Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

C0r0ner

Klasické parádní osmdesátky, kde se hýřilo nápady a úžasnými (!reálnými!) efekty. Číslo 5 žije sice nemá nijak převratný scénář, ale i po více než třiceti letech má divákům co nabídnout. Být mi dvanáct let, tak by pátá hvězdička byla povinností, ale dnes už se na to dívám střízlivěji. Což ovšem neznamená, že by byl film o moc horší. 85% ()

kaylin

Co si budeme povídat, ten film jsem si v hlavě pamatoval mnohem lepší a zajímavější, než jaký ve skutečnosti je, ale jako dítěti se mi moc líbil. To do jisté míry stále zůstalo, protože Číslo 5 je pořád neskutečně roztomilý robot. Jen jsem si všiml, že je to více ujeté, než jsem si kdy myslel. G. W. Bailey a Steve Guttenberg pak i díky svému herectví upomenou na "Policejní akademii", stejně jako 5 na "E.T.ho". ()

Anderton

Veľmi príjemná a ťažko nostalgická spomienka na dospievanie v obkolesení VHS. Ja som video nemal, ale to vždy niekto mal a vždy sa tam zišlo množstvo budúcich filmových fanatikov, aby si pozreli napríklad Číslo 5 žije. Táto nenáročná sci-fi zábava prekvapivo do istej miery fungovala u mňa aj neskôr a mám pocit, že by som sa nenudil ani dnes. Dabing robota mi znie v ušiach dodnes. Neviete, kto ho ním obdaril? ()

Dever

Soundtrack David Shire: 1. Main Title [2:13] ,2. The Quickening/Off the Bridge [2:44] ,3. Discovering Number 5/Sunrise [4:32] ,4. Grasshopper/Joy(less) Ride [4:43] ,5. The Attack/Coming To [3:47] ,6. Road Block/Bathtub/Robot Battle [2:42] ,7. Getaway/Hello, Bozos [2:41] ,8. Night Scene/Joke Triumph [4:17] ,9. Danger, Nova/Escape Attempt/Aftermath [3:48] ,10. Come and Follow Me - Max Carl/Marcy Levy [5:04] ()

Davies182

Úchvatný snímek, který dokáže upoutat divákovu pozornost po celou dobu jeho trvání. Speciální efekty včetně samotného "hlavního" robotického herce se moc povedly a byl jsem z nich v době uvedení filmu u vytržení, stejně jako půlka zeměkoule. To celé je protkáno tak kouzelným příběhem a zručnou režií, že nemohu jinak než za pět. ()

• Existuje istá paralela medzi filmami Číslo 5 žije a Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) a to pri scénke prevozu Johnnyho Päťky (Tim Blaney) späť do NOVA. Vtedy Američan, čo strávil istý čas v Európe, vysvetľuje spolujazdcovi kultúrne rozdiely, ktoré tam spozoroval. Podobný rozhovor viedli v kultových Historkách z podsvetia John Travolta a Samuel L. Jackson o 8 rokov neskôr. (mijec)
  • Když Newton Crosby (Steve Guttenberg) s Benem (Fisher Stevens) nakládají věci a robota do náklaďáků v garážích NOVA, tak nelze přehlédnout silný product placement, když Newton otevře krabici a v ní je úplně nový MacIntosh od Apple Stevea Jobse. (Antal89)

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)