Patriot.X

Po vzoru Trautenberka kritizujícího kyselo za to, že je moc kyselý, dovoluji si zkritizovat Imaginaerum za to, že je moc imaginární. :-) A taky to byla docela nuda. Ani Nightwish to nezachránili. ()

AloeB

Výborná audio-vizuální podívaná zaujme předpokládám zejména fanoušky kapely Nightwish, ke kterým se bohužel neřadím a spíš než kvůli ní jsem si film pustil pouhou náhodou. Zanechalo to ve mne smíšené pocity. Již zmiňovaná zvuková část filmu je naprosto perfektní, obsahová stránka ovšem trošku pokulhává a bojím se, že lákavý snový svět plně nevyužívá svého potenciálu. Vývoj postavy Gem je také velmi jednoduchý. Nic z tohoto ovšem není to, z čeho bych chtěl film obviňovat, protože jsem si vědom, že nemělo jít o do detailů zpracované psychologické drama, ale především o osobní záležitost kapely a já nejsem skalní fanoušek, abych mohl film vynachválit nebo odsoudit. Zůstávám tedy v neutralitě a hodnotím film čistě dle osobních nezabarvených pocitů. ()

Melvej

Upřímně řečeno mi skoro půlku filmu trvalo, než jsem pochopil, o co se ve filmu vůbec jedná, nicméně po tom ozáření shůry se mi to začalo celkem líbit. Je to sice takové zmatené, ale rozhodně se jedná o povedené dílko, které by si žádný fanoušek Nightwish neměl nechat ujít. ()

Angalo

Nesnášim kukuč Anette Olzon, který hází do kamery ve filmu i v klipech. Naštěstí už ho od října nehází ani do publika. Tak to je z připomínek asi všechno... ()

pribina

Určite to nie je muzikál. Vynikajúci silný príbeh plný metafor. Film vás nechá na všetko prísť samých a v pozadí perfektne hrajú piesne od Nightwish. Čo viac by ste od filmu chceli? ()

Colour

Som ohromená. Z fantazijného deja, ktorý v náznakoch prerozpráva celý život hlavnej postavy; zo sveta prestáv, kde sa realita rovnomerne prelína so snami a je len na inteligencii diváka, čo všetko pochopí a postrehne; z jednoduchého scenára, ktorý pri najväčšej jednoduchosti dialógov dokázal vyjadriť veľké množstvo medziľudských vzťahov medzi jednotlivými postavami i ich životnými radosťami a strasťami. Klobúk dole pred atmosférou, ktorá bola priam hmatateľná, dokonca sa podaril i husársky kúsok - za málo peňazí použiteľné efekty. Čo však zrazilo hodnotenie až o 2* je absolútne, ale absolútne nezvládnutá réžia. V mnohých momentoch som mala pocit, že režisér je len presedlaný rutinér metalových videoklipov. Dýcha to z toľkých miest, až mi bolo zle. Nemetalového fanúšika tiež musel otravovať spomalený efekt padajúceho ťažidla s baletkou v červených šatách, ktoré sa pomaly trieštilo na milión kúskov... a mnoho iných. Poslednou výčitkou je hudba, síce krásna, no aby v muzikáli boli až 2 krátke spievané piesne... Nebyť toho hlúpeho režiséra za 5*, vážení. 69% ()

TomasRichtr

Je fakt, že příběh asi není nic extra, ale ve mě stejně po zhlédnutí filmu zůstal neuvěřitlně hluboký prožitek. Tento film je jako poezie. Na první pohled nemusí dávat smysl, a ne každý ho pochopí, ale na pozadí je myšlenka, která tomu všemu dává smysl. A do toho samozřejmě nádherná hudba a ohromující vizuální zpracování. Krása. ()

dydl1 odpad!

Opravdu mám tento druh filmu rád,ale toto jsem ani nedokoukal.Snažilo se to být tak moc zajímavé,až to bylo o ničem.Bohužel,nápad byl pěkný. ()

victt

Zaujímavo vizuálne spracovaný snímok, no málo využité nápady ktorých tam bolo mnoho. Hudba od Nightwish mohla byť oveľa lepšie využitá, objavuje sa len v niektorých pasážach. V podstate to pripomína poriadne natiahnutý videoklip. ()

RyanRainheart

Cesta napříč představivostí malého chlapce, která je ve skutečnosti cestou hledání odpuštění a nalezení sebe sama. Není to klasický muzikál, na které býváme zvyklí, ale hudební drama doplněné hudbou od mých oblíbených Nightwishů z jejich posledního alba. Chvílemi to připomínalo i docela slušný horor (takového sněhuláka bych nechtěla ani za nic). ()

RigorMortis

Nezvyčajný, fascinujúci, divákovi-hlavu-zamotávajúci film. Pekne spracovaný príbeh, miešanie fantázie, spomienok a reality a akýsi pohľad do Tuomasovej mysle. Navyše ide o film, ktorý si treba pozrieť viackrát, aby ho človek dokázal pochopiť. ()

petite fille

keď nejaká kapela vydáva vlastný film, logicky očakávate, že pôjde hlavne o príbeh koncepčne prepájajúci ich piesne. hudba by mala zohrávať dominantnú úlohu a vizuál by mal podčiarkovať a obohacovať v nej obsiahnuté motívy. Nightwish vám namiesto toho ponúknu nudne rozfláknutú drámu, ktorú nezachránia ani krásne digitálne efekty. vitajte na veľkolepom výlete do jedného premršteného muzikantského ega hľadajúceho zdôvodnenie pokazených rodinných vzťahov a katarziu dlho očakávaného odpustenia. kto pozná bulvárne pozadie okolo kapely, okamžite odhalí fakt, že toto dielo vypovedá viac o pánovi Tuomasovi Holopainenovi než o postave Thomasa Whitmana (veď už len samotné meno fiktívneho skladateľa je priehľadná skladačka krstného mena kapelníka Nightiwsh a priezviska Holopainenovho obľúbeného básnika Walta Whitmana). najsmutnejšie však je, že smrteľnú ranu utrpela hudobná stránka veci. samozrejme, objavia sa menej či viac rozvité motívy skladieb z rovnomenného albumu, soundtrack však je zložený dominantne z orchestrálnych reinterpretácii úplne iného skladateľa. škoda, pôvodný nápad natočiť video ku každej skladbe z albumu by rozhodne dával väčší zmysel. ak nie ste skalným fanúšikom kapely, nestrácajte s týmto čas. ()

Nathaniell

Do háje. Celej den přemýšlím, jaký hodnocení tomuhle filmu dát. A pořád na to nemůžu přijít. Kdepak, tenhle snímek budu muset shlédnout ještě jednou a pak se uvidí... ... ... Edit: Tak jsem to včera shlédnul znova a musím říct, že jsem se nespletl. Imaginaerum - rozhodně není tipycky udělaný film. Muzikál ? Sotva... Drama ? Ano, to je a hodně osobité... Fantasy ? Jistě. Ovšem ne takové, jakým se vám bude zdát na první pohled. Film je totiž o něčem úplně jiném. Chybu jsem v něm nenašel jedinou, naopak do sebe vše zapadá až překvapivě dokonale s příchodem další a další minuty filmu. Základní princip a myšlenka jsou naprosto reálné, ovšem podávají se divákovi zcela odlišnou koncepcí, než na co jsme zvyklí. Takže film prostě nesedne každému. Mně ovšem sednul a to velice moc. Přál bych si víc podobných filmů. Dávám 100%, protože vím, že během následujících dní uvidím tento snímek znovu minimálně dvakrát. 5*... ()

Fnoobroklic

Skvělý film, ve kterém je konečně vidět příběh,jehož nálada byla načrtnuta stejnojmenným albem. Ze začátku nejsou některé věci úplně jasné,jak už to u podobných snových/komatických filmů bývá,ale velmi rychle se snímek dostává do fáze, kdy jenom hltáme motivy a životní problémy starého skladatele a jeho dcery a sledujeme boj o poslední a nejdůležitějsí skladatelovy vzpomínky s jeho démony/démonem v imaginárním světě bez hranic. Vše je podkresleno hudbou již zmíněnou hudbou Nightwish, upravenou pro potřeby filmu do výtečného score. Na konci zůstane silný emitivní zážitek a vědomí,že tohle se může stát všem a takhle nějak to třeba může ve staré a skomírající mysli vypadat... ()

Facillitant

Úžasná hudba z alba Imaginaerum, zajímavý trailler i klip k písni Storytime, ale samotný film skutečně zklamal má očekávání. Když jsem poslouchala tu hudbu, představovala jsem si něco zajímavějšího. Rozhodně bych tento film neoznačila jako "hudební" a vzhledem k tomu, jak dobré písně Nightwish nahráli, je málo využili v průběhu filmu, kde se nejčastěji objevoval jen motiv "Taikatalvi". Postava Withmena chvílemi vypadala podobně jako Tuomas Holopainen, pokud jde o představy, nápady k písním, atp. Avšak žádné námitky vzhledem k zakomponování vlastních pocitů a postojů autora. Docela nevhodná mi připadala užitá slovní zásoba a neustále se opakující slova typu básník, skladatel, sny, vzpomínky, ... a rovněž mnohokrát opakované téma špatného vztahu mezi dcerou a otcem nebo smrti. Celkově mi příběh hodně připomínal film "Velká ryba". ()

Xenerix

Tim Burton natočil Big Fish...a Nightwish si natočili Imaginaerum. Melancholicky laděný audiovizuální poklad. Přesně ten typ filmů, na které musí být "ta" správná nálada a který člověk vnímá více pocity než rozumem. Zařazení fantasy? Když už, tak mysteriózní, ale to přesto nevystihuje podstatu filmu, který je v zásadě nezařaditelný. Zdánlivě jednoduchý příběh o umírajícím skladateli v komatu, který žije pouze ve svém snovém světě, a o jeho přinejmenším problematickém vztahu s dcerou, prodává naprosto vše, co by člověk od podobného snímku čekal, a to bez ohledu na to, jestli se na něm podíleli právě Nightwish nebo nikoliv. I z toho důvodu se může film líbit divákovi, kterému je finská kapela cizí a metal zrovna taktéž nemusí. Podobná díla se nikdy nestanou masovou záležitostí, ale o to především vůbec nejde, možná je to naopak lepší, jelikož z každého záběru je patrné, že tak jak hudebníci často ventilují své pocity prostřednictvím hudby, Nightwish to tentokrát provedli i prostřednictvím obrazů v kombinaci s hudbou (přičemž jim bylo dle mého názoru docela ukradené, jestli snímek vůbec něco vydělá) a povedlo se jim to znamenitě. Díky za to. ()