poster

Kuře na švestkách

 • Francie

  Poulet aux prunes

 • slovenský

  Kura na slivkách

 • anglický

  Chicken with Plums

Drama / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Belgie, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • numi
  ***

  Filmu škodí snaha o inovativní vyprávění za každou cenu, která s sebou přináší jak světlé, tak i tmavé chvilky. Poslední desetiminutovka je ale excelentně vyvážená slzopudka bez jediné chybky. Tři a půl.(17.12.2012)

 • hous.enka
  *****

  Oproti knížce (kterou považuji za jednu ze slabších knih M.J.) jsem filmem unešena. Snad za to může nepřekonatelný Mathieu Amalric, možná je to díky skvělé hudbě s perskými motivy, ale nejspíš je to díky dobré myšlence, milému zpracování, humoru a hlavně spojením toho všeho dohromady. Nasser-Aliovy děti byly úžasné a pohledy do jejich budoucnosti byly zvládnuty prostě PERFEKTNĚ (nakonec tu Chiaru začnu mít ráda). Líbilo se mi, že ač jde o hraný film, tak mnoha scénami Kuře na švestkách odkazuje ke své komiksové sestře, z jejíž poetiky čerpá. Zatím nedokážu přijít na nic, co bych filmu vytkla, a proto dávám plný počet a řadím ho mezi své nejoblíbenější.(2.6.2012)

 • Skip
  *****

  Možná je to chvílemi až na samé hranici kýče, ale to nemění nic na tom, že jde hlavně po vizuální stránce o skvělý film, který mě příjemně překvapil, protože jsem něco takového nečekal. Příběh velké lásky jednoho houslisty s rozbitými houslemi funguje jak po stránce dramatické, tak té komediální, přičemž je vše dobře vyvážené a nadávkované.(30.12.2013)

 • lena60
  *

  Od takové zhruba dvacáté minuty jsem se nemohla dočkat chvíle, kdy nasládlou pochutinu sklidím ze stolu.(17.12.2012)

 • Philippa
  ****

  Kuře miluju, na švestkách jsem ho však ochutnala poprvé a rozhodně doporučuji. Je to sice trochu nasládlé, , ale v bříšku máte jak v pokojíčku, milo a teplo se rozlije po celém těle a vy si užíváte klidu a pohody a cítíte se šťastní.......(28.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace