Jeden vtípek o Hitlerovi navíc a přetekl pohár trpělivosti: komik Hans Zeisig proto musí v roce 1938 s falešnými doklady uprchnout z nacistického Berlína. Sní o Hollywoodu, místo toho ale končí v moskevském úkrytu komunistických funkcionářů z celého světa, pověstném hotelu Lux. Zeisig je sovětskou tajnou službou mylně považován za zběhlého dvorního astrologa Adolfa Hitlera a je tak nucen lavírovat na hranici krvavých intrik v rámci Stalinova mocenského aparátu. V hotelu potká také svého bývalého kolegu z jeviště Siggiho a nizozemskou členku odboje Fridu, kteří pevně věří, že komunismus má i dobré stránky. Pro tyto tři přátele však právě začíná dobrodružství na hranici mezi životem a smrtí… (Das Filmfest)

dawe787

Výborná politická komedie odehrávající se nejdříve v nacistickém Německu a posléze v bolševickém Rusku před vypuknutím druhé světové války. Moc jsem se bavil a to jsem neměl v úmyslu se na to dívat. Zápletka, dialogy, herecké výkony, vše na jedničku! Neustále je tu znát kontrast dvou největších totalitních režimů, ve kterých jsou hlavní postavy jako mezi mlýnskými kameny. Pokud chcete vidět Stalina v trenýrkách, s vlasy dohola a s oholeným knírem jak se snaží obyčejným lidem vysvětlit, že on je ten pravý Stalin, tak směle do toho.... ()

dakarin

nakonec 3 hvězdičky ... třetí hvězda jenom za to, jakým způsobem dva komedianti, převlečení za dva vůdce, závěrem prchají z Moskvy na svobodu ... zbylé dvě hvězdy jsou za kulisy, kostými a snahu ;-) ()

StDavid

Natočit bláznivou komedii o paktu Molotov-Ribbentrop zní divně, ale funguje to. Místy je humor vražedně mrazivý. ()

markotter

Mě to vůbec neoslovilo. Jako komedie mi to připadlo tupé a takový fanatik do politiky, abych ucvrnkával nad Wilhelmem Pieckem, Stalinem a jiným podobným, zase nejsem. Nejvíc mě iritovala rádoby romantická linka s Zeisgem a Fridou. ()

Indyi

(Das Filmfest, Praha 2012) Nejsem fanda bláznivých komediíí, za to jsem fanda Leandera Haußmanna díky jeho perfektnímu filmu Herr Lehmann. Musím říct, že jsem se pobavil a film se mi líbil. Není to žádná hitparáda a asi těžko někdo zatouží se na film podívat opakovaně, ale mix historických reáliíí a černého humoru u mě fungoval. Pro české, resp. spíš slovenské filmové fanoušky může být lákadlem i výborný Juraj Kukura. ()

Něrpa

Spíš tragikomedie. Vcelku inteligentní film, ale má slabší místa. Bohužel jsem to musel sledovat v dabingu, takže nejspíš horší zážitek. Pohledám původní znění a uvidíme jak to dopadne. ()

wocicko

Trochu navazuje na německou tradici kabaretu a od něho odvezených filmů. Je to velká legrace, i když téma je velmi, velmi vážné. Moc se mi to líbilo, nastoluje to otázku, zda není lepší se nachat zavřít od Nacistů, než utíkat do SSSR :-) ()

Darth Kedr

Asi jsem čekal víc. Přesto je to kvalitní komedie, která se místy (zpočátku) tvářila i docela vážně, že jsem i začínal pochybovat, zda-li jsem na čisté komedii. No ale to jsem to zakřiknul, protože čím déle film trval, tím více se komediálnost prohlubovala a gradovala skvělou poslední čtvrthodinkou, kde se již fantazii meze nekladly. Avšak uběhlo to moc rychle a z toho závěru se dalo vytěžit víc, když už se začalo s absurditou - klidně další půlhodinka skvělé zábavy, nebo alespoň prostor pro pokračování. Škoda, ale i tak velmi dobré dílko. ()

pafka

Vtipne me to zase nejak nepripadlo. Historicky je to pochopitelne totalni kravina, ale je mozne, ze to muze nekoho pobavit. Me to bavilo do pulky, pak se to smeklo do naproste ptakoviny a abych vtipna mista hledal. Prekvapila me epizodni role Juraje Kukury. Ja z filmu zadny dobry zazitek bohuzel nemam. ()

smith22

Hotel Lux – další Německý film, který jsem viděl a nejde si nevšimnout opravdu výborné kamery – dobře nasnímané záběry – Němci dokáží dobře navodit autenticitu doby – filmy jako Hilde nebo třeba Žena v Berlíně jsou toho jednoznačným důkazem. ()

MorraEddie

Hotel Lux rozhodně nebude patřit mezi nejlepší komedie,které jsou zaměřené na válečné období. Vlastně,když se nad tím zamyslím,tak jsem se ani moc nezasmál. Pár úsměvných situací zde bylo,ale rozhodně nic světoborného. Možná je to tím,že tahle komedie,prostě pojednává až o moc vážném tématu a i proto jsem na film nenahlížel přímo jako na komedii a udělal jsem dobře,jinak by mé hodnocení bylo ještě nižší. PS: Michael Herbig je skvělý herec,ale v mých očích je to stále ten přiteplený indián z Manituovy boty. ()

mokrasek

Bál jsem se, že to bude kýč. Jak se já s německým filmem nemáme v lásce, tak tohle bylo jiné kafe. Chytře vyvážená komedie inteligentního humoru se sérií legračních omylů střídajících se s vážnými scénami je vedena (na Němce) s překvapivě netopornou nonšalancí. A pozor dámy! Není tam jen politika, je tam i láska... ()

ssarka

filmu dávám dvě hvězdy a to jednu za námět,zajímavý pohled na toto téma a druhou za to,že opravdu věřím,že takové hotely existovali a takhle to prostě bylo...pár vtipných chvilek-třeba když budoucí stavitel Berlínské zdi si staví u čaje zeď z kostek cukru-rozhodně ale nedělá z tohoto filmu komedii...spíš mě z toho filmu mrazilo,než že bych se bavila...útěk z hotelu a konec filmu mi celkově srazil mínění o filmu skoro na nulu...dodívala jsem se,ale znovu už vidět nemusím.. ()

teseth odpad!

"Spoiler" Tak jsem se jednou těšil na dobrou politickou satiru, ale bohužel. Z tohoto "počinu" se vyklubala nevtipná trapárna, která staví proti sobě dvě monstr-ideologie, které ovlivnili 20 století a mezi ně umístí tři rádoby hrdiny, kteří se pohybují na hraně a snaží se přežít. Vyplyne z toho však nicneříkající a hlavně nudný příběh o jednom bolševickým hotelu plným německých soudruhů, kteří jsou víc fanatičtí než celá tehdejší Moskva, a herci jež chodí stalinovi věštit aniž by měl jakýkoliv dar či schopnosti. Co je ale nejhorší je úplný závěr oholeného stalina a odlétajícího hitlera. WTF. "Spoiler" ()

los_kretenos

Film sa mi páčil ako podal niektoré vtedajšie nemecko-ruské nálady, a história dostala zase tak nejako cez pitchu :D Po celú stopáž filmu som, ale nenudil a v záverečných titulkoch som si prial aby bolo na tomto príbehu aspoň zamak pravdy. Škoda No :( ()