Číslo 5 žije 2

• slovenský

Číslo 5 žije II

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1988, 110 min

Tak jako predchozí díl, je i tento vcelku povedený a robůtek číslo 5 je senzační a vtipný. 80%(8.8.2011)

Druhý díl není o nic horší, ale ani lepší než první. Protože ani ten nebyl originální, nemá cenu kvůli tomu ještě víc srážet hodnocení druhému, protože zábavný a milý je stejně.(27.11.2006)

Ehm, na to jak kultovní byl první díl pro mě jako dětského diváka před více jak dvaceti lety a jak nesčetněkrát jsem viděl předchozí film, mě dosti překvapilo že toto pokračování jsem vidět teprve dnes. Trošku šok. Každopádně má to v sobě hodně z prvního dílu, přijde mi to vyzrálejší, ale i tuctověší samotným příběhem. Takové prvky jako třeba ve filmu Sám doma. Přesto líbilo se mi to zřejmě více než díl první, který jsem si proto taky zopáknul a jak koukám na zdejší hodnocení asi to bude dosti ojedinělý dojem. Johny pětka už není tolik dětinský, už je to takový náctiletý rošťák. A hlavně má zde několik desingových nápadů, které jsou fajn. Ať už sprejerský nástřik, drsný punk vzhled, nebo zlatavost jako občan a k tomu ta jeho snaha oblékat se jako člověk, chovat se jako člověk. Přišlo mi zde více míst, které jsou čistě na efekt, ale jsou přitom méně reálnější i na svou scifi podobu než v prvním díle. Na druhou stranu mě to bavilo více, o dosti vážnější, méně komediálnější, méně dětinštější a už v tom nefigurují představitelé jedněch z hlavních rolí ze série Policejní akademie. Tak nemůžu opět jinak, má to pro mě svou osobitost. 10/10(14.2.2013)

Druhý díl už se moc nepovedl, ale 3* za Číslo 5 jako "klasika"(10.2.2007)

Opět stejně úchvatný jako první díl :)(21.5.2009)