Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

chrispe

Pro mě fakt zklamání. Knihu jsem četla a to zprznění příběhu se mi ani trochu nelíbilo. Navíc to co nepřekombinovali, to usekali, takže -proč- zůstane nevyřčené. Přijde mi, že z toho udělali takovou "vztahovku". Něco hroznýho si prožijme a dejme to zase dohromady. Titulky. Konec. ()

bono22vox

Tak za prve, mám rád severskou literaturu a tak jak tu někteří píši ze Lars Kepller neumí psát tak zřejmě jeho knihy ani nečetl, a nečetl ani Nesbo ani Larsona a jen tu blbě mele pantem. Film není špatně natočeny, ale podkopava mu nohy scénář, který nevytezil knihu lépe, ikdyz to u knih jde vždycky těžko. I přesto se jedna o skvěle zpracování, s výbornou atmosférou a uchazejicimi herci. Co bych nejvíce vytknul jsou dvě věci. 1. těšil sem se na hypnozu a doufal, ze výlety do mysli budou natočeny vizuálně lépe (něco jako v Parfem: Příběh vraha, popisovani pocitu z vůni kolem nás...) což je Škoda. 2. a ta druhá věc je poslední cca čtvrtina knihy a její závěr. Ve filmu je hodně zkracena a sestrihana. Škoda ze se scenárista víc nesnažil. (když sme u scénáře, škoda ze se i režisér nerozhodl pro více drsnější způsob vyprávění, filmu by to slušelo, to sem od něj čekal,když sem si četl knihu a představoval si jak by ta a ta scéna vypadala natočený.) I přesto se mi film líbil. A dávám 4 hvězdy = 75-80% a 5 hvězdu pro Lars Kepller a jeho knihu u které jsem stravil dve krásně napínavé noci... PS: chtěl bych vidět jakou verzi by natočil Fincher ;-) ()

dodona

Vcelku dobrá adaptácia už nie až tak skvelej knihy. Film je rovnako ako kniha rozvláčny, ale vďaka bohu, je tu omnoho menej WTF momentov, ktoré ma v knihy vyslovene vytáčali. Hallstrom sa snažil, takže to dopadlo tušim asi lepšie ako kniha. Jedno veľké plus za Lenu Olin a Mikaela Persbrandta. ()

bull!nka

Už jsem viděla různé adaptace podle knih, ale tato je skutečně do nebe volající drzost, vynechat minimálně 2/3 důležitých myšlenkových momentů zápletky a celé si to volně splantat podle sebe, děs. Líbí se mi pouze vystižená severská atmosféra a některé výkony herců, jinak naprosto NIC. ()

Henry Morgan

Prvních 300 stran knihy bylo famózních, dalších 234 průměr, takže celkově to bylo na dnešní dobu nadprůměrné čtivo. O filmu to bohužel říct nemohu. Z původních charakterů nezbylo skoro nic. Hlavní knižní role "Erik Maria Bark" se ve filmu stal jakousi podržtaškou, podivným feťákem, který všechny zásadní momenty prospal. Jeho žena, svůdná zrzka, byla vykreslena jako pitomá, uječená kráva. Jediný, kdo vyvázl se ctí byl Joona Linna, i když jeho schopnosti vyšetřovatele ve filmu spíše vyzdvihl scénář, než herecká věrohodnost. Děj neřeším, ten vcelku pěkně smontovali, i když to s knihou mělo minimum společného, ale proč z akčního thrilleru udělali rodinné drama? A přitom ty dramatické situace, psychologická dilemata a emoční stres vyzněl trochu trapně. A švédština taky stojí za prd :-) ()

ZnalecH

Moc mě to nechytlo ani v ničem nezaujalo. Nedokázal jsem to ani dokoukat, ale viděl jsem půlku a ta mi stačila. Bohužel. ()

E lan

Jako nečtenáři (zatím) severských detektivek se mi tento film a příběh hodně líbil. Vše bylo příjemně evropské, hlavně nenásilné herecké obsazení opravdu sedělo velmi dobře a závěr je výborně natočený. ()

katululum

Knižní předloha nezapomenutelná, filmové zpracování nic moc. A to je přitom severský film podobně skvělý jako severské knihy. ()

hero_bk

Joonu jsem si představoval teda dost jinak, ale co už... Jako znalý předlohy mám k filmu dost výtek, hlavně mi vadí přílišné osekání hlavní dějové linky tak moc, že se mění celková pointa! Chápu, že film musí mít určitou délku, ale dalo se to zvládnout - zvýšit tempo (bylo to docela unylé), nezabývat se tolik emocemi v Barkovic rodině, ale naopak se zabývat Barkovou minulostí, a hlavně - Joseph má být mnohem větší svině, bestiální zabiják (chyběla mi scéna, kdy při útěku z nemocnice zabije náhodného řidiče). Jsem zvědavý na další díly, Paganiniho smlouva je tuším ještě o něco rozsáhlejší a odehrává se vyšším tempu, takže při tomhle režijním/scenáristickém stylu by vydala na seriál... Chce to na režisérskou sesli posadit nějakého mladého šílence, který dokáže rozpracovat postavy i děj při současném šíleném tempu, klidně i epileptickém střihu - kdo se toho ujme? Nějaké návrhy? ()

TommyDiamond

Všichni poameričtělí nýnandští blízačí mozkových hemisvér zvyklý koukat ve svém malém umaštěném šmajchl kabinetu celý den na hollywoodskou klasiku, kde malou krádež v květinářství Lolita odsere v kolosálních scénách víc než půlka desetimilionového města, zde roní krokodýlí slzy a stěžují si, že hypnotizér je málo akční, bez náboje a spádu a vlastně je nudí. Místo aby si odpočinuli a nasáli čerstvý závan ze Skandinávie, tak asi chtějí, aby otěže filmu přebral třeba Emerich, který by Stockholm nechal jisto jistě vypálit do základů nebo jiné zvučné režisérské hollywoodské jméno, který umí z filmu udělat nadupaný velkofilm. Ale proč???Hypnotizér je malou změnou a rád si zajdu do kina na dobrý evropský film. Oceňuji chytlavý kriminální příběh ve stockholmské depresivní ponuré atmosféře, kde vrahem není zahradník, ale malý chlapec a jeho matka. Spletitou cestu k pravdě nám pomáhá vyjasnit až hypnotizér, který za to ale také musí zaplatit krutou daň.... Tempo je o dvě oktávy pomalejší než jsme zvyklí, ale to vůbec nevadí, já jsem si to vychutnal...... ()

DavidWebb

Hypnotizér je fantastickou ukážkou zneužitia talentovaného režiséra na scenáristickú znôžku hovadín. Pretože po profesionálnej stránke - réžia, kamera, strih a hudba sa jedná o veľmi dobre odvedenú prácu. Ale kvôli tomu sa predsa filmy netočia. Alebo áno? Pripadalo mi to, akoby rejža tak zúfalo a dlho na niečo čakal, že vzal akýkoľvek scenár a peniaze, len aby mu dovolili sa vyblázniť. A kde bolo napätie? Pichanie injekcií v spánku, adopcia, staršia sestra, policajné vyšetrovanie, postupy, zatýkanie atď., to naozaj nikto proti tým dieram a nelogickým chybám/správaniu sa postáv, nič nenamietal? Alebo máme veriť, že takto to vo Švédsku bežne chodí? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale tento flik je ako zabiť teľa pre jedno stehno. Určite z toho mohol byť ďaleko lepší snímok iba prepísaním scenára. Škoda. ()

papadoce

Trochu rozťahané, ale surovosť nahradí akciu. Surovosť tohto typu sa v hollyúdskych bláboloch nachádza zriedka, za to európania sa s tým neserú. Navyše herecký výkon Mikaela Persbrandta bol výborný. ()

denulik

Štvali ma tie pseudoumelecké tmavé zábery. Polovicu filmu som len hádala, kto je v obraze a čo robí, lebo všetko bolo čierne. Atmosféra vcelku fajn. ()

joelly01

Me treba zase knizka neprisla uplne blba. Ale jo, take jsem propadla mode cteni severskych detektivek (tak lakave.. dnes jsem sobe zakoupila dalsi dve)), jenze film me moc nebavil. Atmosfericky to nebylo spatne, ale asi se to nejak nepovedlo prevest na platno. Podle me potencial nebyl spatny a dal se zpracovat mnohem lepe. Detektiv Joona Linna byl asi jediny ktery mi uplne nepil krev. V ramci Challenge Tour zatim nejvetsi slabota (a doufam ze to tak i zustane), ale coz, nemuze byt kazdy den posviceni, v posledni dobe stejne petkuju nejak vic nez je zdravo :) ()

Miagy

čítal som aj knihu, avšak film v porovnaní s knižnou predlohou bol dosť...ako by som to....slabší. Kniha ( nesúhlasím s verbalom) je (až na jednu pasáž, kde hrdina spomína na veci spred 10 rokov) podľa môjho názoru vynikajúco napísaná, práve autorov štýl je iný ako všetky ostatné, námet je v prvom rade originálny, úvod vtiahne do deja, jadro je možno vláčne a dlhé, ale záver je vynikajúci, s príjemným mrazivým vyvrcholením. FILM: je odosť slabší, režisér odbočil o viac ako 180 stupňov, dosť dôležitých momentov vynechal, filmu chýbala tá mrazivosť, dráma a zvraty ako v knihe. Pekný neurážlivý priemer. ()

vieriX

Film od kterého jsem toho moc nečekal protože byl podle knihy o které jsem doposud neměl ani tušení. Film je vcelku dobře natočený je tu spoustu scén, která až zamrazí sice je tu pár otázek proč a na ně tvůrci divákům nedostatečně tuto otázku zodpoví. Ale i tak se mi film líbil a zaujal mě. ()