Sandik

• USA The Chest
všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor
Turecko, 2007, 6 min

Malý chlapec, jedna šťastná rodina, kárička, a v nej veľké prekvapenie... (*CARNIFEX*)

ricci.s

Hehe, tak toto ma pobavilo. Chlapček sa prechádza po ulici s vozíčkom, na ktorom má drevenú truhličku. Zastaví pri dverách domčeka a celá rodinka mu vyjde v ústrety. On truhličku otvorí a vytiahne z nej... no čakal som nejakú zbraň, keďže sa jedná o gore, vytiahol však niečo prekvapujúco iné, a oveľa zaujímavejšie... ale aj napriek tomu k môjmu milovanému gore došlo! Takmer zadarmo nakrútená 6-minútovka, ktorá mi akurát poslúžila na zlepšenie nálady na dobrú noc. ()

Dellamorte

Turecký aperitív , ktorý zrazil vek budúcich fanúšikov H - žánru ( dúfam , že áno ! ) na mikro-funnnny-fun.. Ale následky nasledujúcich následkov si ani netrúfam odhadnúť . Pre turkov zatiaľ za 2. ()

*CARNIFEX*

Malý chlapec, jedna šťastná rodina, kárička, a v nej jedno veľké prekvapenie ... Z pohľadu horor žánru, absolútny extrém, ktorý rozhodne nie je určený pre každé oko diváka. Samozrejme, cítiť z toho amatérčinu, no keď človek krúti nosom, pričom sa zamýšľa, ako môže vôbec niekoho napadnúť takýto "scenár", za ktorý by si Evrenol hádam zaslúžil i doživotný zákaz "filmárčenia", tak to zrejme splnilo to, čo je úlohou horor žánru. Ten totiž nemusí vyslovene vystrašiť, no rovnako ako v tomto prípade, celkom slušne znechutiť. Moje hodnotenie je čisto z pohľadu žánru, nie som fajnšmeker takýchto chuťoviek, no i toto je jedna z foriem prezentácie - fujtajbel. ()

darkrobyk

Ten chlapeček se zajisté jmenoval...Damien. Veselá jednohubka s kopicí rajské. A titulky doprovodili zvracející satani, zřejmě režisérova oblíbená muzika. Milé. ()

pornogrind

Sandik je turecká jednohubka, která má hned od úvodních vteřin takovou zvláštní až zlověstnou atmosféru, která dává tušit že se něco stane. S tím je spojeno i napětí nejen z toho co je schováno v truhle, ale taky jak to všechno dopadne. Krev a trochu toho gore je už jen bonusem. Ačkoliv je vidět, že rozpočet snímku nebyl vysokej , tak si s tím Evrenol poradil nadmíru dobře. ()

SOLOM.

Turci chtěli šokovat a tak sehnali dva malé fakany, samozřejmě nesmí chybět trocha toho gore a hurá na věc. Rozhodně mi nevadilo, že to bylo beze slov, ale ten rušivý zvuk v pozadí mi po chvilce začal lézt docela na nervy. Jinak to však bylo pěkně krvavé a to já mám rád. Každopádně mohl ten malý spratek nadělat „trhací kalendáře“ i z toho zbytku osazenstva, byla by větší prdel. ()

corpsy

Aj keď mi pointa ušla ( ak nejaká teda bola ), tak to bolo celkom ,,zožrateľné,, aspoň na turkov, ktorých nechcem týmto urážať, ale nepamätám si kedy som od tejto krajiny videl niečo kvalitné ( nezamieňať s výrazom tak zlé, až je to superfantasticky dobré ). ()

Forsberg11

Brutálne a extrémne nechutné gore je síce fajn ale to nemôže zakryť tú nevkusnú a neatraktívnu formu akou Turci tento prazvláštny kraťas natočili. Chlapec dotiahne do dvora káričku s truhlou, z ktorej vytiahne bábätko a tomu roztrhá hlavu zaživa. No fajn, už som videl všetko... 30 %!! ()