Vyznamenaný veterán z Vietnamu Frank Vega (Danny Trejo) se vrací domů. Společnost ho však zavrhne a on zůstává bez práce i bez lásky. O čtyřicet let později se díky incidentu v autobuse, kdy se zastal starého černocha, kterého terorizovali dva skinheadi, stane místním hrdinou. A lidé ho znovu začnou oslavovat. Jenže jeho štěstí se znovu ztratí, když je zavražděn jeho nejlepší přítel Klondike a policie nejeví žádný zájem věc řešit, a tak se vydává pátrat po zabijákovi na vlastní pěst. (HBO Europe)

ConanVJ

Filmek o tom, jak bývalý veterán vietnamské války Frank (Trejo) hledá vrahy svého nejlepšího kamaráda, aby se jim pomstil. Frank se stane ve městě slavným, když se na YouTube dostane video, jak zmlátil dva výtržníky a teď je oblíbený po celém městě. Cestou za pomstou občas někoho zmlátí, strčí nějakou tu ruku do drtiče odpadků a neváhá se ani hnát za hlavním padouchem v autobusu. Filmek se táhne spíš pomalejším tempem, které občas zrychlý, aby se pochvíli zas zvolnilo. Frank se při své křižácké výpravě neváhá používat i různé hlášky. Celkově film připomíná některé "béčkové" klasiky ze 70. a 80. let. Mě se filmek líbil, protože mám tyto filmy rád. Za mě 70% :) ()

Mrkvič

Dával jsem tomu šanci hodně dlouho, ale konec už jsem musel projet rychleji a jen pročíst titulky. Že to bylo strašně naivní a místy pitomý by ještě snad šlo. Ale ke konci se začly hromadit chyby ve střihu a vůbec v logice záběru. Nesmyslná honička s autobusama a potom jako vrchol to, že tam každej starej tlustej je lepší bitkař než banda negrů s pekáčema buchet na břiše. Do toho love story plesnivýho meksikána s užvaněnou ale krásnou černoškou. To už bylo fakt moc. A přitom takováto témata mám rád, ale když někdo neumí točit filmy, tak ani téma nestačí. ()

misterz

Blúdenie dôchodcu Danny Treja po uliciach mesta, robenie vyhliadkových výletov autobusom a mlátenie grázlov neponúklo nič zaujímavé. Teda niežeby to nebolo chválihodné, zastať sa babičky, starčeka alebo jednoducho slabšieho je dobré. Ale od Treja som chcel viac. Jediné čo stojí za zmienku je samotné mlátenie chuligánov, to bolo vždy dobre zahrané, aj ten tanček okolo toho tesne predtým. Možno by pomohlo pridať viac humoru a vtipných hlášok, a vôbec celému filmu dať komediálny podtón. Ten dramaticko-melancholický nádych tomuto snímku vôbec nepristal. Koniec už bol trocha lepší, ale tiež to nebola žiadna sláva. 45/100 ()

tron

„Zničil si nám život. Šikanuje nás každý nad šesťdesiat.“ Absurdný film. Vlastne ani neviem, či to mala byť sranda, alebo to bolo myslené vážne (z niektorých motívov – smrť priateľa, vojnová trauma – som mal dojem, že to mysleli vážne!). 68-ročný Danny Trejo v kraťasoch, bielych ponožkách natiahnutých až kamsi ku kolenám a samozrejme nesmie chýbať ľadvinka. Všetkých hajzlov suverénne a bez váhania mláti a mladé ženy mu padajú ku kolenám napriek tomu, že je medzi nimi asi 40-ročný vekový rozdiel a že nie je prachatý. V podstate skoro určite TOTO preboha NEMOHLO byť myslené vážne, ale faktom je, že hoci to zrejme skutočne bolo myslené ako sranda á la Machete (ktorá sa mi páčila), v skutočnosti to de facto žiadna veľká sranda nie je. Je to skôr poriadna nuda. Nesmial som sa v podstate vôbec, akčné scény sú dosť strašné a je vidno, že strihač s kameramanom sa museli riadne zapotiť, kým dali dokopy akčné scény, v ktorých starý, ťažkopádny, vcelku nechtiac smiešny a meter 67 vysoký Trejo na počkanie mláti o 30 rokov mladších, 100 kíl ťažších a meter vyšších grázlov. Fascinujúca bola aj jemne povedané odfláknutá policajná obhliadka miesta činu. Sa čudujem, že policajti našli aspoň mŕtvolu. Ron Perlman je tu cca 3 minúty. A Charlesa s. Duttona, môjho miláčika z Votrelca 3 a Tajomného okna, som ani nespoznal. ()

Figu

Danny Trejo je velkým lákadlem filmu. Jemu bych obrovskou životní roli (mimo reklam na Mountfield - to životní dílo je) opravdu přál. Bohužel si nasadil hodně težké břemeno. Veterán z Vietnamu je Danny přeci jen jeden!... Ostatně kdyby Rambo nebyl samotář, tak by s Frankem Vegou tvořili určitě super duo! Věkem jsou si blízcí, vzrůstem taky, snad jen rozdíl je, že Sly má na rukách namísto Dennyho omalovánek křečáky jak horolezecký lana... Za Treja tři hvězdy, jinak si ale myslím, že snímek vidět už nepotřebuju, ale určitě mi podruhé vadit nebude. 50% ()

• Frank (Danny Trejo) si bere autobus na pronásledování padoucha a po několika okamžicích docela těžce havaruje – levá strana autobusu je zbořena, chybí světlo atd. V následujících záběrech je autobus opět v pořádku. (pjotri)
  • Tričko s nápisom "I Am A Motherfucker", ktoré mal v autobuse na sebe Frank Vega (Danny Trejo), je identické s tým z videa na YouTube. (beso74)
  • Postava Franka Vegu (Danny Trejo) je založená na skutočnom vietnamskom veteránovi Tomovi Slickovi, ktorý sa vďaka internetu "preslávil" bitkou v autobuse. (m.a.t.o.)