Na dřeň

Z hrdze a kosti

Rust and Bone

Drama / Romantický

Francie / Belgie, 2012, 120 min

Tak to vyzerá, že na Francúzskych producentov budem musieť zmeniť názor. Po úspešnej odozve z filmu Nedotknuteľní doliahla ku mne ďalšia úspešná dramatická vlna s presvedčivým životopisným spracovaním. Ľahko čitateľný začiatok kde hneď bolo jasné kto komu padne do oka, vystriedali nečakané a úžasne momenty. Vystúpenie kosatiek, bol prvý exkluzívny ťah a druhý keď dokázali ponúknuť sexuálnu scénu medzi ženou bez nôh a jej novým priateľom. Voľba vtiahnuť do poriadne prepleteného uzla zvieratá bolo dobrým odľahčením a tak isto striedanie životných momentov, ktoré raz boli milé, romantické a raz pomaly vyrazili človeku dych, či už to bol tragický úraz mladej ženy, či záverečná nepozornosť nie najlepšieho otca. Posledným oživujúcim doplnením bola návšteva v tanečnom klube s reálnym ozvučením (v tú chvíľu som mal pocit, že som priamo tam). S neznámami hercami sa táto dráma dostala do užšieho výberu náročnejších filmov, ktoré dokážu v človeku vzbudiť niečo nezvyčajné. Za mňa 80%(27.3.2013)

Silný film o velkých ztrátách a přenesení se přes zlé situace. Život jde dál s problémy či bez. Úplný konec trošku zkazil skvělé drama, ale i tak je to hodně povedený film.(13.11.2012)

Hodně příjemná záležitost, výborné drama. Bohužel závěr příliš tlačí na pilu, ale naštěstí konec nepřebije předchozí hodinu a čtyřicet, která byla bez debat parádní. Hodně mě potěšil casting. Marion byla skvělá, ale hlavně mě dostal perfektní Matthiasův herecký výkon, měl svoje kouzlo.(13.11.2012)

Netradiční drama o vztahu muže a ženy, kteří se k sobě na první ani na druhý pohled nijak zvlášť nehodí, ale po jisté události jeden druhému alespoň zčásti zaplní mezeru v duši. Nic zde ale nefunguje jako v hollywoodských filmech, takže se po chvíli začnou objevovat šrámy nové.(10.4.2013)

Na nějaké sociálně dramatické soucítění trochu naivně seskládaná zápletka, ale rozhodně mnohem lepší než nějaká standardní romanťárna. V pohodě koukatelné. 70%(3.8.2015)