Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Jordan

vykastrovaná revenge movie a podivnou romantickou zápletkou, papierový televízny thriller tak trochu postavený na vode a tak trochu zbytočne dobre obsadený (rozumej - predražený); oplevov hollywoodsky debut hodnotím ako zbytočný a nezaujímavý, miestami až podivný - pričom mám na myslí negatívnu časť toho slova (pretože inak "dobre" podivné filmy mám rád): skrátka, niečo tam nesedí, nehrá, je to ako zviera zložené z častí rôznych zvierat, ale tak nešikovne, že výsledný tvor nefunguje a iba sa trápi: komická minifigúrka matky, divný patrón abraham, rodinný úvod, pošahaná rapace, ktorej vôbec neveríte jej traumu, lebo má jednu jazvičku na ksichte - ja som vyzeral celý druhý stupeň základnej školy a celú strednú - skoro 10 rokov - s mojím hnisavým akné trikrát horšie a nechcel som kvôli tomu najať vraha na moju kožnú doktorku... ()

silentname

"Dead Man Down" sa nakoniec ukazuje ako celkom schopne natočený krimi thriller s dobrou atmosférou. Musím povedať, že konečne som asi našiel Colina Farrella v role, kde si ho zapamätám, a nepôsobil ako kravaťák. A sekne mu to skvele. Okrem toho je skvelá aj Noomi Rapace. Obaja majú medzi sebou dobrú chémiu, dokážem im to obom uveriť a okrem toho majú dobré príbehy z minulosti, ktoré im dávajú dobrú motiváciu. V úvode som sa trošku strácal, no po chvíli som pochopil, čo sa vlastne deje a aký to má všetko zmysel. A fungovalo to vynikajúco. A v podstate som bol celú dobu na Vicovej strane. Plus aj Dominic Cooper je skvelý. Je síce pravda, že jeho postava je trošku klišé, no záverečná časť s ním ma skutočne zasiahla a dala tomu správneho ducha. Čo sa akcie týka je to trošku mix. Miestami sú tu skvelé akčné momentky, inokedy mám pocit, že sa tu dostalo veľké množstvo strihu a nemá to potom ten správny náboj. Čo sa ostatného týka, tak ide o veci, ktoré sme už videli. Je to film o pomste. A vieme ako to celé bude pokračovať. Vieme, kto prežije, kto umrie, vieme aký bude výsledok a nevybočuje to asi zo žiadneho klišé. Ale na druhú stranu mi tie klišé nejako moc nevadia, lebo to neuberá filmu moc na kvalite. A okrem toho najlepšie je, že film má podľa mňa dobrý spád. Trvá to 2 hodiny a nejako si ich reálne ani neuvedomujem. Jednotlivé udalosti nasledujú dobre za sebou. Scénky nie sú príliš dlhé, ani príliš krátke. A dokáže to urobiť dobré tempo pre film. Takže ako celok si myslím, že ak máte radi krimi thrillery, tak tento sa vám bude páčiť. Má myšlienku, dostatok známeho a dobrého hlavného hrdinu spolu s Noomi Rapace. Vezmite si to dokopy a budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

castor

Dánský filmař Oplev potvrdil své kvality. Vzal sebou i svou spolubojovnici Noomi Rapace z jejich kasovně úspěšné skandinávské detektivky a za oceánem natočil temný thriller. A stejně jako je steak z hovězí svíčkové šťavnatý jen v případě, kdy před konzumací nevidíme obtloustlého, umaštěného a jedno cigáro za druhým kouřícího kuchaře, tak i tenhle kousek je šťavnatý hlavně tehdy, pokud předtím ignorujeme trailer i jakékoliv další informace. Vymýtil maďarský přízvuk, aby mohl mít snadnější cestu k pomstě. Byl to taťulda od rodiny, kterého okolnosti donutily dělat nepěkné věci. Do toho všeho navíc přijde romance s neobvyklým průběhem, protože sousedka se znetvořeným obličejem poté, co ji smetl opilý šofér, jaksi nehledá parťáka do baru nebo postele. Nakonec to není tak tajemné, osudové a komplikované, jak se to tváří a má to poměrně utahanou prostřední část, nicméně je velmi příjemné sledovat kousek nasáklý ponurou atmosférou, ve kterém si tvůrce uvědomuje sílu pasáží beze slov a který umí vyprávět pomocí obrazu. Místy jde proti současným trendům, vyhýbá se trapnému hláškování, předkládá svižné a přehledné akční sekvence a kromě režiséra má ve svém čele znovu výborného Colina Farrella, který bez potíží zvládá nejen vnitřní rozpolcenost, ale i s odstřelovačkou mu to jde vskutku náramně!! ()

Real Tom Hardy

"I KNOW WHY YOU'VE BEEN WAITING SO LONG. WHY YOU HAVEN'T KILLED HIM. I THINK YOU'RE AFRAID THAT WHEN IT'S OVER, IT WON'T MEND YOUR HEART." ---------- Dead Man Down je lepší akčňák, ktorý od podpriemeru delí Colin Farrell, dvojica balkónov, solídny príbeh a z časti zaujímavo poňatá cesta za pomstou, tvorená netradičným putom dvoch, na povrchu odlišných, no vo vnútri veľmi podobných osôb. Film má svoje chyby a nie je ich málo. Najväčším tŕňom v oku je nesporne slabá motivácia Beatrice. Jasné, ľudia sú rôzni, ale pre pár jaziev takto vyvádzať? Tisk, tisk! Ďalšia vec, ktorú mi hlava nebere, je výber národnosti protagonistu. Zo všetkých štátov na svete musel byť Colin práve Maďar. Prečo? Prečo! ()

mzss1

No, určitě se to teda povedlo a shlédnutí jsem nelitoval. Na tento film jsem se ze zvědavosti chystal už nějakou dobu, ještě když byl k dispozici s titulky, ale nějak jsem na to zanevřel a pustil jsem si to nyní už dabované. Rozhodně je to abych se pravdu přiznal docela netypický film, takže některým divákům může přijít mírně nudný, ale mě to nepřišlo ani náhodou. Asi bych měl zmínit zajímavost, což možná ví většina diváků. Ale toto si režijně vzal na svá bedra režisér co natočil první díl známé trilogie Milénium, a sice film: Muži, kteří nenávidí ženy - myslím tu švédskou verzi z roku 2009. Takže jeho styl režie, pozvolné řetězení postav a velké přiblížení postav, především dvou hlavních postav - to se opět režisérovi povedlo a udrželo si to pozornost až do konce filmu. Hudba je také od stejného skladatele, celé švédské trilogie Milénium, takže se hudba povedla. Měla základní moziv, který se v různých hudebních variacích opakoval - dal se z hudby vytěžit více, ale i tak se povedla a svůj účel splnila dobře. Zaráží mě, že se toto vydařené dílo nedostalo k nám do kin, ale nevadí no. Jak film shrnout ? No, rozhodně poutavý thriller s náznaky romanitky, což byly fakt jen náznaky, hluboké vykreslení dvou hlavních postav a skvělá atmosféra. Ano, atmosféra byla fakt cítit, i v některých scénách spojená s hudbou. Úvod filmu byl obyčejný, ale už dokázal zaujmout. Po té zhruba okolo v 20 minutě dojde k nečekanému zvratu, který mi celkem vyrazil dech a už se ví kam se bude film zhruba ubírat, ikdyž je to takové mnohdy i nepředvídatelné co se stane. Takže scénář je opravdu vydařený, má spoustu dobrých nápadů. Co se týče akce, o to tu moc nejde, takže kdo čeká spíše akční film, bude asi zklamán. Ze začátku je tu delší akční střílecí sekvence, která svůj účel splnila. Skoro uprostřed filmu je zde menší honička, kdy se střílí trochu odstřelovačem a pak už nic extra akčního až na finále, které je docela akční, pár výbuchů atd - k tomu se dostanu později. Takže řekl bych, že jak 1/2 filmu tak i 2/2 filmu měla stejné tempo, těžko říct, která část filmu mě bavila víc. Herecké obszaení je na tom výborně. Vedlejší postavy splnily svůj účel a i bavily. Zato hlavní herci Colin Farrell a Noomi Rapace mě doslova nadchly. Farrell hrál opravdu excelentě, tichého, chladného, uzavřeného, méně mluvného zabijáka, kterému se nedalo z očí nic vyčíst. Rapace opět podala dobrý herecký výkon - už v trilogii Milénium mě silně zaujala. Takže tyto dvě postavy se postupem času mírně rozvíjeli. Po dramatické stránce vytěžili scénáristi z těchto herců maximum. Takže dost dobrých scén zde bylo. Žádná nuda. Kdo se bude nudit, tak nepochopil prnincip filmu a styl režiséra. Takže to nemusí sednout všem. Šlo prostě o scénář, o dialogy a tak. Rozhodně je film originální a jako thriller také funguje dobře. Příběh je dobrý a až když se snímek bude blížit ke konci tak pak se hezky projeví. Takže i už celkem další zvrat je ve filmu, který může divák už odhadnout v půlce filmu, možná i o něco dříve. Zápory ? Nemá jich moc, mohl mít ještě více nápadů, nějakou dramatičtější scénu navíc, hlubší pochopení a vysvětlení postavy Farrella, ale to jsou detaily, spíš závěr byl už takový mírně nezáživný, nebylo to moc dramatické no. Takže k plnému počtu hvězd něco chybí. I tak jsem nadmíru spokojen a k filmu se určitě ještě někdy vrátím. Celkově hodnotím na zasloužených 85% = **** () (méně) (více)

• Vo filme možno počuť okrem anglického aj francúzsky, španielsky či albánsky jazyk. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v známych častiach New Yorku ako Queens, Manhattan či Brooklyn a taktiež aj v meste Philadelphia. (MikaelSVK)
  • Vo filme a aj pri záverečných titulkoch zaznie pieseň "Éblouie par la nuit" od francúzskej speváčky Zaz. (Casador)

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (více)