.2014)

Zaujímavý nápad. Réžia i herecké výkony skôr komorné, ale v podstate prijateľné. Čo je však neprijateľné a hrozné, to sú slovenské titulky plné hrubých gramatických chýb!!! Oceňujem snahu prekladateľa, ale prosím - zopakovať základné pravidlá spisovnej slovenčiny! Rušilo ma to...(14.11.2012)

• Wacoslav1

Tragicka nabozenska agitka ktera je uz jenom svym pojetim a obsahem naprosto nezkousnutelna pro antipanbickare jakym jsem ja komentare verbala a lilien jsou vsevystihujici a ja k nim uz opravdu nemam co bych dodal tu jednu hvezdu si u mne svým poctivym vykonem vyslouzil muj oblibeny zetkar Robert Miano ktery je vlastne buh v jiné silenosti Revelation road ale tam byl aspon Brian Bosworth tady uz neni nikdo dalsi kdo by stal za povsimnuti takze pokud nejste ortodoxni krestani tak na to nekoukejte ja rikam k certu s bohem panbickari shorte v pekle!(8.6.2013)

• lillien

Jde patrně o první film, u kterého neváhám udělit odpad, aniž bych ho dokoukala celý. Skončila jsem těsně za půlkou a dál už to opravdu i při nejlepší vůli nešlo, protože jsem cítila vyloženě fyzické utrpení z těch jedovatých plynů, který tato neskutečně pitomá a ještě ke všemu ukrutně debilně zpracovaná náboženská agitka vylučuje. A to jsem byla svolná nebýt předpojatá a v případě, že by to bylo alespoň vtipně nebo poutavě natočené, i nějakou tu hvězdu udělit. Těsně po rozjezdu tato sarinová návnada plynule přešla do stylu venezuelské telenovely a byť by se námět mohl zdát zajímavý, toto byl první hřebíček do rakve. Pak už následoval jen blud za bludem, manipulativní žvásty jeden za druhým, kořeněné tradičními výmysly černoprdelníků o tom, že bůh vám připravil úžasný věčný život, kde se s ním jásavě můžete procházet ve zlatých ulicích, ale jen za předpokladu, že..! A následuje výčet toho, co musíte, co nesmíte, podmínky a tresty za hříchy. Běžte už do prdele, vy kurvy nenažraný, který si nárokujete Boha a přitom vymýváte ty ubožáky, co jsou buď postižení demencí, nebo oslabeni strachem, nutíte je ke slepé poslušnosti především pro blaho a rozkvět vašich církví a jejich představitelů, nikoli pro skutečné blaho jejich. A neváháte použít všech dostupných prostředků. Věřící vám ubývají, protože svíčkové báby chcípají a mladé maso sice stíháte vymývat, ale chcete jich víc a strašení ohněm pekelným už nepůsobí tak masově, jako dřív..Tak natočíte podbízivou krávovinu ze současnosti o tom, jak Ježíš, váš kamarád, vezme na sebe podobu sympatického výčepního, aby se nám na to lépe koukalo, když stará videa o umučení svatého Šebestiána už tolik netáhnou..Kdyby v tom bylo alespoň trochu rafinovanosti, stačilo použít pár psychologických fint a nechalo by se to alespoň dokoukat, ale bohužel, tohle skutečně aspiruje na jednu z nejtrapněji zpracovaných vymýváren, která může fungovat jako nedělní poobědový kulturní zážitek pro Jedličkův ústav, ale přesně tím to i končí.(25.2.2013)

Poslední dobou vidím stále zajímavější filmy, kterým dávám plný počet hvězd...Když se kouknete na tento, tak hned ze začátku na vás dýchne TV zpracování...Pak to ale nabralo takovou, jak to říct, LOST-seriálovou atmosféru...Krásný příklad dokonalé dramaturgie...Zírám, co všechno jde vymyslet v oneroom prostředí...A příběh? Pokud se vám osoba Ježíše Krista nidky nevryla do paměti, nebo ji nemůžete snést či snad nechápete, co to vlastně na tom Ježíšovi ti křesťané vidí, tak tento film vám zaručeně dá, na dnešní dobu, srozumitelnou odpověď, proč je Ježíš tak důležitý nejen pro křesťany, ale i pro každého člověka...(4.1.2012)

• stuntmanMIKE

musim sa tymto nabozenskym srackam vyhybat velmi velkym oblukom.... vypnute po 45 minutach, zmazane a naformatovane aby po tomto paskvile nezostala ani znamka...(26.2.2013)

Je smutné, když film, který je jasně snad od páté minuty určený jen a výhradně věřícím, protože nevěřící samozřejmě nemůže a ani nechce chápat myšlenku filmu, někteří hodnotící nejenže napadají, ale navíc jejich diváky uráží sprostými výlevy svého nevymáchaného jazyka. Ale to nic, tak to už v životě věřících ať už v cokoli bývá. Pro jednoho jste blázni, pro druhé snílky, pro třetí partnery v zajímavém dialogu s úctou k názoru obou stran. Co se týká filmu, je filmařsky zpracovaný amatérsky, o tom není pochyb. Ale co se týká myšlenek a úvah nad vírou, nabízí divákovi zajímavý pohled na to, jak by asi mohl vypadat jeden den se zpřítomněným Ježíšem. Mám vystudovanou teologii a nemohu říct, že by mi něco z filmu vadilo. Scénář zřejmě psal vzdělaný člověk a nabídl divákovi slušné teologické dilema - budeš věřit člověku, který tvrdí, že je Ježíš nebo ne?(9.6.2013)

Perfektní snímek vhodný i k evangelizaci. Odpovídá totiž i na mnohá "PROČ?!" Paradoxně má otázka, ač tam byla položena, zůstala bez odpovědi...TIPseznam dalších křesťanských filmů.(4.6.2012)

'The Encounter' je sympatická ukázka důvodů, proč lidi tíhnou a k čemu jim vlastně je křesťanství. Mnoho z nich to totiž neví. Není to o fyzickém důkazu boží existence, ani zázracích nebo fanatických klášterech, mniších nebo římskokatolické církvi. Ke zhlédnutí mě přiměl můj velice dobrý přítel, křesťan. Trochu mě zamrzelo, že jediným negativním argumentem proti Ježíšovi zde byl egoistický, materialistický podnikatel Steve 'Sting' Borden. Bohužel je to jen jeden z pohledů, proč nebýt křesťanem. Máme tu agnostiky, máme tu existencialisty jako jsem třeba já, máme tu ateisty, co to odmítají přijmout a každý má spoustu skvělých argumentů. Z toho se nedalo vycucnout něco víc, než, že muž je egomaniak a to se mu stane osudným? Ovšem, je to náboženská agitka, to je zřejmé, ale je dobře natočená a má hlavu a patu. Bohužel za to, že scénárista, pravděpodobně sám věřící, nejspíš chytrý člověk, nepropašoval do filmu více pohledů, proč nevěřit a taky kvůli zbytečně křečovitému a chtěnému závěru musím s hodnocením níž. -Jak to víte? -Jsem Ježíš.(31.1.2013)

Ocenujem ze film sa snazi vysvetlit Jezisovo ucenie na konkretnych zivotnych pribehoch. Co mi trosku prekaza je miestami trochu agitacny ton. 7/10(29.12.2012)

• Avathar

„SME V DOBRÝCH RUKÁCH!“ My ass! Odpad jak omšové víno! Áno, nápad je to zaujímavý – niekoľko cudzincov (z ktorých každý má nejaký ten problém) sa stretne v malej reštaurácii a výčapný nie je nikto iný ako sám Ježiš Kristus osobne. Úlet? No, myslím že z toho mohla vzniknúť prinajmenšom zaujímavá alegória, film plný myšlienok a podnetov k uvažovaniu. A aký je výsledok? Hnusná, sektárska propagandistická sračka. Ako sorry, ale márne pátram po filme, ktorý ma dokázal tak nasrať ako tento. Odhliadnuc od príšerných hercov a spôsobu natočenia – ideologicky sa jedná o tak odporný brainwashing, že mi skoro privodil mrtvicu. Ježiš je tu len odporná, nesympatická figúra, z ktorej sa sype jedna dogmatická poučka za druhou. Pod pláštikom akejsi rádoby múdrosti vyslovuje veci ako z príručiek Strážnej veže. S dementným úsmevom na perách priznáva že vraždil ženy a deti, pretože to proste zapadalo do jeho „plánu.“ Manipuluje s ostatnými. Snaží sa im vsugerovať, že im necháva slobodnú vôľu, pritom jasne hovorí vety typu: „Nemôžete si vziať priateľa, ktorého roky milujete, pretože on vo mňa neverí. A len tak medzi nami, čo je viac: moja láska alebo jeho?“ či „Len ak vo mňa uveríte, budete spasení. Dám vám všetko, len ma požiadajte. Musíte otvoriť svoje srdce, inak vás čaká utrpenie naveky vekov.“ Zastrašuje. Vyžíva sa v utrpení iných. Cielene v ľuďoch potláča ich vlastnú individualitu, mení ich na stádo tupých ovcí bez názoru, bez vlastného pohľadu na život, bez toho čo ich robí ľuďmi. Ľudský život pre neho nič neznamená, pretože je to „len príprava na ten skutočný život po smrti.“ Nedáva ľuďom možnosť ovládať ho, prijať zodpovednosť za samých seba. Buď on, alebo zatratenie. Buď čierna alebo biela. Nič medzi tým. Bodka. Vysloví že pod každým hriechom sa ukrýva silná pýcha, pritom ňou sám disponuje až až. Neexistuje tu žiadna myšlienka, len súhrn naučených gýčovitých fráz, neexistuje tu možnosť polemiky ani nesúhlasu. V tomto filme je Ježiš Kristus narcistický, fašistický a manipulatívny sociopat, ktorý sa neštíti aj tých najodpornejších praktík, len aby ho ľudia nasledovali. Ak teda Ježiško naozaj existuje a toto je jeho reálny predobraz tak pánboh... ehm, teda Satan s nami. Fundamentalistickí katolíci však budú isto spokojní až-až, určite si zasoplia niekoľko kartónov vreckoviek____Čím to, že zo všetkých postáv mi pripadal najsympatickejší práve ten najväčší „hriešnik?“ Asi preto, že mal argumenty, vlastný názor a aspoň štipku zdravého rozumu, oproti tým ostatným dementom. A preto že nakoniec zvolil menšie zlo a odišiel radšej so Satanom. Takže ospravedlňte ma... idem si na cestu do pekla zabaliť čisté trenky a vziať niečo pekné na čítanie.(3.5.2013)

Upřímně - jsem potěšený, že jsem mohl konečně vidět poměrně zdařilý film s křesťanskou tématikou. Po všech těch kýčovitých žvástech typu "Vzepřít se obrům" atd., je to příjemné osvězení. Tedy film, který bych se nestyděl pustit ani tomu nejzatvrzelejšímu ateistovi. Samozřejmě, k dokonalosti pořád ještě mnoho schází (především herci s výjimkou Ježíše byli dosti průměrní), ovšem scénář mi připadal kvalitní, prostředí opuštěného baru originální, film odpovídá na často vyřčené otázky. Mínusem jsou pak někdy až příliš vyumělkované dialogy, někdy dokonce nedávající smysl (třeba rozhovor dívek na toaletě: Zatímco jedna rozhořčeně říká druhé, že klidně může odejít ven, ale ona zde zůstane, druhá se nikdy nevyslovila, že by chtěla odejít. Spíše naopak - chtěla zde zůstat.). Celou dobu jsem se děsil nějakého hnusného nereálného happyendu na americký způsob, ten se sice částečně konal, ale dalo se to strávit. A jedná malá tragédie se přesto konala, což odporuje americkým filmům, díkybohu za ni! Film hned vypadá důvěryhodněji. Teď je přemýšlím, zda kouknout i na druhý díl, ale asi si nebudu kazit chuť...(30.9.2013)

Film který mi vyrazil dech a přivedl k mnoha otázkám. Vždy jsem k filmovým zpracováním evangelia a vůbec postavy Ježíše dosti skeptická. Ale tohle se mi líbilo. Skutečně je vysvětlena podstata křesťanství a toho proč je Ježíš důležitou osobou pro každého člověka. Přivede vás k mnoha otázkám. Líbilo se mi i zasazení do příběhu a celkový průběh jednotlivých rozhovorů a částí příběhu. Nakonec i samotné vyústění. Rozhodně doporučuji shlédnout, tento film za to skutečně stojí. A věřte že vás nenechá klidnými.(17.4.2012)

Když jsem se s ním setkal poprvé, bylo to zvláštní. Velmi zvláštní. Nečekal jsem to. Kolik let mého života už uplynulo a já s jeho existencí nepočítal... Od té doby jsme se setkali již mnohokrát a vždycky mne to obohatí něčím novým.(23.10.2012)

Fantastický film :) Naozaj obdivujem ak niekto dokáže s jednou miestnosťou urobiť geniálny film :) Vyzdvihol by som výkon "Ježiša" . Fakt fantastický film s kresťanskou tematikou :)(23.1.2013)

• puchal

tohle není film pro ateisty...(21.8.2014)

Jednoznačně nejlepší film, který jsem za poslední roky viděl. Jak píše uživatel yakoob - film dá odpověď těm, kdo nechápou co je na Ježíši tak zvláštního... přidal bych navíc vlastní myšlenku: film věřícím "prohrábne" svědomí a zbourá představy o Bohu... jednoznačně pět hvězdiček, škoda, že jich není možné dát víc. :-)(17.9.2012)

Jsem na rozpacích, hlavní myšlenka tohoto filmu je skvěla, dost dobře propracovaná. Ale některé lidi může už jen zpracování filmu odradit. Po pravdě jsem u něj téměř nemohla vysedět jak mi bylo líto to, že obsah a příběh by si zasloužily opravdu kvalitní zpracování... snad se jednou dočkám toho, že se peníze nebudou vrážet do holywuuuuudských téměř nekoukatelných pitomostí ale do scénářů, které si to opravdu zaslouží.(14.10.2012)

• lemur01

BEHEHEHEHEHEHEMUHEHEHEHEHEJEHEHEHEHEHEHEBUHEHEHEHEHE(17.8.2013)