• Webb

Film, který se přímočaře snaží diváka opíjet rohlíkem....(12.5.2013)

Pro fanoušky kapely Nightwish asi povinnost. Pro ostatní jen doporučení. Každopádně je to audiovizuální jízda beyond imagination! ... 7/10.(30.4.2013)

Neviem no, asi som cakal viac. Vizualne prijemne na oko, atmoska skor ponurna, muzikalovy styl a spomalene sceny mi tu vobec nesadli. Ak hladate zazitok, tak na tejto zastavke nevystupujte a chodte dalej.(1.6.2013)

Tohle je ... Nepopsatelnej film, hlavně díky jeho dosti podivné (ale rozhodně ne špatné!) stavbě. Chyb není mnoho, ale o to jsou některé pro mě závažnější, třebas, že hudba nebyla využitá tak jak si zasloužila a na konci zůstane pocit promarněné příležitosti, protože scény, kde se objevují reální Nightwish jsou se scénou "ztráty iluzí otce i dcery" absolutní vrchol filmu a orgastická záležitost, hlavně proto, že se nebojí být tou kapelou (a hlavně Tím skladatelem), kterou (kterého) freneticky zbožňuju a jako oběť v jeho prospěch již padlo několik pytlů kvalitního prosa. Chvílemi nudí nefantaskní část příběhu, jenže to se poměrně brzo vyrovná zásadní složkou, kterou jsou emoce. Už dost dlouho jsem neviděl film, který by mě donutil hned několikrát nedýchat a snažit se, aby moje slzné kanálky zůstali pouze ve stavu pohotovosti. Až po závěrečných titulcích jsem si vlastně uvědomil, že mě nehorázně bolí hlava a tak se jdu nadopovat nějakejma práškama a hurá spouštět některé scény stále dokola. [_Egocentrické info pouze pro mne: hodnocení čtvrté, komentář druhý_] ..... Když jsem dostal nutkání na třetí projekci během tří dnů, přidal jsem pátou(24.4.2013)

Super překvápko! Zajímavé temné fantasy s nápaditou a jedinečnou grafickou stránkou díla, doplněné kvalitní hudbou (i když né pro každého) a příběhem. Takže za ten nápad a určitě i odvahu dávám plný počet. 77%(30.6.2013)

• - Auto, které vlastní Ann (Joanna Noyes), a kterým jedou s Gem (Marianne Farley) do nemocnice za Tomem (Francis X.McCarthy), je Porsche 911 ze 60-70. let 20. století. (Turbinen)

• - Troy Donockley, hrající ve filmu postavu kouzelníka objevivší se v cirkuse, s kapelou také vystupoval na turné k albu Imaginaerum, kde hrál na dudy a flétnu. Jeho hru na folkové nástroje je také možno slyšet v hudbě k filmu Robin Hood(2010) či Ironclad (2011). (Helo)

• - Přes nesouhlas autora Tuomase Holopainena režisér Stobe Harju trval na tom, aby se postavy ve filmu jmenovaly podobně jako členové skupiny Nightwish. Ve filmu se tak nakonec objevili Tom (Tuomas Holopainen), Anne (Anette Olzon), Marcus (Marco Hietala), Jack (Jukka Nevalainen) a Emil (Emppu Vuorien). (Draconic)