Mortys

(studentský film)
Krátkometrážní / Animovaný
Francie, 2011, 8 min

Mortys je malý chlapec, který by chtěl trávit více času se svou velmi zaneprázdněnou matkou. Aby dosáhl svého, rozhodne se, že jí pomůže v práci. Ale jak to asi může dopadnout, když má za maminku samotnou smrt? (Krouťák)

whack

A nakoniec dopadlo všetko oveľa krajšie... a zelenšie, ako sa v prvých piatich dramatických minútach zdalo :) Roztomilý chlapec. ()

Jara.Cimrman.jr

"Co péče o zákazníka? Vztahy s klientem, kontakt, trpělivost?" Smrtka zkrátka musí být trpělivá a já trvám na tom, že mě sejme poctivě kosou a neodpálí mě na dálku od počítače. Za to jí slibuju, že až přijde můj čas, tak jí nebudu patlat lepidlo na židli a nebudu to zbytečně prodlužovat, aby měla dost času na svého synka. K takové férové nabídce mne přivedl tento animák, takže tímto potvrzuji jeho potřebnost, i když jeho zábavnost není z největších. ()

Snorlax

Konfrontace zcela nemoderní kmotřičky s vyspělými technologiemi mě nutí zamyslet se nad tím, jestli nám to ten Gates nepodělal, když si umanul, že počítač bude v KAŽDÉ domácnosti. ()

swamp

Mortys je originální jméno pro syna Smrti. :) Animák je to ale více méně průměrný, výborná idea, ale zasloužila si lepší rozpracování. ()

korbitch22

Jsem úplně mrtvá! :D Úžasný a docela černohumorný, leč notně roztomilý animák, který chytne skvělou myšlenkou, pěknou animací, vynikající hudbou a vtipem, bohužel konec je trošku slabší, ale i přesto je to po The Maker nejlepší krátkometrážní animák posledních let.85%. ()

Ozo

Moc pěkný animáček o tom, jak chce smrtisyn pomoct svojí mamce, aby mohla být s ním, a trošičku se mu to vymkne z ruky. Má to vtip (scéna z vesmíru, růže a zelí), příjemný soundtrack a nádhernou animaci. ()

SallyZen

Mortys neuchvátil snad ničím. Jeho nejlepší stránka bylo grafické zpracování, tak už z toho je zřejmé, že je něco špatně. Vyobrazení smrti a Mortyse mě nezaujalo a celkově tomu chyběl lepší příběh nebo aspoň lepší zpracování. Pro mě slabší průměr. 35% ()

bartias

Pěkné animaci škodí ne moc objevný příběh se samými předvídatelnými zvraty. Na krátký film je to ale pěkná podívaná. ()

Estrellita

Poučení pro každého - ne všechno se dá strojově zlehčit. Některé věci se musí udělat poctivě, ručně, s láskou a trpělivostí... a práce Smrti k tomu jistě patří. Přestože to může být někdy otrava - pro obě strany. 80% ()

Danny F.

To se vážně povedlo. Tak asi nějak funguje smrt. I když jde o modernizovanou smrt. Ta má trochu i smysl pro humor. No tedy ten závěr pobavil. Inu smrt bude bez práce. 85% ()

thorewi

Nádherná animace, promyšlené dialogy, všechno působí tak poeticky, jen nebýt toho slabšího příběhu bez nějaké hlubší pointy či zvratu, ale i tak pěkná podívaná a dobře investovaných 7 minut :) ()

redwik

Celkom pekný príbeh a myšlienka, ale prevedenie je otrasné. Nepekná animácia, celkovo sú tam asi dva vtipy, čo je na 7 minútový film primálo, zakončenie 0 bodov. Som nemilo prekvapený, že takto dobre ohodnotené video je také slabé. ()