Písečný muž

• Švýcarsko Der Sandmann (více)
všechny plakáty

Filatelista Benno má rád pořádek, Beethovena a krásné ženy. Jeho sousedka Sandra sní o kariéře zpěvačky, po nocích ho ruší hlasitým zpěvem ve svém baru a je neúspěšnému dirigentovi vůbec trnem v oku. Jednoho rána najde Benno ve své posteli písek. Když zpozoruje, že písek trousí on sám, změní se jeho dosud spořádaný život v naprostý chaos. Den ze dne se z něho sype více písku a brzy hrozí, že se celý rozpadne. Jakmile Benno zjistí, že právě Sandra je klíčem k záchraně, začíná zoufalý závod proti času... Písečný muž je moderní pohádka se špetkou černého humoru o síle proměny a odvaze ukutečnit tajné sny. (Das Filmfest)

prezdivaka

Nefunguje to právěže vůbec. S jedním a to dost hloupým nápadem těžko vystačíte na stopáž celovečerního filmu. Navíc je to kurevsky předvídatelné, takže vás čeká nebetyčná nuda. ()

zahadum

Veľmi zaujímavý a hlavne originálny film ktorý mi silne pripomínal : Večný svit nepoškvrnenej mysle. Len ten koniec pre mňa tak trošku vyšumel do prázdna. ()

mourinho

A jé, taková škoda! Do dvou třetin výborná zábava s perfektním neokoukaným nápadem, jenže v okamžiku, kdy se začne řešení hledat ve snech, jde všechno do kytek. Mít v rukou originální námět je v dnešní době poklad. A nechat ho takto "prosypat" mezi prsty je na ranu. ()

Axi

Mám naprosto rozporuplné pocity! Film byl natolik šílený a psycho, že mi ruka sama od sebe naťukala 4 hvězdy, ani nevím jak... Místy jsem neudržela smích, což je co říct (natvrdo jsem vyprskla smíchy a málem se udusila vodou) a jindy to bylo zase vážné až to vedlo k zamyšlení, sem tam smutek a beznaděj a nakonec i úsměvné milé momenty :-) První polovinu filmu se snažíte pochopit, o co vlastně přesně jde - tedy pokud si předem nepřečtete info o filmu, což nemám ráda, protože to pak není žádné překvapení či přemýšlení... Za mě zajímavá blbůstka, od které jsem původně nečekala vůbec nic. ()

rivah

Kouzelný příběh mistra E.T.A.Hoffmanna, ještě půvabněji zfilmovaný....Nakonec ho zachrání její sen, kdy společně vystupují, on diriguje a ona zpívá.. ()

Ronee

Benno mi trochu pripomínal Harolda z filmu Horšie to už nebude. Aj on mal svoj život presne nalinkovaný. Postupne zistil, že svojim pocitom nemôže vôbec veriť, pretože všetko je úplne naopak. Doteraz sa pohyboval akoby v nesprávnom svete, pretože ten ozajstný je schovaný za hŕbou piesku. Piesok evokuje presýpacie hodiny. Čím ho je viac, tým menej má Benno času. Musí sa rozhodnúť. Musí pochopiť svoje pocity. Musí konečne zistiť, čo chce. Keď už ho piesok zasypáva natoľko, že sa nemôže ani hnúť, rozprávka speje k záveru. Či sa podarí Bennovi uskutočniť plán, je však otázne. ()

64B

Bezva námět, úplně sem viděl v hlavní postavě našeho Macháčka. U filmu sem se bavil, hlavně když se nadávalo, konec filmu byl dobře udělaný. ()

stolista

Sice se s mýma 3* film dostal z červených 70% do "pouhých" modrých 69%, (fakt,nekecám!), ale 4* nedám. Nápad dobrý, zpracování dobré, herecké výkony a dialogy mě ale o vyšším hodnocení nepřesvědčily.Silnější 3* ()

MadyDollar

Velice zajímavý námět s velice nezajímavým zpracováním. Moc se mi líbilo to, kolik metafor skrývá ono "písčení", hezky se nad tím zamýšlelo. Ale i tak jsem sotva vydržel udržet oči otevřené. ()

brasek

Hrozná blbosť a sem tam sa dá aj zasmiať. Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann autor pôvodného príbehu to však myslel trocha inak ako to bolo natočené. ()

ariari odpad!

bože, zaujalo ma, že to bolo od prvého vzhľadu kdesi v prvej tretine filmu, keď mi pri varení  niečo v telke zaplo nudné a desivo technicky dodrbané.  Romantiky a humoru asi ako keď pozorujete leštiča stále tej istej topánky . Tak priblblo švajčiarska štvrtotriedna nuda, že som ostala pobúrená pri pohľade, aké hodnotenia tu táto arcistupidita z dôb inscenácií 80tych rokov, ale bez akejkoľvek emócie disahla.  ZLatá česká kinematografia. Z tých desať minút, ktoré som vydržala pozerať išlo také teplo, ako v pitevni.  Holt švajčiari nech sa hrabú v bankových číslach a ako trpaslíci Mordoru nech zhŕňajú polovicu svetovej produkcie peňazí, ale filmový priemysel? NIKDY!!!! ()

Unrealik

Za nápad jsem chtěl dát i čtyři, ale ke konci začímal stereotyp. A film si vyloženě říká o to, aby jej někdo natočil i zde - s Macháčkem, který má evidentně ve Švýcarsku dvojníka.:) ()