Číslo 5 žije 2

• slovenský

Číslo 5 žije II

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1988, 110 min

Rovnocenné pokračování. "Tvá matka byla sněhová fréza!"(15.4.2003)

Poměrně velký kvalitativní sešup. V prvním díle byl Johnny určitě směšnější. Bohužel Dvojku tvůrci udělali delší a tím pádem táhlejší. Fisher Stevens, ani jeho vykutálený pomocník nedokáží zdaleka tak utáhnout jako hlavní humanoidní dvojice z jedničky. 50%(30.12.2014)

Dvojku som tiez videl v kine a takisto sa mi pacila aj ked ma mrzelo, ze tu nie su postavy Stephanie a Crosbyho, takze skôr ako pokracovanie to vyzera ako spin-off. Druha vec, ktora mi na dvojke dnes vadi, ze uz postrada tu naivnu atmosferu, ktoru mala jednotka a pôsobi to viac priblblejsie. Z postav sa okrem roztomileho Johnyho vratil uz len roztrzity a vtipny Ben Jabituya, ktory ale zmenil dabera a namiesto Bartosku ho dabuje Kaiser, takze pôsobi este komickejsie. Namiesto Ally Sheedy tu je dalsia kraska Cynthia Gibb, ale jej postava nie je ani zdaleka tak sympaticka ako Stephanie. Takisto novy hlavny hrdina, ktory sa z parchanta zmeni na dobraka je menej zaujimavy ako Crosby. Akurat zaporaci su tu hnusnejsi. Hlavne ten tucko a scena, ked rozmlatia Johnyho bola pre mna v detstve dost kruta. Dnes som to uz rozdychal v pohode, ale rozhodne som si tu scenu nevychutnal. Celkovo je dvojka o 2 triedy horsia ako jednotka, ale kedze je jednotka dokonala, tak aj dvojka je stale nadpriemerny film, ktory stoji za to. Skoda, ze nikdy nevznikla trojka, ktora by sa znova venovala Stephanie a Crosbymu. 6/10. P.S: Volly, ci jak sa ten bazmek od Pixaru vola je mizerna sracka, ktora sa na Johnyho nechyta.(5.11.2016)

Samozřejmě, ten plný počet není z filmařského hlediska zasloužený, ale já prostě nemůžu jinak. Doteď si vzpomínám, jak jsem byl na pokračování Číslo 5 žije s maminkou v místním kině a hltal každou minutu na velkém plátně. A finální scéna s písní Bonnie Tyler byla prostě úžasná. Navíc si myslím, že pro malé dítě má film mnoho emočně vypjatých scén, které nemusí každý snést :)(24.6.2008)

• Djkoma

Jisté kouzlo stále mající film o jedné robotické potvůrce. Avšak celý film již nudí a nedokáže zapůsobit jako první díl.(11.11.2004)

• - Poslední film Jacka Westona, který hraje Oscara. (mi-ib)

• - V prvním díle filmové série ztvárnil Fisher Stevens postavu jménem Ben Jabituya. V tomto pokračování se však role jmenuje Ben Jahrvi. Důvod změny nebyl uveden. (Terva)

• - Bylo uvažováno i o třetím filmu s Číslem 5, ale producenti se báli, že bude prodělečný. (mi-ib)