Číslo 5 žije 2

• slovenský

Číslo 5 žije II

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1988, 110 min

Poměrně velký kvalitativní sešup. V prvním díle byl Johnny určitě směšnější. Bohužel Dvojku tvůrci udělali delší a tím pádem táhlejší. Fisher Stevens, ani jeho vykutálený pomocník nedokáží zdaleka tak utáhnout jako hlavní humanoidní dvojice z jedničky. 50%(30.12.2014)

Zatratit to nejde, protože Johny Pětka je Johny Pětka, co si budeme vykládat, a Ben Jahrvi je pořád Ben Jahrvi, takže humor nás hned tak neopustí, ale přece jen ta story je už poněkud dost slabší a hledání míru pro robotickou duši už vám nepřijde správně srdceryvné, ale mnohem pravděpodobněji jako kalkul...fórky s televizí už taky nejsou moc svěžího vzhledu, ale Bonnie Tyler to zase narovná na těch 60%.(23.5.2005)

Druhý díl není o nic horší, ale ani lepší než první. Protože ani ten nebyl originální, nemá cenu kvůli tomu ještě víc srážet hodnocení druhému, protože zábavný a milý je stejně.(27.11.2006)

• Djkoma

Jisté kouzlo stále mající film o jedné robotické potvůrce. Avšak celý film již nudí a nedokáže zapůsobit jako první díl.(11.11.2004)

"Nejsem Mitsubishi, jsem Johnny pětka." Návrat po datech bažícího robota mě potěšil. Číslo 5 mne opět nezklamalo a Benovo komolení američtiny rovněž neztratilo na kvalitě, ale příběh bohužel nebyl zdaleka tak zábavný. Zejména proto, že obsahoval příliš melancholických pasáží, kdy je Johnny smutný z toho, že je málo člověk, Bůh ho nemá rád a padouši se neštítí ho rozmontovat. Naštěstí si punkáč Johnny občas parádně zařádil a Ben k tomu přihodil telefonování z kalkulačky, ale ani to tu čtvrtou hvězdu tentokrát nezachránilo.(23.4.2016)